HABER Önden çeker BMW X2 baharda piyasaya çıkıyor

sergensatir

Asfalt Kurutucu
22 Ağu 2017
107
62
735
Yeni BMW X2, kardeşi X1‘in izini takip edecek ve önden çeker olarak önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek. Mart ayı gibi piyasaya sürülmesi beklenen otomobilin dört tekerlekten çekişli versiyonu da mevcut olacak. Önden çeker versiyonun ise 39395 $ fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Başlangıçta X2 sDrive28i versiyonu piyasaya sürülecek versiyon 228 HP güce ve 349 Nm torka sahip. Bu 2 litrelik TwinPower Turbo motor, 8 ileri otomatik şanzıman ile işbirliği yapacak. 6.3 saniyede sıfırdan yüze çıkan AWD modelinin maksimum hızı 230 km/s olarak belirlenmiş.

X1’e alternatif

X1’e sportif bir alternatif olarak sunulan X2, Mini ile aynı platformu kullanıyor ve markaya yeni müşteriler çekmeyi hedefliyor.

BMW Kuzey Amerika CEO’su Bernhard Kuhnt, “Otomobil oldukça havalı gözüküyor. Bu otomobilden yüksek satış rakamları bekliyoruz. Bayilerden ve müşteri kitlelerinden gelen geri bildirimler beklentilerimizi oldukça yükseltti.” şeklinde konuştu.

1 arasında 6

Read the whole post here.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Dur hocam bizim babayigitler nasıl bir cengaver çıkaracak ona da bakmak lazım bmw yi belki sollayacak dünya çapında belki daha iyi yengece burunecek inşallah tabi
hiçbirşey belli olmaz babaygitlere güveniyoruz ülkecek

Son düzenleme:

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
bunlar gavurların marka aracları hocam bunları begenmek gunah.
Ben de beğenmiyom günah diyom bu gavurlar araba uretmemizi istemiyolar ama mecburen gullaniyoz isde hocam ama arabamın arkasinda Osmanlı Tugram hep var inancım da var inşallah uretecez kiskandiracaz merkeli trampi Allahin izniynen

Son düzenleme:

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Gold renkten iğrenirdim. Komşumuz yeni golf aldı metalik gold o kadar irite etmedi. BMWde de aynı şeyi hissettim. Zamanla beğeniler mi değişiyor yoksa renkler mi güzelleşiyor anlamadım.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,060
4,342
4,220
varsova
Marka
Porsche
depo kapaginin ustundeki bmw logosunu begendim, onden ceker olmasini begenmedim, mini'den farki olmadi, yeni tasarim vites topuzunu da gereksiz uzun buldum, zaten pek kullanmiyoruz ufak bisey koyun gitsin, gozumuze sokmaniza gerek yoktu :D

simdi bunun adi X2 ama X1 den buyuk olacak mi yoksa ayni boyutta mi, mini platformundaysa daha kucuk bile olabilir, biraz ters olmus

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Bu arabada dikkat edilmesi gereken şeyler:
C sütunundaki BMW amblemi. Bu amblem BMW E9'da kullanılıyordu, şahsen çok beğendim bu tasarım hamlesini... Tabii ki sevmeyenler olacaktır. İlgili resim:

Hofmeister Kink'in belirsizliği. BMW'lerin C sütunlarının yılların eskitemediği bir tasarım hamlesi vardır. Hofmeister Kink (veya Knick) BMW'nin çok eski tasarım şefi William Hofmeister tarafından üretilmiş bir dizayndı. BMW 6 GT'den sonra X2'de de bu tasarımdan vazgeçiyor gibi olmuş, ileride ne olacak göreceğiz. Benim pek hoşuma gitmedi vazgeçilmesi.

Türkiye'ye B38 kodlu 1.5 litrelik 3 silindirli makine ile gelecek. Bu motorun gücü 136 beygirden 140 beygire çıkacak (X1'deki gibi). Şanzıman ise çift kavramalı olacak. Getrag marka, 7 ileri. Resimlerde gördüğünüz gibi, vites topuzu da değişti. Eskiden önden çekerlilerde Joystick yoktu, artık var.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım