HABER Yeni Auris böyle mi olacak? 2019 Corolla hatchback ABD'de tanıtıldı

sergensatir

Asfalt Kurutucu
22 Ağu 2017
107
62
735
Toyota, yeni Corolla hatchback modelini teknolojik ve tasarımsal açıdan en gelişmiş küçük otomobil olarak nitelendiriyor. ABD pazarı için üretilen otomobilin yaz aylarında satışa sunulması bekleniyor, fakat henüz fiyatları açıklanmadı.

Yeni Corolla hatchback, Apple CarPlay ve Amazon Alexa‘yı destekleyen Entune 3.0 sistemini standart olarak bulunduruyor. Otomobil aynı zamanda spor odaklı ayarlanmış süspansiyonlara ve TNGA platformuna sahip.

Selefi ile kıyaslandığında yeni Corolla hatchback’in dingil mesafesi 3,8 cm daha uzun. Ayrıca otomobil 1 cm kadar alçaltılmış.

SE ve XSE versiyonları LED ön ve arka far, krom difüzör ve 16 inçten 18 inçe kadar farklılık gösteren alaşım jantları bünyesinde barındırıyor. 18 inçlik jantları, LED sis farlarını ve krom ızgara çerçevesini XSE versiyonu; adaptif ön aydınlatma sistemini (AFS) ise yalnızca XSE CVT versiyonu sunuyor.

İç mekanda SE versiyonunun standart özellikleri arasında tek bölgeli dijital klima, deri vites topuzu, kulakçıklar, elektronik park freni, SmartKey sistemi, tam otomatik açılan/kapanan camlar ve ön tarafta bulunan iki USB çıktısı bulunuyor. Eğer XSE modeli seçilirse SE’nin üzerine çift bölgeli klima, çift renkli deri-kumaş koltuklar, ön koltuk ısıtma ve 8 yönlü elektrikli koltuk ayarı ekleniyor. Edindiğiniz donanımlar arasında aynı zamanda (SE CVT versiyonunda opsiyonel olan) Enture 3.0 Audio Plus sistemi de bulunuyor. Bu donanım ile HD radyo ve hava/trafik bilgilerine ve SiriusXM’e erişim sağlıyorsunuz. 8 hoparlörlü JBL ses sistemi ise XSE CVT versiyonlarında opsiyonel.

Yeni CVT şanzıman

2019 Corolla hatchback’i 2 litrelik 4 silindirli benzinli bir ünite ile birlikte aynı zamanda 1.8 litrelik ünite yürütüyor olacak. Mevcut şanzımanlar arasında 6 ileri manuel ile spor modu ve kulakçıkları bulunan yeni Dynamic-Shift CVT bulunuyor.

1 arasında 35

Read the whole post here.

Son düzenleme:

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Son zamanlarda moda olan krom kaplı sahte egzos uçları hariç güzel olmuş

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bu haliyle bayağı yakışıklı olmuş.Gözüme ilişen o vites topuzu fazla renksiz kalmış.Şöyle aluminyum kaplama vs olsa tarzına iyi giderdi.Ya da bej

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
İç mekanını pek beğenemedim.Hem ekran bence tipsiz vites kolu ve direksiyon da hoşuma gitmedi.Ama tipi yakışıklı olmuş arka taraf bağımsız süspansiyonla gelir inşallah.

Eto3401

Elit Apaçi
13 Nis 2018
94
187
760
Marka
Volkswagen
Adamlar sonunda düzgün bir arka kol dayama yapmışlar :D
Onun dışında çok iyi duruyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tasarım dilini iç mekanda da C-HR'dan almışlar, iyi de yapmışlar. Ama direksiyon kolları düğme kalabalığı nedeniyle hala çok geniş. En başta buradan ötürü sürüş keyfi baltalanmaya başlar. Genelinde de her zamanki gibi hissiz sürüşe sahip kaliteli bir Toyota bekliyorum. Aksi benim için sürpriz olur.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
direksiyon yanlardan basık duruyo galiba ya da benim gözler yamuldu :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
7b90a45cc764db1ce3d6cdc377d016e074d6fb45b0a17cf1566a8a264086caef.jpg

Türkiye de bol bol böyle görürüz. Yalnız benim ilk dikkatimi çeken orta konsolun ve orta koltuğun dar oluşu oldu.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Fotoğrafların çoğu yanlardan hafifçe sıkılmış gibi. Direksiyon öyleyse iç mekan Yaris'ten dar demektir :)

Fotoğraflarda yaris gibi çıkmış gerçekten. Ancak şuanki nesilden küçük yapacaklarını düşünmüyorum. Fotoğraflarda bir tuhaflık var diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Vites kısmı çok sade ve ön kol dayama kötü gözüküyor. Bagaj kapağı da sanki kopmuş gitmiş Yaris'ten çıkarıp takmış gibiler. Toyota'nın gerçekten iyi tasarımcılarla çalışması gerekiyor. Şu tasarım en az 10 sene önceye ait gibi duruyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım