HABER Musk açıkladı: Tesla Türkiye'ye ne zaman geliyor?

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye’deki kullanıcılar tarafında uzun süredir sabırsızlıkla bekleniyor. Markanın patronu Elon Musk, cevabı merakla beklenen soruyu sosyal medya üzerinden yanıtladı.

Elon Musk: Tesla bu yılın sonunda Türkiye’de olacak

Elon Musk’ın Twitter’da oldukça aktif olduğu ve Tesla kullanıcılarından gelen soruları yanıtladığı biliniyor. Ünlü isim, son olarak bir Türk takipçisinin “Roadster modelini test etmek istiyorum ama aracı Türkiye’de bulamadım. Ne zaman test sürüşü yapabilirim?” sorusunu yanıtladı.

Musk, yanıtında bu yılın sonuna doğru Tesla’nın resmi Türkiye duyurusunun gerçekleşeceğini belirtti. “Gelecek yılın sonuna doğru. Bu yılın sonunda Türkiye’de lansman yapacağız ve tanıtımda bizzat yer alacağım.” diyen Tesla CEO’su, adeta yılan hikayesine dönen tarih olayını resmiyete kavuşturmuş oldu. Tweetin devamında Türkiye’yi sevdiğini söyleyen isim, geçtiğimiz yıl Türkiye’ye gelmiş ve Anıtkabir’de verdiği poz ile gündeme oturmuştu.

Tesla’nın çeşitli illerde 10 adet Supercharger istasyonu açacağı daha önce biliniyordu. Tahminlerimize göre inşaat çalışmaları süren bu şarj istasyonları yıl içerisinde peyderpey açılacak. Şarj ağı tamamlandıktan sonra ise önümüzdeki aylarda sürpriz bir lansman görebiliriz. Bakalım merakla beklenen Tesla otomobillerinin ülkemizdeki satış fiyatları nasıl şekillenecek?

Read the whole post here.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Çeviriyi kim yaptı? Yanlış olmuş.
Adam Türkiye'den California'ya gitmiş, orada roadster test etmek istemiş. Elon Musk ise, yılın sonuna doğru test edebilirsin diyor.
Sonrasında ise, ''Bu arada, yıl sonu Türkiye'de Tesla'yı başlatıyorum, ülkenizi seviyorum ve bizzat kendim açılışta olacağım'' diyor.

Süper bir haber, eminim ki vergi avantajıyla birlikte ilk başta gayet iyi satışlar yakalayacaktır. Sonrasında ise devletimiz kesin vergisini artırır, ilk alanlar daha karlı almış olur. ''At fava bekle'' diyorlar ya, işte bu konu için at fava bekle.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Tesla Haziran sonunda anadolu yakasında aşağı servisin çalışmalarına başlıyor. Şu an için Zorlu Center'da store açılacağı söylentileri var göreceğiz. Bana kalırsa doğru bir hamle olur şu anda istanbuldaki en yüksek avm lerden sadece zorlu da bi marka yok.

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Tesla Gersan elektrik ile anlaşmış superchargerlar için, bana da yatırım teklifi geldi oradan biliyorum yakında ayrıntılar netleşecek
Gersan istasyonların kurulum, bakım ve onarım işlerini yapacak. Supercharger'lar yurtdışından ithal edildi diye biliyorum.

Tesla Haziran sonunda anadolu yakasında aşağı servisin çalışmalarına başlıyor. Şu an için Zorlu Center'da store açılacağı söylentileri var göreceğiz. Bana kalırsa doğru bir hamle olur şu anda istanbuldaki en yüksek avm lerden sadece zorlu da bi marka yok.
İlk önce Zorlu'ya gitmişler ama onların da yerli otomobil için showroom planları olduğundan anlaşamamışlar. Tesla Hollanda'dan teyit aldığım kadarıyla bilindik bir AVM ile birkaç hafta önce ciddi bir alan için el sıkışmışlar.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Gersan istasyonların kurulum, bakım ve onarım işlerini yapacak. Supercharger'lar yurtdışından ithal edildi diye biliyorum.

İlk önce Zorlu'ya gitmişler ama onların da yerli otomobil için showroom planları olduğundan anlaşamamışlar. Tesla Hollanda'dan teyit aldığım kadarıyla bilindik bir AVM ile birkaç hafta önce ciddi bir alan için el sıkışmışlar.
Hmm bak bunu bilmiyordum. Şu anda istanbulda olsa olsa watergarden olur ama orda da Gülsoy pop up kurdu. Bilemedim valla o kadar bilinen hafif premium a falan başka bi avm gelmiyor benim.

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Hmm bak bunu bilmiyordum. Şu anda istanbulda olsa olsa watergarden olur ama orda da Gülsoy pop up kurdu. Bilemedim valla o kadar bilinen hafif premium a falan başka bi avm gelmiyor benim.
Valla benim aklıma ilk Emaar geldi. İnşaat halindeyken Apple Store için büyük sayılacak bir yer opsiyonlamışlardı sonra nedense vazgeçtiler öyle kaldı. Geçenlerde orayı Xiaomi'nin istediğini duymuştum ama neden Tesla olmasın :)

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Valla benim aklıma ilk Emaar geldi. İnşaat halindeyken Apple Store için büyük sayılacak bir yer opsiyonlamışlardı sonra nedense vazgeçtiler öyle kaldı. Geçenlerde orayı Xiaomi'nin istediğini duymuştum ama neden Tesla olmasın :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Orda da Gelecek Otomotiv baya sağlam yer açtı ondan orası olmaz diyorum. Ben bakayım bu mevzuya biraz çıkar bişeyler.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ca

Capitol avmde olduğunu düşünüyorum...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sürpriz bir hamleyle Kurtköy taraflarına Ar-Ge bölgelerine yakın bir yere satış/servis açabilirler. Viaport vb. Sabiha Gökçen'e yakın bir lokasyona çökebilirler. Bugün arabasını onarım için Hollanda'ya filan göndermeyi göze alanlar Kurtköy'e mi gitmeyecek :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım