KAPALI Acil yardım... POLO 1.4 Confortline

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emretpc

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
32
20
595
35
Isparta
Merhaba arkadaşlar. Bu akşam 2012 model 1.4 85 bg Wv Polo Confortline Beyaz 68000 km'de bir araba bakacağım. Sahibi 45000 TL fiyat yazmış. Aracın bir kazası var, ayrıntılı bilgi için 5664e mesaj attım. Gelen bilgiye göre "AKS ON SAG, ON TAMPON, ON PANEL, TASIYICI ON SAG, ON CAMURLUK SAĞ, ON TAMPON DEMİRİ, SAĞ FAR, SALINCA SAĞ ON" vs değişmiş. Toplamda 6500 TL hasar kaydı var. Sahibinin dediğine göre sağ önden motor çarpmış. Fotoğraflarda araç gayet güzel gözüküyor. Acaba bu parçaların değişmiş olması bana sorun yaratır mı arkadaşlar? Yarın öbür gün satarken sorun yaşar mıyım?

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Motosikletin o derece de bir hasar vermesi zor gibi.. verdiyse de Allah korusun sürücü aramızda olmayabilir... tampon demiri değişmiş, aksa bie konu sirayet etmiş.. bilemedim.. emin olamadım...
Ayrıca fiyat bana yüksek geldi... aynı yıla ait, 120k km de, gayet temiz ve bir kaç parça boyası olan, servis dışında dokunulmamış Golf tdi ı (105 hp) arkadaşım 47 ye satamıyor..

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,598
18,376
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Motosikletin o derece de bir hasar vermesi zor gibi.. verdiyse de Allah korusun sürücü aramızda olmayabilir... tampon demiri değişmiş, aksa bie konu sirayet etmiş.. bilemedim.. emin olamadım...
Ayrıca fiyat bana yüksek geldi... aynı yıla ait, 120k km de, gayet temiz ve bir kaç parça boyası olan, servis dışında dokunulmamış Golf tdi ı (105 hp) arkadaşım 47 ye satamıyor..
Aks değişimi ve salıncak değişimi sorun değil bence ama motorsiklet nasıl alt takıma kadar hasar verebildi?Hasar sıkıntı edilmeden rahat alınır ama satıcıdan mutlaka kaza fotoğraflarını vs isteyin sizin içinize de sinerse alın.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Merhaba arkadaşlar. Bu akşam 2012 model 1.4 85 bg Wv Polo Confortline Beyaz 68000 km'de bir araba bakacağım. Sahibi 45000 TL fiyat yazmış. Aracın bir kazası var, ayrıntılı bilgi için 5664e mesaj attım. Gelen bilgiye göre "AKS ON SAG, ON TAMPON, ON PANEL, TASIYICI ON SAG, ON CAMURLUK SAĞ, ON TAMPON DEMİRİ, SAĞ FAR, SALINCA SAĞ ON" vs değişmiş. Toplamda 6500 TL hasar kaydı var. Sahibinin dediğine göre sağ önden motor çarpmış. Fotoğraflarda araç gayet güzel gözüküyor. Acaba bu parçaların değişmiş olması bana sorun yaratır mı arkadaşlar? Yarın öbür gün satarken sorun yaşar mıyım?
Herkese aynı şeyi öneririm, bu tarz yürüyen durumu muallakta arabaları almadan önce uzun yolda maksimum hıza çıkıp bir süre kullanmak ve yine yüksek hızlarda trafikte arkayı boşaltıp panik fren denemek gerekir. Titreme, çekme vb. huzursuzlukları var mı en iyi o zaman anlaşılır. "O kadarcık her arabada olur ya" diye bir şey yoktur, sayıca bol kazalı 2001 model arabamda bile yok, zamanla yıpranıp olmaya başlarsa da hemen baktırıyorum.
...
Kesinlikle katılıyorum. Bir tane chopper son hızla vurmadıysa orada başka bir iş var. Fotoğrafları filan görmek gerekir.Eğer ortada bir yalan döndüğünü hissederseniz direk almaktan vazgeçin derim. Satıcı en başta dürüst olmuyorsa, insan istemeyerek farklı farklı dümenleri de düşünmek durumunda kalır.

Tüm bunlardan sonra arabayı yine bir ekspertize sokmak gerekir. 45.000₺ iyi para.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,188
45,757
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
6 yasinda 1.4 benzinli motora sahip comfortline polo icin 45 bin lira fazla. Hasarin maddi tutarindan ziyade on duzende yasanmis olmasi ekstra dusundurucu. Otomobillerde on duzen insanlarda ki kanser hastaligi gibi. Tamir ettim dersin baska yerden sorun cikarabilir. Acikcasi motor arizasindan bile daha fazla cekinirim on duzen kazalarindan, arizalarindan. Ben olsam baska bir arabaya yonelirdim. 45 bin lira bana fazla geldi.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bu konuda ufak bir tecrübem olduğu için şöyle söyleyeyim; aks yine biraz daha narindir kırılabilir diyelim motor çarpınca ama taşıyıcı hele ki salıncak öyle kolay kırılan parçalar değiller. Ciddi bir yere vurmak gerekiyor ki bu vurulan yer de kaldırım falan olmalı ve hızlı olmalı yani, o taşıyıcının ve özellikle de salıncağın kırılması çok zordur.
Ayrıca nasıl motormuş ki sağ önden vurup çamurluğu alt takımı bitirmiş hem de ön panel de gitmiş çok merak ettim.
Benim tahminim şu, arkadaşımız sağ önden kaldırıma çıktı ve ağaca veya başka bir şeye vurarak durabildi. Ve hızı da yüksekti büyük ihtimalle.
Ekleme de yapayım, aksın, salıncağın, taşıyıcının kırıldığı kazada rot kolları rot başları rotiller ve daha nice alt takım parçası da gitmiştir ki onlar çok daha hassas. Eğer mesajda bunlar yazmıyorsa eksiklik vardır bence.

Son düzenleme:

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,131
1
3,131
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
6500 TL hasar kaydına motorcunun cenaze masrafları da dahil mi? Eğer öyleyse alınır. O hasarı motor vermişse sürücüsü yaşıyor olamaz çünkü.

Şaka bi yana, 2014 yılında bir arkadaşımın yol kenarına direksiyon tam dönük vaziyette bıraktığı 2011 model Focus'una bir vatandaş Amarok ile manevra yaparken çarpıp ön salıncak, rot başları vs kırmıştı, çamurlukta da ufak bir işlem yapılmıştı ve 4000 TL almıştı servis. Hasar kaydı bunca işlem için fazla görünmüyor buna nispeten ama bir motosikletin o hasarı vermiş olması ve motorcunun hala yaşıyor olması bir arada bulunabilecek ihtimaller gibi durmuyor bence.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Arabanın model-motor-yıl kriterlerini dikkate almıyorum, alınır alınmaz sizin bileceğiniz iş ama sonra satarken sorun yaşar mıyım diye sorduğunuz için yazıyorum.

Ben, üstteki parçaların değişmesini gerektiren bir kaza yapmış araç almazdım. Fiyatı da çok. Çok daha iyi kazasız alternatifler bulunur o paraya.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Jantta ufak hasar olması durumunda bile amortisör, taşıyıcı, bilya gibi yürüyen aksam parçalarının değişimini yazıyor eksperler, yetkili servis işini her zaman garantiye ve kullanıcının güvenliğini tehlikeye atmamak üzere iş yapar, en ufak panelde çatlak olsa bile komple panel değişimi yazıyorlar, aracı alın bunları satarken söylersiniz zaten 6 yıllık araçta hasar soran birisi gitsin 0 km araç alsın :)

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
İnsanın başına her şey gelebilir fakat bunu sadece kendi bilir kimseyi inandıramaz. Aslında her insan az çok böyle saçma sapan kazalar yaşar ama başkası yaşayınca ona inanmak istemez sanırım bu ülkemizde araba piyasasından dolayı olan bir durum. Satarken “kaza yaptım ama arabam çok güzel” deyip fiyatından ödün vermeyen ama alırken en büyük kriteri “boyasız değişensiz olsun” olan bir araba piyasası işte.

Kazadan sonra teker kırılmadıkça genelde kimse yürüyene bakmaz, görsel kusurlar giderilir ve araba tamir edilmiş olur. Bahsi geçen arabada değişen parçalar benim gözümde alt takımın yenilenmiş olduğudur. Test sürüşünde bi kusur görmezsem @bt. abimin dediği gibi gerekli hız, fren ve viraj testimden geçerse düşünmeden alınır

emretpc

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
32
20
595
35
Isparta
Arkadaslar degerli gorusleriniz icin tesekkur ederim. Arabayi gordum ve denedim. Herhangi bir sorun hissetmedim. Fakat gerek kozmatik acidan gerekse de donanim azligindan wv kalitesinden vazgectim. Çok dusundum gerci ama yine de vazgectim. Ve dogal olarak daha uygun fiyata, 2013 model 1.2 Clio4 joy buldum. Oldukca temiz sadece 35.000 kmde. Sahibiyle anlasacagiz gibi duruyor. Onumuzdeki hafta icinde alacagim arabayi.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Arkadaslar degerli gorusleriniz icin tesekkur ederim. Arabayi gordum ve denedim. Herhangi bir sorun hissetmedim. Fakat gerek kozmatik acidan gerekse de donanim azligindan wv kalitesinden vazgectim. Çok dusundum gerci ama yine de vazgectim. Ve dogal olarak daha uygun fiyata, 2013 model 1.2 Clio4 joy buldum. Oldukca temiz sadece 35.000 kmde. Sahibiyle anlasacagiz gibi duruyor. Onumuzdeki hafta icinde alacagim arabayi.
çok daha iyi bir seçim olur Clio, hayırlara vesile olsun :)

Cromwelle

Asfalt Kurutucu
1 Mar 2018
90
54
560
Marka
Citroen
1.2 clio niye alıyorsunuz anlamadım 1.5 alırsınız aslında.? Joyda en boş paketi oluyor bence. O fiyatlara iyi bir araştırma ile touch paket bile bulunabilir aslında.

emretpc

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
32
20
595
35
Isparta
42 bin TL'ye 1.5 bulsam bile 120bin kmden asagi olacagini sanmiyorum. Kaldi ki dizel arac dusunmuyorum zaten. Bugun bir arkadasimin 1.2 clio'sunu denedim. Gayet hosuma gitti. Benim ihtiyaclarima karsilik verecek nitelikte. Ispartada sehir ici 35 kurus yakmasida cezbedici. Ihtiyacim olan herseye sahip daha fazlasina gerek duymadim. Touch ve icon'larda piano siyahi kalabaligi hosuma gitmiyor, yine de bakmadim degil ama buldugum arac kadar temizini bulamadim. 35 bin km'de gözü gibi bakmis adam :) bakalim hayirlisi. Tesekkurler arkadaslar.

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
45 bin tlye astra h 1.6 önerebilirim hocam. Kaldı ki 1.4 comfort polo ile aynı yakıyor. Dizel düşünmüyorum demişsiniz zaten. Ama boş poloya o parayı vermek saçmalık olur, kaldı ki 6 bin ciddi bir trameri var bana göre.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım