HABER Zamlara doymayan akaryakıta ÖTV düzenlemesi geldi!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Yılbaşından bu yana yaklaşık 70 kuruş, son 1 yılda ise 1 lira 30 kuruştan fazla artan akaryakıt fiyatlarına Bakanlar Kurulu düzenlemesi geldi. Akaryakıta gelen ÖTV düzenlemesi ile ilgili detaylar haberimizde!

Sürekli zamlanan akaryakıta ÖTV formülü geldi

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu kararıyla, akaryakıtın ham fiyatlarında meydana gelecek artış oranında ÖTV indirimi yapılacak. Akaryakıt fiyatlarında yaşanacak indirimlerde ise ÖTV oranı, mevcut vergi tutarlarını aşmayacak şekilde uygulanacak. Bu şekilde uluslararası petrol fiyatlarından kaynaklı zamların vatandaşa yansımaması hedefleniyor.

Son benzin zamlarının ardından benzinin litre fiyatı 6.25 TL seviyelerine yükselmiş durumda. Bu fiyatın 91 kuruşunu KDV, 2.41 TL’sini ise ÖTV kalemleri oluşturuyor. Yapılan düzenlemeye göre kurşunsuz benzin, motorin ve LPG’ye yapılan zamlar vatandaşa yansıtılmadan ÖTV kalemi içerisinden düşülecek.

Read the whole post here.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Yav he he... aklınız neredeydi bugüne kadar?

Seçim ayağına yaptık demiyorlarda yok ÖTV oranı düzenleniyeh, yok dövizle ayarlaniyeh...

Geçti babacım geçti artık. Adam kandıracak seviyesizler! Ha bunlara kanan bi güruh var o ayrı konu tabii. Brent 100 küsür $ iken, dolar 2.90 iken bu memlekette benzin 4 küsür TL idi be!

Hadi milleti kandırıyorsunuz, bari artık utanmadan biz yaptık, biz ettik numaraları yapmayın.. ayıp denen bir şey var lan!

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
beyler madem elimizden pek bişey gelmiyor zamlar konusunda, bizde kendimi eğitelim tüketim düşürme konusunda.
Bu videoya güzel bir alt yazı yapalım diyorum. Kurgusu çok güzel.

Son düzenleme:

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
beyler heyecanlanmıyalım düzenleme adı altında yükseledebilir Ötv yada ötv düşer başka bi vergi gelir

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım