HABER Yeni Renault Captur'dan hibrit sesleri yükseliyor!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Renault’un başarılı crossover modeli Captur, ikinci jenerasyonu ile yollara inmeye hazırlanıyor. Gelen son bilgilere göre yeni Renault Captur’da elektrik destekli çözümler görebiliriz.

Yeni nesil Renault Captur ile ilgili ilk ayrıntılar ortaya çıktı

2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan ikinci jenerasyon Captur, yeni Clio’nun da kullanacağı CMF-B platformu üzerinde yükseliyor. İlk bilgilere göre boyutlarında çok fazla büyüme görmeyeceğimiz otomobilin dingil mesafesi, yeni platform ile beraber önemli ölçüde artacak. Ayrıca iç mekanda ses yalıtımının iyileştirildiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yeni Renault Captur, motor seçenekleri tarafında ise gayet cömert seçenekler sunacak. İddialara göre 5 motor seçeneğinin sunulacağı Captur’da ilk olarak tamamen yenilenen benzinli motor seçenekleri dikkat çekiyor. Daimler ile ortak geliştirilen 1.3 litrelik TCe motorun yanı sıra 1.0 litrelik üç silindirli motor da ilk kez kullanıcılara sunulacak. 85 ve 115 beygirlik 1.5 dCi dizel motor seçeneklerinin yerini koruyacağı araçta bir de hibrit motor seçeneğinin bulunması bekleniyor.

Yeni Renault Captur’un teknoloji tarafında son olarak yeni Renault Megane’da gördüğümüz yeni R-Link bilgi-eğlence sistemi ön plana çıkacak. Ayrıca doğruluğu kesin olmasa da ikinci seviye yarı otonom sürüş yardımcıları da yeni Captur için belirtilen donanımlar arasında yer alıyor. Platform kardeşi yeni Nissan Juke ile eş zamanlı olarak duyurulacak olan crossover modelinin 2019 sonunda yollarda olacağını belirtelim.

* Renault Captur’un katır testine ait görsellerdir.

1 arasında 3

Read the whole post here.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu araç asıl üretim öncesi modellerden biri mi ? Yani misal mk4 focus ilk test sürüşlerinde mk3,5'un kasasıyla lanse edildi. Daha sonra yeni gövdesiyle de test sürüşleri yapıldı. Captur'da da buna benzer bir durum var sanırım. Çünkü bu görsellerde ki araç sw clio'nun lastiklerinin sökülüp yüksek süspansiyon koyulmuş modeli gibi bildiğin. Tasarımda neredeyse en ufak fark bile yok.
Renault-Clio-Tourer-Efcar.jpg

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bu araç asıl üretim öncesi modellerden biri mi ? Yani misal mk4 focus ilk test sürüşlerinde mk3,5'un kasasıyla lanse edildi. Daha sonra yeni gövdesiyle de test sürüşleri yapıldı. Captur'da da buna benzer bir durum var sanırım. Çünkü bu görsellerde ki araç sw clio'nun lastiklerinin sökülüp yüksek süspansiyon koyulmuş modeli gibi bildiğin. Tasarımda neredeyse en ufak fark bile yok.
Ekli dosyayı görüntüle 12301

Markalar bunu yapıyor. Yakın zamanda Alfa romeo giulia yı maserati ghibli gövdesi ile test ediyordu. Tam doğru mu bilmiyorum ama şuan yeni astra da sedanda eski insignia liftback gövdesi ile test ediyor.

https://www.carscoops.com/2018/04/u-spy-cant-facelifted-insignia-opel-testing/

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Markalar bunu yapıyor. Yakın zamanda Alfa romeo giulia yı maserati ghibli gövdesi ile test ediyordu. Tam doğru mu bilmiyorum ama şuan yeni astra da sedanda eski insignia liftback gövdesi ile test ediyor.

https://www.carscoops.com/2018/04/u-spy-cant-facelifted-insignia-opel-testing/
Çok ilginç geldi bana. İlk kez mk4 focus'un mk3,5 kasası ile test edildiğinde şahit olmuştum buna. Ama onda bile arka c sütununa eklemeler falan yapılıp uzatılmıştı. Captur'u eklemesiz direkt görünce iyice ilginç geldi bana. Pek alışık olmadığım türden diyebilirim.

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Ekli dosyayı görüntüle 12301
Görseller geçen yıl Clio SW'yi test katırı olarak kullandıkları zamandan alınma, haberin altına da yazmıştım ama dikkat çekmemiş :D

olea

Asfalt Kurutucu
26 Mar 2018
95
25
670
hibrit olsa ne olur kibrit olsa ne olur. Bu ülkede Reno'ya verilen paralara Avrupalı BMW 'ye biniyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım