KAPALI Nissan Almera Tekna nasıl bilirsiniz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

canerpeh

Düz Yol Gazcısı
2 Şub 2018
17
14
145
Merhaba arkadaslar,

Yakınlarda bir araç almayı düşünüyorum. Bütçe biraz kısıtlı 25 30 arası az yakan eli yüzü düzgün bir araç lazım. Aslında dizel bakıyordum fakst son zamanlarda nissan almeranin 2004 2006 arası almera tekna modelleri dikkstimi çekti. Bilen varsa araç hakkında bahsedebilirmi. Problem yaşarmıyım. Artilari eksileri nedir.

Varsa baska alternatifleriniz onlarida yazabilirsiniz.

Tesekkurler

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Merhaba arkadaslar,

Yakınlarda bir araç almayı düşünüyorum. Bütçe biraz kısıtlı 25 30 arası az yakan eli yüzü düzgün bir araç lazım. Aslında dizel bakıyordum fakst son zamanlarda nissan almeranin 2004 2006 arası almera tekna modelleri dikkstimi çekti. Bilen varsa araç hakkında bahsedebilirmi. Problem yaşarmıyım. Artilari eksileri nedir.

Varsa baska alternatifleriniz onlarida yazabilirsiniz.

Tesekkurler

2006 modeline yakın arkadaşım sahip. 115 hplik manuel şansımanlı modelini kullanıyor.
Bence araç parasının ederinden fazlalarını sunuyor.
1- Sürüş pozisyonu çok aşağıda olduğundan omuz üstü hacim fazla ve ferah hissettiriyor.
2- Model yılından beklenmeyecek küçük şımarıkları var. Mesela dikiz aynası üzerinde gözlüklük, orta kolsolda renksiz de olsa ekrana sahip.
3- Güvenlik açısından muadillerine oranla daha güvenilir. Nissan daha yeni birçok aracının Airbaglarinde olası sıkıntı riskinden ötürü eski yeni ayrımı yapmaksızın serviste ücretiz airbag modülü değişimine gitti. (helal olsun)
4- Motoru LPGye uyumlu. Obdli sistemleri destekliyor ve %40-45 arasında tasarruf görmek mümkün.
5- Aracın motoruna hakim ustalar mevcut. Mesela Manisa'da sıkıntısız bakım onarımları yapılabiliyor.

Aklıma ilk etapta gelenler bunlar. Ben çok az süre kullandım(15dk anca) detaylı sürüş yorumu yapamam.

canerpeh

Düz Yol Gazcısı
2 Şub 2018
17
14
145
2006 modeline yakın arkadaşım sahip. 115 hplik manuel şansımanlı modelini kullanıyor.
Bence araç parasının ederinden fazlalarını sunuyor.
1- Sürüş pozisyonu çok aşağıda olduğundan omuz üstü hacim fazla ve ferah hissettiriyor.
2- Model yılından beklenmeyecek küçük şımarıkları var. Mesela dikiz aynası üzerinde gözlüklük, orta kolsolda renksiz de olsa ekrana sahip.
3- Güvenlik açısından muadillerine oranla daha güvenilir. Nissan daha yeni birçok aracının Airbaglarinde olası sıkıntı riskinden ötürü eski yeni ayrımı yapmaksızın serviste ücretiz airbag modülü değişimine gitti. (helal olsun)
4- Motoru LPGye uyumlu. Obdli sistemleri destekliyor ve %40-45 arasında tasarruf görmek mümkün.
5- Aracın motoruna hakim ustalar mevcut. Mesela Manisa'da sıkıntısız bakım onarımları yapılabiliyor.

Aklıma ilk etapta gelenler bunlar. Ben çok az süre kullandım(15dk anca) detaylı sürüş yorumu yapamam.

Yorum için teşekkürler.

Bir arakdaşım lpg düşmanı ve kesinlikle lpgli olduğu için bu modellerden alma diyor.
Siz ne dersiniz lpg sorun çıkarırmı

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Yorum için teşekkürler.

Bir arakdaşım lpg düşmanı ve kesinlikle lpgli olduğu için bu modellerden alma diyor.
Siz ne dersiniz lpg sorun çıkarırmı
Almera Facebook grubunda 100k+ km LPG'li kullananların var olduğunu biliyorum. Sonuçta bir japon arabadan bahsediyoruz. :)

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Bunu alma diyenlerin alternatif olarak yürüyen tabut Linea/punto önermelerine ayrı tavım belki benim canım biraz daha kıymetlidir ülke standartlarından.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

J3yPRinCe

Asfalt Kurutucu
22 Eyl 2016
1
0
535
Hocam aldınız mı aracı. 6 senelik 2005 tekna sahibiyim. 70 bin km dir kullanıyorum. 60 bin lpgli. araç güvenlik konusunda baya sağlam. 1 köpeğe ve tıra arkadan çarptım ikisinde de içerde hiç bir şey hissetmedik. 4 cam otomatik 4.airbag müzik sistemi 6 hoparlör. yol bilgisayarı vs. fiyatına göre iyi bir araba. Ama oldukça konforsuz yol gürültüsü 20 km den itibaren geliyor rüzgar 80. motor 2.500 den sonra geliyor ama güsel bir sesi var. lpg konusuna gelince. ben lovato OBD 2 taktırdım. 5 yıldır lpg de sıkıntısız biniyorum. Ancak benzinde araba stop ediyor. 3 defa Nissan servisine götürdüm farklı şehirlerde malesef bulamadılar sorunu. kışın tehlikeli durumlarda bırakıyor. sormak istediklerini cevaplarım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım