HABER Scania 2 milyar Euroluk yatırımla geleceğin aracını üretti

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Şoförlere mod'lu volvo tırlarından alıorum. 924 hp gücünde motor koyuyorum. Onlara ne kadar iyi tır verirsen o kadar çabuk gelişiyorlar. Kendim eski volvo fh serisini kullanıyorum bir tek ona motor mod'u bulabildim. Ama aynı zamanda yeni fh16 modelini de kullanıyorum 750 hp'lik stock haliyle. Onun dışında zaten tek seferlik işler de yaptığım için arada hemen hemen her çekiciyi kullanıyorum. Fakat kendi çekicilerim volvo genelde :)
Volvo iyidir.1500 bg lik mod un linki varsa atabilir misin cenk abi? Biz de deneyimleyelim:)

BlackBeast

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
68
38
970
İstanbul
Şoförlere mod'lu volvo tırlarından alıorum. 924 hp gücünde motor koyuyorum. Onlara ne kadar iyi tır verirsen o kadar çabuk gelişiyorlar. Kendim eski volvo fh serisini kullanıyorum bir tek ona motor mod'u bulabildim. Ama aynı zamanda yeni fh16 modelini de kullanıyorum 750 hp'lik stock haliyle. Onun dışında zaten tek seferlik işler de yaptığım için arada hemen hemen her çekiciyi kullanıyorum. Fakat kendi çekicilerim volvo genelde :)
Vay be, ben de 360 hp'lik Iveco'ları verip niye yatıyorlar diyordum :D Volvo'yu FH'ı kendim kullanırım.Kadın filolarına MAN GTX,iyilerine Scania R,Erkeklerin filolarına DAF XF,ve iyi olanlarına Volvo fh16 ve Mercedes Actros veriyorum :)

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Vay be, ben de 360 hp'lik Iveco'ları verip niye yatıyorlar diyordum :D Volvo'yu FH'ı kendim kullanırım.Kadın filolarına MAN,iyilerine Scania R,Erkeklerin filolarına DAF,ve iyi olanlarına Volvo ve Mercedes veriyorum :)
Ben de 310 bg lik iveco veriyordum:DTırlarını yenileyim de 750 lik volvo vereyim:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben de 310 bg lik iveco veriyordum:DTırlarını yenileyim de 750 lik volvo vereyim:)
Vay be, ben de 360 hp'lik Iveco'ları verip niye yatıyorlar diyordum :D Volvo'yu FH'ı kendim kullanırım.Kadın filolarına MAN GTX,iyilerine Scania R,Erkeklerin filolarına DAF XF,ve iyi olanlarına Volvo fh16 ve Mercedes Actros veriyorum :)
İyi tırlar da biraz daha çabuk gelişiyorlar. Tabii haftalık kazanç derdim olmadığı için 4 milyon euro gibi bir para biriktirdim. O yüzden her yük teslimatından sonra 3 kere uyuyorum. O arada şoförler çalışıp daha da hızlı gelişebiliyorlar. Eskiden sürekli uyuyup daha da fazla geliştirebiliyordun bir nevi oyunun hilesiydi ama kaldırmışlar. Şimdi en fazla 3 kere uyuyabiliyorsun belli süre aralığında :) Yanlışım yoksa bu siteden indirmiştim rar dosyasını http://www.worldoftruckstr.com/ets-2-mod-volvo-fh16-yeni-motor-secenekleri/ İndirip belgelerimde ets 2 mod klasörüne atın, oyunun içinde modu bulup seçin. Büyük ihtimalle benim kullandığım mod bu. Daha güçlü modlarda var 3000 hp gibi ama 15000 hp bile yeterince fazla, tırı yolda tutmak zorken fazlasını indirmedim :)

BlackBeast

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
68
38
970
İstanbul
Ben değiştirdim bayağıdır iyi iş yapıyorlar.Daha fazla şoför alacağım filolarda boş araçlar var :) DAF'lardan 2 filo aldım bir araç boş,Mercedes Actros'u iyi şoförler için aldım ama iyi şoförleri Volvo fh16'ya vermiştim,şimdi iyi bir tane şoför aldım Actros'a iki tane kaldı :) MAN GTX'leri kadınlar için almıştım.Birini işten çıkardım.Diğer üçünü iyi diye Scania R'a verdim,3 tane daha kadın şoför almam gerek :) Link için teşekkürler bu arada stock takılmayı severim ama 1500 hp kulağa hoş geliyor :D

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
İyi tırlar da biraz daha çabuk gelişiyorlar. Tabii haftalık kazanç derdim olmadığı için 4 milyon euro gibi bir para biriktirdim. O yüzden her yük teslimatından sonra 3 kere uyuyorum. O arada şoförler çalışıp daha da hızlı gelişebiliyorlar. Eskiden sürekli uyuyup daha da fazla geliştirebiliyordun bir nevi oyunun hilesiydi ama kaldırmışlar. Şimdi en fazla 3 kere uyuyabiliyorsun belli süre aralığında :) Yanlışım yoksa bu siteden indirmiştim rar dosyasını http://www.worldoftruckstr.com/ets-2-mod-volvo-fh16-yeni-motor-secenekleri/ İndirip belgelerimde ets 2 mod klasörüne atın, oyunun içinde modu bulup seçin. Büyük ihtimalle benim kullandığım mod bu. Daha güçlü modlarda var 3000 hp gibi ama 15000 hp bile yeterince fazla, tırı yolda tutmak zorken fazlasını indirmedim :)
Cenk abi ben de garajdan garaja gidiyorum hemen para geliyor:)Hic uyumadim hep böyle yaparak parayı kastım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cenk abi ben de garajdan garaja gidiyorum hemen para geliyor:)Hic uyumadim hep böyle yaparak parayı kastım.
Öyle de olabiliyor doğru. Bir ara garajdan garaja gitmek için para istiyor oyun diye yapmamıştım malum o zamanlar beş kuruş yoktu oyunda. Sonra da aklımdan çıkmış tabii. Bir ara bakarım ben de tekrar :)

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Scania için kendi kullandığım egzoz modunu atayım müsait bir zamanda da keyfiniz yerine gelsin. Böyle yırta yırta rampada sol çekmesi bir güzel oluyor ki.

Ayrıca yakıt tüketimleriniz neler ? Ben tam kamyoncu işi kullanımda 26 görüyorum, jet çekersekte 30 civarlarına geliyor. Bunlar İskandinav tarafı. İsveç-İtalya arası rampalı virajlı biraz da trafik vardı 32-33 gördüm. (Scania R Streamline 4x2 730hp V8) :D

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
@CenkGs ,Abi senin dediğin şasiyi mercedes e taktım tır bi değişti kontrolü zorlaştı.Abi şimdi şasi yi değiştirdik yüksüz yüksek süratlerde
Scania için kendi kullandığım egzoz modunu atayım müsait bir zamanda da keyfiniz yerine gelsin. Böyle yırta yırta rampada sol çekmesi bir güzel oluyor ki.

Ayrıca yakıt tüketimleriniz neler ? Ben tam kamyoncu işi kullanımda 26 görüyorum, jet çekersekte 30 civarlarına geliyor. Bunlar İskandinav tarafı. İsveç-İtalya arası rampalı virajlı biraz da trafik vardı 32-33 gördüm. (Scania R Streamline 4x2 730hp V8) :D
Reis nasıl yapıyon ben multi de 40 ın aşağısına düşersem şükrediyorum ama ben paso top speed deniyorum falan normal kullanım ortalamam 59L .

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi kusura bakma onu silmeyi unutmuşum abi şey .Mesela o şasiyi taktığmız zaman yüksek süratlerde sadece yükte mi stabile sağlanır yoksa yüksüz de etki eder mi?
Yüksüz halde de stabilite sağlar fakat en başta da dediğim gibi direksiyonun tur sayısı çok yükseliyor. Çevir çevir ancak dönüş açısı verebiliyorsun. O sebeple dönüşlerde biraz daha hız kesip direksiyona dönüş verdikten sonra gaza oturmak daha yararlı olabilir.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Yüksüz halde de stabilite sağlar fakat en başta da dediğim gibi direksiyonun tur sayısı çok yükseliyor. Çevir çevir ancak dönüş açısı verebiliyorsun. O sebeple dönüşlerde biraz daha hız kesip direksiyona dönüş verdikten sonra gaza oturmak daha yararlı olabilir.
Abi çok saol cevapladığın için.Oyun orjinal ise konvoylara da gelmeni isterim.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Reis nasıl yapıyon ben multi de 40 ın aşağısına düşersem şükrediyorum ama ben paso top speed deniyorum falan normal kullanım ortalamam 59L .
Aynı gerçek hayatta ki gibi yapılıyor. En kısa şekilde anlatacak olursam fren kullanmayacaksın. Peki nasıl olacak, navigasyon çok önemli yol ayrımına gelmeden viteste sallıyorsun zaten varana kadar yeşil yanmış oluyor veya durman gerekiyorsa ince ince retarder çekeceksin tam durdurmadan tekrar yürüteceksin makinayı. Devir de çok önemli 2500nm tork var zaten bin devirde de yürüyor araçlar. Takip mesafesi de önemli frensiz yanaşıp hızı sabitleyeceksin. Birde CC kullanımı çok önemli 90 sabit gidersen düşüyor yakıt. Ayrıca dorsesiz araçlar süzülmüyor hemen yavaşlıyor, dorse arkadan basınca daha zevkli oluyor. Gerçekçi oynayınca daha zevkli oyun. (Ehliyetsiz liseli uğraşıları :D)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Benim hedefim 1 depo ile 4500 km.1 depo ile 4500 km yapıyorum zar zor:D4500 ün hepsi yük taşıyarak bu arada.Kaç yaktığına bakmıyorum genelde.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sürücü seviyelerinde ekonomik sürüş diye bir zımbırtı var. Onu her seviye atladığınızda doldurun. Tamamen doldurulunca 6 tekerlekli şasi aldığınızda küçülen depoya rağmen 22 tonluk yükle 2500 km yol gidebiliyor bir depo mazotla. Şasi büyütünce deponun litresinin küçülmesi problem oluyordu. Ekonomik sürüşü doldurunca yakıt almayı unutur oldum :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım