KAPALI İlk araç 55-65 aralığında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emrenkaya

Senkromeççi
16 Nis 2018
2
1
95
Merhabalar,

İlk aracım olacak, 55 ile 65 bin arası bir fiyata araç bakıyorum. Manuel olmasını tercih ediyorum şahsen, ilk önceliğim az yakmasından çok biraz daha performanslı olması. Leon 1.2 tsi ilk gözüme çarpan araç. Giulietta da vardı ancak yedek parça bakım falan maliyeti yüzünden biraz caydım gibi. Önerilere açığım ayrıca leon hakkında yorumlarınızı da duymak isterim. şimdiden teşekkürler

prnd

Profesör
11 Ocak 2018
99
196
1,060
Manisa
kuzenimde leon 1.6tdi dsg var 1.2ts'li versiyonun performansini bilmiyorum ama motordan bağımsız konusmak gerekirse yol sesi beni rahatsiz etti. bide bildigim kadariyla leonda tdi ve 1.2tsida arka suspansiyon torsiyon buda yol tutus icin negatif

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
899
1
1,717
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
1.6 tdci focus mk3 çok güzel bir tercih olacaktır.Hatta zorlarsanız makyajlı 3.5 da düşünebilirsiniz.Az yakar ve yol tutuşu mükemmeldir.

emrenkaya

Senkromeççi
16 Nis 2018
2
1
95
Astra benim de aklımda, peki honda civic ivtec veya idtec 2013 2014 nasıldır? 308 130 bg olan versiyonu pek bulunmuyor anladığım kadarıyla. Focus ise pek hoşuma gitmiyor oldum olası.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Astra benim de aklımda, peki honda civic ivtec veya idtec 2013 2014 nasıldır? 308 130 bg olan versiyonu pek bulunmuyor anladığım kadarıyla. Focus ise pek hoşuma gitmiyor oldum olası.
1.2 puretech 308 bazi sıkıntıları var diye okumuştum. İdtec motoru kullanan hiç gormedim daha bilgim yok. Ama i vtec e çok bindim lpg siz kesinlikle binilmiyor. Lpg baanacaksa da en mantıklı araba

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Merhabalar,

İlk aracım olacak, 55 ile 65 bin arası bir fiyata araç bakıyorum. Manuel olmasını tercih ediyorum şahsen, ilk önceliğim az yakmasından çok biraz daha performanslı olması. Leon 1.2 tsi ilk gözüme çarpan araç. Giulietta da vardı ancak yedek parça bakım falan maliyeti yüzünden biraz caydım gibi. Önerilere açığım ayrıca leon hakkında yorumlarınızı da duymak isterim. şimdiden teşekkürler
Eğer ilk aracınızda acemilik de atacaksanız Leon'a da çıkmamanızı öneririm. Özellikle amatör sürücüler bazen istemeden yanlış hareketlerle motoru, yürüyeni, şanzımanı zorlayabilir. Leon bunları tolere edebilecek sağlamlıkta değil. Buna acemliğin getireceği maddi hasarlı kaza ihtimalinin yüksekliği de eklenince Fiat ve Hyundai markaları en uygunları olarak göze çarpıyor.

Eğer tecrübeli bir sürücüyseniz ilk paragrafım çöpe gider. Ailede 1.2tsi Leon var, oradan da bildiklerimi göz önünde bulundurarak sizinle fikirlerimi paylaşayım: Eksi yönleri zamanla size batmaya başlarsa aracınızı daha iyi bir modelle değiştirene kadar psikolojik olarak idare edecek artıları barındırır. O yüzden daha sonra yükseltmek için ilk basamak olarak gayet uygun bir araçtır. Trim sesleri yapar, bozuk yollarda yol tutuş ve konfor olarak zayıf kalır ama bunlara karşı sakin sürüşte de gayet iyidir, donanımı, iç mekandaki klasik VAG kullanışlılığı, dönüş çapı, oturma pozisyonu, kısa süreli performansı yeterlidir.

Yalnız bakım masrafları kesinlikle uygun değildir onu unutun. :) Golf'te Passat'ta neyse Leon'da da aşağı yukarı aynıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım