HABER Karşınızda Hyundai i30 2017

Necati Erdoğan

Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
92
18
970
41
Kırşehir
Hyundai i30 ilk neslinden beri Avrupalı otomobil tutkunlarını gözüne kestirmiş olan bir model. 2012 yılında ikinci nesliyle piyasaya çıktığı zaman çok ses getirmiş ve C segmentinde özellikle ilk zamanlarda ilk üçe oynayan bir model olmuştu. Sunduğu zengin donanım ve çekici tasarımıyla adından sıkça söz ettirmişti.

Yeni nesil i30 da yine Avrupa’yı hedef olan bir tasarım olarak ortaya çıkmış görünüyor. Gün yüzüne çıkan ilk fotoğraflara otomobil camiasının ilk yorumu “daha oturaklı olmuş” şeklinde oldu. Evet, fotoğraf ve videolardan da görüldüğü üzere biraz daha oturaklılaşmış, teknoloji odaklı çözümler sunacak olan ve Avrupalı otomobil severlerin bakış açısını tamamiyle değiştirmeyi kafasına koymuş bir i30 gelecek gibi görünüyor.

Hyundai tarafından “herkes için bir otomobil” sloganıyla üretilen yeni nesil i30, otomobil tutkunlarının ihtiyaç ve ilgileri dikkate alınarak tasarlanan yepyeni bir bir model. Hyundai Motor Avrupa Pazarlama Başkan Yardımcısı Jochen Sengpiehl, “Her şeyi sunan, güncellenmiş donanımlar ve teknolojiyi bir arada bulunduran, eğlence ve bağlantı özellikleriyle keyifle sürülecek, kaliteyi sevenler için özel bir model tasarladık.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Yeni i30 çekici tasarımı, yüksek malzeme kalitesi, dinamik sürüş teknolojileri ve teknoloji harikası güvenlik özellikleriyle akıllı bir seçim olacak gibi görünüyor. 5 yıl sınırsız kilometre garantisi altına alınan i30’a markanın ne kadar güvendiği zaten ortada.

Peter Schreyer’ın kaleminden akan yeni i30, bambaşka tasarım çizgileriyle herkese hitap edebilecek bir araç olmuş gibi görünüyor. Elbette plazalarda yerini aldığı zaman pek çok kişi incelemeye gidecektir.

Başka bir haberimizde daha görüşmek üzere…

Karşınızda 2017 Hyundai i30

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

Son düzenleme:

eemfatih

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
30
14
595
elentra ile ford'a göz kırpan hyundai bu sefer de psa'dan pejoya kancayı takmış :))

Fadil Demirci

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
1
0
535
Tasarım berbat olmuş çok orantısızlıklar var bu kadar kötü beklemiyordum anlamadığım nokta 2012 yılında üretilmiş olan Golf bunlardan ve bir çok yeni piyasaya çıkan C segment araçlardan Fersah fersah üstün bir Golf kalitesini yakalamayadılar ....

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
O multimedia ekranı nasıl öyle ya çok kötü duruyor :/

sukruabay

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
29
20
595
İç tasarım da Dış Tasarımını da Egea'ya benzettim ve önceki kasası bundan daha güzeldi .

OTOPARK.COM Robot

Profesör
7 Eyl 2016
337
102
1,145
çoğunluk beğenmemiş ama bence ön tasarım hariç güzel. hele iç tasarımı ve direksiyon tasarımını beğendim. ön tasarımda farlara doğru kaput alçalıyor sanırım orada bir sıkıntı var gibi. belki de fotolarda öyle gözüküyordur canlı görünce de fikirler değişebiliyor. hemen gömmemek lazım.

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Milleti bu kadar hoplattıklarına göre doğru yoldalar. Yeniledik diye piyasaya panjur ve jant değişimi ile araç kakalamıyorlar en azından. Sinirli ve kötüleyici yorumlar Hyundai nin yaptığı yeniliklerle daha çok kişiyi çatlacağı ortada.

Vettel

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
2
1
545
O na benzemiş buna benzemişçiler üzerine 500 bin koyar Ferrari alırımcılar bir ölün de kurtulalım. İç tasarım güzel olmuş fakat ön kısımda farlar sanki çok alçakta duruyor biraz yukarıda konumlanmış olsa daha güzel olabilirdi yamuk duruyor sanki araç. Yok egea ya benzemiş yok ekran aynı egea ya bi yürüyün gidin kimse Mercedes BMW deki gibi demiyorda Egea diyor Egea kim i30 kim Egea araba değil bir kere. Arkasıda egea falan değil direk tucson çizgileri kendi üretikleri araçların çizgileri var bu modelde.

OTOPARK.COM Robot

Profesör
7 Eyl 2016
337
102
1,145
İlk nesil i30 un modernleştirilmiş hali bu. Burun kısmı göze batıyor fakat oda aerodinamik kaygılar neticesinde oyle bir hal almış sanırım. Kalite olarak eskisine göre bir gömlek daha iyileşmiş gibi görünüyor yollara çıkınca notumuzu vereceğiz bakalım.

johnTURK

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
10
5
595
Marka
Renault
C sütunundaki fazlalık ; acaba arka diz mesafesine mi , yoksa bagaj hacmine mi yansıtıldı???

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
yeni araçların teknik özelliklerinden ziyade, sahip oldukları multimedya sistemleri ile ön plana çıkarılması ve pazarlanması durumu beni çok irite ediyor. Sonuçta bu bir araba ya, sen bunu süreceksin, hissedeceksin. Ama telefonunu kablosuz olarak şarj edebiliyor olmak ne kadar önemli ki?

Necati Erdoğan

Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
92
18
970
41
Kırşehir
Tasarım muhakkak göreceli bir kavram arkadaşlar ama şahsi kanaatimce de Elantra'nın tasarımı sanki bir tık daha önde gibi.
Daha dikkat çekici duruyor.

ZETEC SE

Asfalt Kurutucu
7 Eyl 2016
24
23
595
Biraz 308, biraz bmw 1, bi tutam c4, bi çorba kaşığı scirocco, bi çay kaşığı focus.
Aga bu nedir la hepsini harmanlamışlar.

metinyesilkus

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
17
6
595
Çok etkilenmedim ama güzel duruyor, fiyatını abartmazlarsa dizel otomatik düşünülebilir

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım