KAPALI Max 75000TLye Aile Aracı Öneri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hasan2471

Düz Yol Gazcısı
11 Mar 2018
11
9
145
Merhabalar 75000TL bütçemiz mevcut bir araç alacağız aklımızda Audi A3 veya Skoda Yeti var sizin tercihiniz ne olurdu ve önerebileceğiniz başka araçlar varmı şimdiden değerli fikirleriniz için saolun

Araçtan beklenti olarak 400+ litre bagaj (A3 ün 380lt sanırım) yakıt olarakta dizel bakmaktayım
Vites manuel veya otomatik olabilir farketmez
Yakıt olarak da biraz uygun olsun istiyorum çünkü günlük kullanılacak

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,064
6,941
5,020
github.com
Marka
BMW
Merhabalar 75000TL bütçemiz mevcut bir araç alacağız aklımızda Audi A3 veya Skoda Yeti var sizin tercihiniz ne olurdu ve önerebileceğiniz başka araçlar varmı şimdiden değerli fikirleriniz için saolun
Merhabalar hocam foruma hosgeldin.
Otomobilden neler beklediğini de yazarsan daha iyi yardımcı oluruz. Konfor , bagaj , performans , yakıt, vites seçeneği gibi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hoş geldiniz,

Giriş paket seviyesinde, 2016 - 2017 model düşük km'lerde 1.0 tsi 115 hp manuel Skoda Octavia'lar var. Aile aracı için oldukça geniş, km'si düşük, modeli yüksek, üstelik yıllık vergisi ve bakım maliyetleri de düşüktür. Dizeli aratmaz tüketim konusunda.

Hasan2471

Düz Yol Gazcısı
11 Mar 2018
11
9
145
Hoş geldiniz,

Giriş paket seviyesinde, 2016 - 2017 model düşük km'lerde 1.0 tsi 115 hp manuel Skoda Octavia'lar var. Aile aracı için oldukça geniş, km'si düşük, modeli yüksek, üstelik yıllık vergisi ve bakım maliyetleri de düşüktür. Dizeli aratmaz tüketim konusunda.
Öneriniz için teşekkürler bir göz gezdireceğim

Hasan2471

Düz Yol Gazcısı
11 Mar 2018
11
9
145
Hoş geldiniz,

Cenk bey bu araçlarda çekişte filan sıkıntı var mı özellikle bagaj dolu iken

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
1.6 toyota corolla 7 havayastğıda cabası. Bas parayı al.

Çekmiyor hocam çekmiyor. :( :( :( :( :(

:D (Konu başında yeti denmiş o nedenle onunla kıyasladım) 1.2 tsi Yeti'den 0.9 sn, 1.4 tsi dsg yeti'den 0.1 sn daha hızlı 100'ü görüyor ama olsun, atmosferik ya çekmiyor, gitmiyor, itmiyor.
132 bg atmosferik motor. Atmosferik nasıl kullanılır (gerektiğinde devir çevirmekten korkmazsanız) biliyorsanız gayet güzel işinizi görür. Elalem 1.33'ü kullanıyor, 1.6 çekmiyor demek komik kusura bakmayın.

Gerçi yakıt kriterinize uymaz. İstanbul gibi yerde şehir içinde 8.5 civarı yakar.

Ek: Muhtemelen gelecek yıl piyasaya sürülecek olan Corolla'da 1.6 vvt-i olmayacağı konuşuluyor, onu bilmekte fayda var. Gerçi sorun değil, ikinci elde Corolla her türlü gider ama yakıt olarak bir Civic kadar çok yakmıyor olsa da bir Mazda 3 atmosferiği kadar az da değil.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Çekmiyor hocam çekmiyor. :( :( :( :( :(

:D (Konu başında yeti denmiş o nedenle onunla kıyasladım) 1.2 tsi Yeti'den 0.9 sn, 1.4 tsi dsg yeti'den 0.1 sn daha hızlı 100'ü görüyor ama olsun, atmosferik ya çekmiyor, gitmiyor, itmiyor.
132 bg atmosferik motor. Atmosferik nasıl kullanılır (gerektiğinde devir çevirmekten korkmazsanız) biliyorsanız gayet güzel işinizi görür. Elalem 1.33'ü kullanıyor, 1.6 çekmiyor demek komik kusura bakmayın.

Gerçi yakıt kriterinize uymaz. İstanbul gibi yerde şehir içinde 8.5 civarı yakar.

Ek: Muhtemelen gelecek yıl piyasaya sürülecek olan Corolla'da 1.6 vvt-i olmayacağı konuşuluyor, onu bilmekte fayda var. Gerçi sorun değil, ikinci elde Corolla her türlü gider ama yakıt olarak bir Civic kadar çok yakmıyor olsa da bir Mazda 3 atmosferiği kadar az da değil.

Ben artık yakıtı bir sorun olarak görmüyorum. 2010 yılından beri araba sahibiyim, vergisi muayenesi, kaskosu, sigortası derken belim büküldü. benzini zaten daha az yaktırmanın türlü yöntemi varken, kaçamadığımız bu diğer giderler adamı bezdiriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım