HABER Yepyeni Toyota Auris, Cenevre'de tanıtıldı

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Toyota’nın C segmentindeki başarılı temsilcisi Auris, yenilenen yüzüyle Cenevre Otomobil Fuarı’nda duyuruldu. Markanın yeni yol haritasını yansıtan yeni Toyota Auris ile ilgili bütün detaylar haberimizde!

Yeni Toyota Auris, yalnızca benzinli ve hibrit olarak satılacak

Markanın TNGA platformu üzerine geliştirilen yeni Auris, tasarımsal olarak sınıf atlamış gibi gözüküyor. Şişkin ve geniş ızgaralı bir ön bölüme sahip olan otomobilin ağırlık merkezi yaklaşık 47 mm aşağı çekilmiş. Bunun dışında farklı bir far düzeni gördüğümüz üçüncü jenerasyon Auris’te slim-LED gündüz farları dikkat çekiyor. Yine tasarım tarafında LED stoplar, şişkin ve aerodinamik arka tampon ve gövdeden farklı tavan rengi detaylar arasında yer alıyor.

Toyota Auris, yeni platforma geçmesiyle beraber boyutsal olarak da yenilikler yaşamış. Aks mesafesi 40 mm uzayan aracın iç mekanı ile ilgili bilgi ya da görsel paylaşılmadı. Bu da Toyota’nın otomobilin yaşam alanı konusunda önemli bir yenilik yapabileceğini gösteriyor.

Yeni Toyota Auris’in asıl değişimi ise motor bölümünde gerçekleşmiş. Markanın 1.4 litrelik D-4D dizel ünitesinin rafa kaldırıldığı araç, 1.2 litrelik 116 beygir gücündeki turbo benzinli motora sahip olacak. Bunun yanı sıra 1.8 litrelik 122 beygir güç üreten ve 2.0 litrelik 180 beygir güç üreten hibrit motor seçenekleri yeni Auris’in gözdesi olacak. İngiltere’de üretilecek olan otomobilin yılın ikinci yarısından itibaren satışa sunulacağını belirtelim.

1 arasında 8

Read the whole post here.

Son düzenleme:

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
Tasarımı çok güzel olmuş bana göre. Toyota mevcut jenerasyonda basit görünüyordu. Sınıfının bence mevcut liderleri Mazda 3 ve golf. Focus da yeni jenerasyonuyla karşılarına çıkacak. Golf de seneye yenileniyor. Mazda 3 ten henüz bir haber yok. Bakalım güzel bir rekabet olacak yalnız ben liderlerin değişeceğini düşünmüyorum.

Ormanci

Elit Apaçi
10 Eki 2016
80
41
970
42
İstanbul
Güzel görünüyor, ama yan ve arkadan Mazda3 olmuş. İç mekanı da görmek lazım, eskisi gibi ruhsuz değilse ne ala. Bir de hesap makinesi fontlu mavi dijital saati nereye koydular çok merak ediyorum :))))))))

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
120 bin tl'den başlayan fiyatlarla ... Bu da bizim için hayal.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Polo 140 olmuş bu 120 olursa öpüp başımıza koyalım
Araç şuan piyasaya girseydi, hibriti bilmiyorum ama benzinli başlangıç fiyatını 115-125 aralığında beklerdim (hangi paket baz olacak falan bilmiyoruz gerçi).

Ama ne zaman ülkemize gelecek, o zamana kadar 120 bin lira bandına hangi arabalar gelecek meçhul. :(:mad:

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım