KAPALI Hafif frende bile aracın öne yığılması (i30)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fckorkmaz

Asfalt Kurutucu
21 Eki 2016
4
0
535
merhaba ikinci el i30 satın aldım genel anlamda memnunum yalnız araçta yığılma problemi var. En küçük frende bile öne fazla yığılıyor. Bu aracın genel durumu mu yoksa benimkine has mı anlamadım. Kullanan bilen var mı? İ30 2015 model

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yani ne derece öne yığıldığına bağlı, arka frenlere bi baktırın derim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eski aracınız neydi bilmiyorum da, yeni nesil araçların fren güçleri artık belli bir standartta. Biraz eski jenerasyon arabalarla bile şimdikiler arasında çok fark var. En basitinden kendi arabamla örnekleyebilirim. 2001 Corsa aracımın fren hissi bile şimdikilerden çok farklı. Benimki gibi bir arabayı kullanmaya alışmış biri yeni nesil araçlara geçtiğinde bir süre bunu yaşayabiliyor.

Bunun dışında arkadaşların da yazdığı gibi amortisörlerde sorun olabilir. Sadece amortisör değil, ön düzeni komple kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
muhtemelen balatalarından. arka balataları bizim sürücülerimiz pek değiştirmez çünkü bitmemiş gibi etli görünür bundan dolayıdeğiştirmezler o da uzun süre ısıya maruz kaldığı için katılaşır "taşlaşmış" derler özelliğini kaybeder bundan dolayı gerekli tutunmayı yapamaz ama ön balatalar sürekli değiştiği için daha çok tutar bu da araçta dengesizliğe neden olur. madem bu aracı yeni aldın balataları ön arka değiştir kafan rahat olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım