HABER Elveda Volkswagen

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Alman üretici Volkswagen, Salı günü yapılan yönetim toplantısının ardından Çarşamba sabahı WRC’den ayrılacağını açıkladı. Bu sezonun sonunda WRC’yi bırakacak olan üretici, ralliden uzak kalmayarak müşteri takımları için bir Polo R5 geliştirecek.

Önümüzdeki sezon için geliştirilen tamamen yeni Polo R WRC yerine yeni nesil Polo temel alınarak bir ralli otomobilinin geliştirilmesine başlanacak. Bu otomobil, WRC 2 kategorisinde yarışmaya uygun olacak ve 2018’den itibaren satın alınabilecek.

Volkswagen’in Ar-Ge’den sorumlu yönetim kurulu üyesi Frank Welsch, üreticinin çok büyük zorluklarla karşılaştığını belirtti.

Welsch, “Ürün gamımızın elektrikli otomobilleri de bünyesine katmaya başlamasıyla birlikte bütün odağımızı geleceğin önemli teknolojilerine yöneltmeye karar verdik. WRC’de motorsporlarındaki hedefimizin çok daha üstüne çıktık ve şimdi Volkswagen Motorsport’u ve markamızı geleceğin teknolojilerine hazırlamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Volkswagen, 2013’te WRC’ye girdiğinden beri dört sezonda da hem sürücüler hem de markalar şampiyonluğunun sahibi oldu. Geçen ay dördüncü şampiyonluğunu İspanya’da garantileyen Sébastien Ogier, takım arkadaşları Jari-Matti Latvala ve Andreas Mikkelsen ile birlikte 51 rallinin 42’sinde galibiyete imza attı.

10045_Title-GB-2016_001_592x333.jpg

VW ekibi, İngiltere’de dördüncü şampiyonluklarını kutladı
“Sürücülerimize ve kopilotlarımıza gösterdikleri üstün başarıdan dolayı teşekkür etmek istiyorum” diyen Welsch, 200 civarı Volkswagen Motorsport çalışanının işlerini kaybetmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Eylül’de Jost Capito’nun yerine takımın başına geçen Sven Smeets, 17-20 Kasım tarihlerinde takımın son rallisi olacak olan Avustralya rallisinde takımı yönetecek.”Volkswagen’in motorsporları tarihindeki en başarılı olduğu alan olan WRC’den ayrılmaktan üzüntü duyuyoruz. Takım çok güzel işler başardı.” diyen Smeets, sözlerine Volkswagen’in karşılaştığı zorluklara ve artık gelecek teknolojilere odaklanmaları gerektiğine değinerek noktaladı.Geliştirilecek yeni Polo R5’in yanında Volkswagen Motorsport, pistte Golf GTI TCR ve rallikrosta Beetle GRC ile aktif olmaya devam edecek.

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

sahmerdan

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
6
9
595
toyota ve son yılların wrc efsanesi citroen döneceği için seneye kaçmıştır bu kadar net, milletin yokluğunda gariban hyundai ya bindiler, adamların tecrübe sıfır, onları geçti kimse yokken 4 sene, gerçek arabalar gelince de hemen fıydı durum bu, hyundai de zaten bu sene geçmeye başlamıştı. zaten yeter 4 sene bunlar için pazarlamaya ama fanboyları otalıkta 4 kez şampiyon olduk diye gezer full pazarlama firması lan bu vw r&d harcaması diye pd harcamalarını gösteren tırt firmalardan, gelecekte yerleri yok fanboyları da kendilerine yeni bir marka bulurlar nokia gibi. rekabeti bunlar gibi yalancı ve bişey geliştirmeyen firmalar sağlamaz ayrıca

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,188
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
toyota ve son yılların wrc efsanesi citroen döneceği için seneye kaçmıştır bu kadar net, milletin yokluğunda gariban hyundai ya bindiler, adamların tecrübe sıfır, onları geçti kimse yokken 4 sene, gerçek arabalar gelince de hemen fıydı durum bu, hyundai de zaten bu sene geçmeye başlamıştı. zaten yeter 4 sene bunlar için pazarlamaya ama fanboyları otalıkta 4 kez şampiyon olduk diye gezer full pazarlama firması lan bu vw r&d harcaması diye pd harcamalarını gösteren tırt firmalardan, gelecekte yerleri yok fanboyları da kendilerine yeni bir marka bulurlar nokia gibi. rekabeti bunlar gibi yalancı ve bişey geliştirmeyen firmalar sağlamaz ayrıca
Hocam sen yılların Ford'unu gömmüş oldun şu bakış açısıyla. Ben de hiç beklemiyordum ama VW, 2013'ten beri WRC'yi domine etti. Belki pilotların başarısıydı, belki direk olarak araçların başarısıydı, belki de takım olarak komple iyilerdi bilemiyorum. VW markasına çok sıcak olmasam da WRC ekibine cidden saygı duydum. Ortada ciddi başarı varken bu kadar sallamamak lazım bence.

smttpl

Asfalt Kurutucu
3 Kas 2016
5
21
595
Geleceğin otomobillerine yatırım olayları siyasilerin palavralarına benzemiş. Emisyon olayındaki büyük patlamadan dolayı WRC ye ayıracak bütçemiz yok diyememişler !

sahmerdan

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
6
9
595
Hocam sen yılların Ford'unu gömmüş oldun şu bakış açısıyla. Ben de hiç beklemiyordum ama VW, 2013'ten beri WRC'yi domine etti. Belki pilotların başarısıydı, belki direk olarak araçların başarısıydı, belki de takım olarak komple iyilerdi bilemiyorum. VW markasına çok sıcak olmasam da WRC ekibine cidden saygı duydum. Ortada ciddi başarı varken bu kadar sallamamak lazım bence.
hocam yanlış anlama da sen wrc yi pek takip etmiyorsun herhalde? gerçekten fevri bi tavırla söylemiyorum bunu fordun bugüne kadar şampiyonluğu 3 bilemedin 4 tür. 9 yıl üst üste şampiyon olmuş bi ekip citroen(üretici de toplamda7), wrc nin tadını kaçırdı hatta o derece, bir de son yılların dedim ki diğer efsanelere ayıp olmasın diye, citroeni de sevmem orası ayrı ama saygı duyarım, çünkü 9 yıl wrc de köklü takımlara kök söktürdü, bi pajero nun dakar rallisinde yaptığı kadar olmasa da efsane oldu, benim kızdığım nokta tam citro geri döndü, bi çekişme olacak mı acaba heyecan gelecek mi derken ben gidiyom dedi wag

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,188
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
hocam yanlış anlama da sen wrc yi pek takip etmiyorsun herhalde? gerçekten fevri bi tavırla söylemiyorum bunu fordun bugüne kadar şampiyonluğu 3 bilemedin 4 tür. 9 yıl üst üste şampiyon olmuş bi ekip citroen(üretici de toplamda7), wrc nin tadını kaçırdı hatta o derece, bir de son yılların dedim ki diğer efsanelere ayıp olmasın diye, citroeni de sevmem orası ayrı ama saygı duyarım, çünkü 9 yıl wrc de köklü takımlara kök söktürdü, bi pajero nun dakar rallisinde yaptığı kadar olmasa da efsane oldu, benim kızdığım nokta tam citro geri döndü, bi çekişme olacak mı acaba heyecan gelecek mi derken ben gidiyom dedi wag
Her yarışı alarm kurup canlı takip edemiyorum ama genel durumu, sıralamayı takip ediyorum. O kadar kopuk değilim konudan. VW'e duyduğum saygının aynısını Citroen'e de duyuyorum. Bir zamanların Lancia'ları, Subaru'ları, Mitsubishi'leri vardı. Şimdi de devir bu markaların devri. Rekabetten kaçıştan ziyade maddi darbelerden ötürü kemer sıkma politikası olduğunu düşünüyorum bu çekilme sebebinin.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Elveda Volkswagen başlığını görünce bi heyecan yaptım ama yok tutmadı kafamda canlanan düşünce :rolleyes:

ModaleTurk

Profesör
9 Eyl 2016
207
131
1,085
Adamlar 30.000 elemanı işten çıkarıyor. İşçiye parası olmayanın ralliye para yatırması kamuoyunda yanlış anlaşır diye mi çıkıyorlar?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım