HABER Makyajlı Hyundai Tucson ortaya çıktı

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
415
4,115
4,095
37
İstanbul
Hyundai, ülkemizde büyük başarı elde eden kompakt crossover modeli Tucson’u makyajladı. Makyaj, hem iç mekan hem de motor seçenekleri konusunda etkili yenilikleri beraberinde getiriyor.

Large-32128-2019Tucson-1600x1067.jpg

Makyaj bir çok model için kurtarıcıdır. Tucson içinse pek öyle görünmüyordu. Zira Hyundai’nin kompakt crossover modeli, sadece benzinli motorlarıyla oldukça iyi satış başarısına ulaştı. Bunda modelin başarısının yanında elbette Hyundai’nin pazarlama başarısı da etkili ama nedeni ne olursa olsun çok iddialı rakipler karşısında Tucson’un çok iyi durduğunu da kabul etmek gerekli. Şimdiyse Tucson için silahları kuşanma zamanı. Makyaj, Güney Koreli crossoverın gerçek gücünü göstermesini sağlayacak.

Hyundai-Tucson-2019-003.jpg

Bunun için gereken tabi ki kozmetik iyileştirmeler değil. Fakat modelin tazeliğinin vurgulanması, aracını yenilemeyi düşünen Tucson sahipleri açısından çekici olabilir. Değişen farlar, yeni ızgara ve yeni jantlar hemen dikkat çeken ayrıntılar. Arka kısımsa daha minor değişikliklere sahip. Yeni farlar, Hyundai’nin ilginç gündüz farı seçimini bir kez daha karşımıza çıkarıyor. Tıpkı i20’de olduğu gibi farların çok şık ve gündüz farı olarak kullanılabilecek gibi görünen ışık tüpleri mevcut. Fakat Tucson bunun yerine gündüz farı olarak sis lambalarını saran LED’leri kullanıyor. Bu seçimin arkasındaki nedeni gerçekten merak ediyoruz ama aslında çok da önemi yok. Önemli olan modelin taze görünmesi ki yapılan değişikler bunu sağlamış gibi.

Hyundai-Tucson-2019-009.jpg

İç mekanda biraz silik ve tozlu kalan kokpit tasarımı, i30’dan alınan yeni yapıyla değiştirilmiş. 7 inçlik dokunmatik ekran artık kokpitin en üstünde yer alıyor. Fiziki düğmelerle bezenmiş ekranın Apple Car Play ve Android Auto gibi arayüzlere destek vermesi ve günün modasına uyması muhtemelen en büyük beklentilerdir, yani ekran trendleri yakalayabiliyor. Temel olarak kokpitteki değişimler bununla sınırlı kalmış, havalandırma kumandaları ve gösterge tablosu büyük oranda aynı. Arka koltuk yolcuları için eklenen bir USB portu da büyük sevinç uyandıracak detaylar arasında.

Yeni Tucson, yeni bir motor seçeneği ile geliyor!

Fakat sevinmek için biraz daha bekleyin ki coşkunuz tavan yapsın. Makyajla Tucson yeni bir motor seçeneğine sahip oldu. 1.6 litrelik dizel motor, 115 ve 133 beygir güç üreten iki versiyonuyla Tucson ürün gamına dahil ediliyor. Bunlardan güçlü olan, 7 vitesli ve çift kavramalı bir otomatikleştirilmiş manuel şanzımanla da satın alınabilecek. Yetmedi mi? O zaman aynı motoru 4 tekerlekten çekişle de satın almanız olası olacak. Dahası, eğer yanlış anlamadıysak 1.6 litrelik dizel motoru otomatik şanzıman ve 4 tekerlekten çekiş sistemiyle satın almanız da mümkün görünüyor. Kompakt crossover müşterilerinin en yakası açılmadık rüyası yakın zamanda gerçek oluyor gibi.

Makyajlı Tucson, bir kaç hafta içinde Avrupa’da resmi olarak tanıtılacak ve yaz aylarına kalmadan da bayilerdeki yerini almış olacak.

1 arasında 10

Read the whole post here.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Zaten oldukça beğendiğim bir otomobildi şimdi daha iyi hale gelmiş. Kusur denemezse de tek bir noktada değişiklik olmasını isterdim o da; hız göstergesi ekranının tamamen dijital değil de mondeo'da ki gibi yarı analog yarı dijital olması şeklinde.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
1.6 Crdi Blue' da 136 beygirdi, norm falan ayağına 3 beygir kırpmışlar koca oğlanın 1.6' lığından demek ki.

olea

Asfalt Kurutucu
26 Mar 2018
95
25
670
bir honda crv bir de bu tucson. insanlar nesini beğenir de para verir alır çok merak ediyorum.

ArdaC

Profesör
11 Mar 2018
109
89
1,035
25
İstanbul
Marka
Hyundai
Yahu bugün test ettim 2017 Tucson'u çok beğendim almaya karar verdim ayın 15 20'si gibi alacağım,en baz donanımın benzin otomatik halini,

Tavsiye lazım bana :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
bir honda crv bir de bu tucson. insanlar nesini beğenir de para verir alır çok merak ediyorum.
Nesini beğenmediniz ben de merak ettim. 2015 sonunda paramız çıkışmadığı için alamamıştık. Çok yakar diyorsanız kabul, motor şanzıman seçenekleri ülkemiz uygun değil kabul. 1.6 dizel de geliyormuş mis...

olea

Asfalt Kurutucu
26 Mar 2018
95
25
670
tercih yapacak olsam qashqai alırdım en önemli nedeni 2. elinin hızlı ve değerli olması.

olea

Asfalt Kurutucu
26 Mar 2018
95
25
670
qashqai varken ben tercih etmem, tucson 2. elini satarken zorlanırsınız

olea

Asfalt Kurutucu
26 Mar 2018
95
25
670
kimsenin zevkine niye karışılsın herkes gönlündeki neyse gider onu alır hem iyi oku ben tercih yapacak olsam dedim git illa da qq al demedim ayrıca satmak için tabiki de araba alınmaz ama ömür boyu da aynı araba mı binilecek, maddi manevi bir gün elbet satılmayacak mı?

olea

Asfalt Kurutucu
26 Mar 2018
95
25
670
ben önemli nedeni söyledim çünkü Tucson alıp satamayanlara şahidim. Diğer konularda (fiyat, motor özellikleri, donanım, servis, ...) her iki aracın birbirine artısı eksisi vardır bunlar tek tek incelenip yorumlanır ben sadece tercihimi çok satan ve ikinci elde değerinde hızlı satılabilen qq 'dan yana kullanırdım

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Arabanin kondisyonuna gore degisir satilip satilmayacagi. Her yerde görebileceğiniz Linea yi da kondisyonu iyi değilse satamazsiniz elinizde kalır. Kaldı ki Tucson bahsettiğiniz tanıma uygun bir araç değil. Lincoln Towncar , Infiniti G37 gibi adı sani duyulmamış bir araba değil Tucson satış rakamları benzinli motoruna rağmen gayet iyi.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Otomatikleştirilmis çift kavramalı şanzıman dedikleri bizim robotize MMT gibi mi yoksa daha farklı mı deneyimleyen varsa yardimci olabilir mi ?

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Otomatikleştirilmis çift kavramalı şanzıman dedikleri bizim robotize MMT gibi mi yoksa daha farklı mı deneyimleyen varsa yardimci olabilir mi ?
Çift kavrama sanzimanlar zaten otomatiklestirilmis manuellerin çift debriyajlisi demek. Bir kavrama 1 3 5 7 yi kontrol ederken öbür kavrama da 2 4 6 yi kontrol ediyor.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
10+ litre ortalamayla gezen benzinli bi araba qashqai, tiguan, kadjar vs. rakiplere rağmen bu kadar satabildiyse 1.6 dizel otomatik, üstüne 4 çeker peynir ekmek gibi satar :D konsola asılı duran ekranı beğenmedim bi tek

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım