HABER Dünya Dizelden Vazgeçiyor!

Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Akaryakıt fiyatlarının ülkemizde bir hayli yüksek olması nedeni ile kullancıların çoğunun dizeli seçmesine şaşılmamalı ancak Dünya genelinde ülkeler yavaş yavaş dizeli terk ediyor. Land Rover da son hamle yapan firmalardan oldu.

Sadece İngiltere’de 1000 kişiyi işten çıkardı!

Peki bunun sebebi ne olabilir? Land Rover azalan dizel satış ve taleplerin doğrultusunda küçülmeye gideceğini ve bunun ilk adımı olarak işten çıkartmaların kaçınılmaz olduğunu söyledi. Solihull tesislerinden 1000 sözleşmeli işçisini çıkaran Land Rover, ileride kadrolu elemanlarından da vedaların olacağını söyledi.

119421167_LandRover_371887c.jpg

Şirketin açıklaması şu şekilde ” Otomobil endüstrisini etkileyen değişkenler doğrultusunda üretimde ve kadromuzda bazı değişiklikler yapıyoruz. Bununla beraber, yeni ürünlere ve teknolojilere yatırımımız devam ediyor. Çok sayıda yeni eleman yetiştirmeye devam ediyoruz. ”

Sizce dizelin geleceği nedir ?
Ülkemizde ve diğer ülkelerde başka ne gibi adımlar görebiliriz ?

Read the whole post here.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
rusya ve abd ufak litraj dizellerle 1000km yi aşan Uzun menzilleri ve başlı başına ekonomisi sebebiyle neredeyse daha yeni tanışıyor denebilir almanyada ve avrupanın genelinde kemikli bi tork manyağı dizelci kitle var. yani dizeli önümüzdekin en az bi 50-60 sene yok edemezler ki bu süreden sonrabile trafikten kalkmaz klasik diye yürüten manyaklar çıkar.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
ve sadece avrupada dizel satışları düştü diye dünya dizelden vazgeçiyor demek nekadar doğru ?

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Yerine az yakan hybrid koycaklarsa kaldırsınlar hepsini

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
rusya ve abd ufak litraj dizellerle 1000km yi aşan Uzun menzilleri ve başlı başına ekonomisi sebebiyle neredeyse daha yeni tanışıyor denebilir almanyada ve avrupanın genelinde kemikli bi tork manyağı dizelci kitle var. yani dizeli önümüzdekin en az bi 50-60 sene yok edemezler ki bu süreden sonrabile trafikten kalkmaz klasik diye yürüten manyaklar çıkar.
50 60 seneye petrol kalmayacak yanliz. Dizellerin emisyonlarindan dolayi hybrid veya mecbur bir sure sonra elektrikliye gecis olacak gibi duruyor.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Dizel ve otomobil kavramlarının birlikte kullanılmasına karşı bir insan olarak dizelin kullanımının sonra ermesini sonuna kadar destekliyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Otomobil şirketlerinin dizelden vazgeçiyor oluşu, inatla bu haberlerin çıkıyor oluşu hava kirliliğinden falan değil. Dizel kullanıcı kitlesi ve dizel motorlu araç isteyen kitle oldukça fazla. Dizel motorların ise şirketlere üretim maliyeti oldukça yüksek. Buna ek olarak hemen her yıl zorlaşan AB emisyon mevzuatı kuralları gereği dizel motorlarda emisyonu düşürmeye çalışma işlemleri tıkanmış vaziyette. Üreticiler kullanılan malzemelerden, otomobil dizaynına kadar her yolu deniyor ama bunun bir sonu yok. 3-5 markanın eli yüzü düzgün hibrid modeli ancak var, tabii motor hacmine takılmazsan. Elektrikli motora sahip seri üretim, ulaşılabilir ve çok satan kaç araç var ? Otonom sürüş son kullanıcıyı tatmin edecek düzeye erişmedi bile daha. Bunca hazırlık eksikliğinin içinde inatla otomobil üreticilerinin dizelden vazgeçmeye çalışması tamamen kendi çıkarları için.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Otomobil şirketlerinin dizelden vazgeçiyor oluşu, inatla bu haberlerin çıkıyor oluşu hava kirliliğinden falan değil. Dizel kullanıcı kitlesi ve dizel motorlu araç isteyen kitle oldukça fazla. Dizel motorların ise şirketlere üretim maliyeti oldukça yüksek. Buna ek olarak hemen her yıl zorlaşan AB emisyon mevzuatı kuralları gereği dizel motorlarda emisyonu düşürmeye çalışma işlemleri tıkanmış vaziyette. Üreticiler kullanılan malzemelerden, otomobil dizaynına kadar her yolu deniyor ama bunun bir sonu yok. 3-5 markanın eli yüzü düzgün hibrid modeli ancak var, tabii motor hacmine takılmazsan. Elektrikli motora sahip seri üretim, ulaşılabilir ve çok satan kaç araç var ? Otonom sürüş son kullanıcıyı tatmin edecek düzeye erişmedi bile daha. Bunca hazırlık eksikliğinin içinde inatla otomobil üreticilerinin dizelden vazgeçmeye çalışması tamamen kendi çıkarları için.

Hybrid bir Ford yakisir sana :D

olea

Asfalt Kurutucu
26 Mar 2018
95
25
670
uçan otomobiller çıkana kadar dizel bitmez hele ülkemizde çok zor biter.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım