KAPALI 75 Bin ₺ Araç Seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kursad

Profesör
7 Mar 2018
68
97
1,060
24
Antalya
Marka
Ford
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Dün itibariyle kullandığımız arabayı sattık ve yeni bir araç arayışına girdik. Sizlere danışıp fikirlerinizi almak istediğim için bu konuyu açtım.
Araç için düşündüğümüz Max fiyat 75bin ₺(birkaç bin ₺ esneme olabilir).
•Aile içi kullanılacağı için bagaj önemli bu yüzden sedan veya SUV istiyoruz,
•Önceliğimiz benzinli,
•Manuel veya otomatik fark etmez,
•Performans ve yol tutuşu iyi olursa güzel olur,
•İsteklere göre ekonomik olmasını beklemesem de mümkün olduğunca az yakarsa güzel olur,
•Hernekadar boya ve değişen takıntımız olmasa da yeri geldiğinde satışı da düşünerek, değişen istemiyoruz boya 1-2 parça olabilir,
•Model yılı olarak 2008 ve üzeri düşünüyoruz,
Acelemiz yok, en ideal aracı bulana kadar bekleriz,
Baktığım araçlar;
B8 Audi A4
-Bu araçta 1.8t ve 1.8tfsi var bunların farkı nedir? -Guzel bir motor mu? -Yol tutuşu nasıldır?
Opel Insignia 2013(makyajlı kasa)
-bu araçta aklımıza sadece yakıt takıldı, yakıt ortalama kaç lt olur?
Volkswagen Tiguan(2011-2012)
-Bu araç hakkında pek bir bilgin yok, 1.4tsi motor ve araç hakkında bilgi verir misiniz?
Bu araçlar dışında tavsiye ettiğiniz araçları da paylaşırsanız sevinirim.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Ben Kia Sportage 1.6 gdi concept plus 2012 model aldım 53bin km. Yakıt tüketimi 8.8. Gayet geniş sürüşü rahat ve konforlu bir araba. Tavsiye ederim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam merhaba audi b8 tfsi sanırım 160 lık olanlarda ciddi yağ yakma sorunu var. 5000 Km de 1 lt gibi şeyler söyleniyor. O yüzden pek önermem.
Bu arada makyajlı kasa 1.6 sidi motor insignia kullanıcısıyım yakıt olarak benim karma tüketimim 9-9.5 arasında geziyor. Eğer başka bir sorunuz varsa seve seve yanıtlarım hatta arabamla ilgili test yazım ve youtube da videom da var isterseniz onların linklerini de buraya bırakabilirim :)

Cromwelle

Asfalt Kurutucu
1 Mar 2018
90
54
560
Marka
Citroen
Sportage yada capture önerebilir im. Diğer dediklerinizi açıkçası çok incelemedim desem yeridir ama SUV genelde 8 aşağısında Zor yakar. Fiyatlar almış başını gitmiş durumda.

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kursad

Profesör
7 Mar 2018
68
97
1,060
24
Antalya
Marka
Ford
Öncelikle yorumlarınız için sağolun.

Ben Kia Sportage 1.6 gdi concept plus 2012 model aldım 53bin km. Yakıt tüketimi 8.8. Gayet geniş sürüşü rahat ve konforlu bir araba. Tavsiye ederim.
Sportage yada capture önerebilir im. Diğer dediklerinizi açıkçası çok incelemedim desem yeridir ama SUV genelde 8 aşağısında Zor yakar. Fiyatlar almış başını gitmiş durumda.

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kia Sportage de seçeneklerimiz arasinda, bakıyoruz. Captur performans olarak istediğimiz düzeyde değil gibi duruyor.
Hocam merhaba audi b8 tfsi sanırım 160 lık olanlarda ciddi yağ yakma sorunu var. 5000 Km de 1 lt gibi şeyler söyleniyor. O yüzden pek önermem.
Bu arada makyajlı kasa 1.6 sidi motor insignia kullanıcısıyım yakıt olarak benim karma tüketimim 9-9.5 arasında geziyor. Eğer başka bir sorunuz varsa seve seve yanıtlarım hatta arabamla ilgili test yazım ve youtube da videom da var isterseniz onların linklerini de buraya bırakabilirim :)
Test yazınızı biraz önce okudum, ben Antalya'da oturuyorum ve bizim burada o kadar aşırı trafik yoğunluğu yok, yazınızdaki 6 küsürlü değerlere yakın gezme imkanım var mı?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Öncelikle yorumlarınız için sağolun.

Kia Sportage de seçeneklerimiz arasinda, bakıyoruz. Captur performans olarak istediğimiz düzeyde değil gibi duruyor.

Test yazınızı biraz önce okudum, ben Antalya'da oturuyorum ve bizim burada o kadar aşırı trafik yoğunluğu yok, yazınızdaki 6 küsürlü değerlere yakın gezme imkanım var mı?

Hocam 6 küsürlü değerler sakin kullanım için bence normal bir sürüşte sürekli 6 ile gezmek maalesef imkansız. Bide 170 bg lik bir araba illaki basıldığı durumlar olacak işte asıl o zaman yakmaya başlıyor ben çok abanınca 20 lt leri de gördüm. Eğer yakıt beklentiniz 6 lt civarı ise 1.6t hiç bir arabaya yaklaşmazdım. 1.2 t motorlar 7 litrelerle geziyor.

Kursad

Profesör
7 Mar 2018
68
97
1,060
24
Antalya
Marka
Ford
Hocam 6 küsürlü değerler sakin kullanım için bence normal bir sürüşte sürekli 6 ile gezmek maalesef imkansız. Bide 170 bg lik bir araba illaki basıldığı durumlar olacak işte asıl o zaman yakmaya başlıyor ben çok abanınca 20 lt leri de gördüm. Eğer yakıt beklentiniz 6 lt civarı ise 1.6t hiç bir arabaya yaklaşmazdım. 1.2 t motorlar 7 litrelerle geziyor.
Basildigi zaman yakması pek önemli değil sonuçta performans için de alınıyor :) . Önemli kısım sehir içi normal kullanirken 6 olmasa bile 8, 8.5 civarında gezmek.

Kursad

Profesör
7 Mar 2018
68
97
1,060
24
Antalya
Marka
Ford
2015 civari 1.4tsi active paket superb önerdi bir arkadaş sizce nasıl bu araç. Bagaj ve iç hacimi güzel duruyor ama aracın yol performansı ve motoru hakkında bilgim yok maalesef.
@Garaj TV @sefaozc
Focus da aklımızda, ama beyaz harici bir renk :) .

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
2015 civari 1.4tsi active paket superb önerdi bir arkadaş sizce nasıl bu araç. Bagaj ve iç hacimi güzel duruyor ama aracın yol performansı ve motoru hakkında bilgim yok maalesef.
@Garaj TV @sefaozc
Focus da aklımızda, ama beyaz harici bir renk :) .

Araba baya geniş hatta e sınıfı boyutlarında geniş. Tutuşu konusunda pek tecrübem olmadı. İnsignia ile kıyasla süspansiyonları daha yumuşak ama biraz kolay dipleniyor ve çalışma sesi daha çok içeri de. Arkada tarafta bagaj yapısından dolayı biraz daha çok ses var.Yakıt olarak kendisinden 100-150 kilo daha ağır arteon kullandım 9.7 ile gezdim (çıtır gazladım) 8.5 ile çok rahat gezersiniz diye düşünüyorum. Yalnız 80k civarında superb var mı? Benim bu yazdıklarım güncel kasa ile ilgili.

Kursad

Profesör
7 Mar 2018
68
97
1,060
24
Antalya
Marka
Ford
Araba baya geniş hatta e sınıfı boyutlarında geniş. Tutuşu konusunda pek tecrübem olmadı. İnsignia ile kıyasla süspansiyonları daha yumuşak ama biraz kolay dipleniyor ve çalışma sesi daha çok içeri de. Arkada tarafta bagaj yapısından dolayı biraz daha çok ses var.Yakıt olarak kendisinden 100-150 kilo daha ağır arteon kullandım 9.7 ile gezdim (çıtır gazladım) 8.5 ile çok rahat gezersiniz diye düşünüyorum. Yalnız 80k civarında superb var mı? Benim bu yazdıklarım güncel kasa ile ilgili.
85-90 arası active var. Fabrika verisi 6.8 yazıyor, bagaji ve iç hacmi büyük, gitmiyor denecek kadar da performanssız değil gibi duruyor. Eğer büyük bir dezavantajı yoksa alınabilir mi?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
85-90 arası active var. Fabrika verisi 6.8 yazıyor, bagaji ve iç hacmi büyük, gitmiyor denecek kadar da performanssız değil gibi duruyor. Eğer büyük bir dezavantajı yoksa alınabilir mi?

Benim yorumum 1.4 tsi 150 lik için bu arada. Hocam d sınıfında kötü araba kalmadı. Hepsinin artısı ve eksisi var ama hepsi belirli bir standardın üstünde. Bu yüzden hangisini alırsanız memnun olacağınıza eminim.

Kursad

Profesör
7 Mar 2018
68
97
1,060
24
Antalya
Marka
Ford
Benim yorumum 1.4 tsi 150 lik için bu arada. Hocam d sınıfında kötü araba kalmadı. Hepsinin artısı ve eksisi var ama hepsi belirli bir standardın üstünde. Bu yüzden hangisini alırsanız memnun olacağınıza eminim.
Sağolun yanıtınız için, dediginiz gibi hepsinin artısı ve eksisi var ben yanlis kurdum cumleyi :) herhangi bas agritacak olumsuz o araba ile hatirlanan sorunlar var mi desem daha doğru olur. Şayet yoksa superb seçenekler arasında en ideali gibi.

Son düzenleme:

OnurOkullu

Profesör
4 Eki 2016
153
364
1,585
İstanbul
Marka
BMW
Sportage konusunda birkaç ekleme yapmak istiyorum:
-Manuel 8 Otomatiği 9-10 aşağısında pek yakmaz
-Sürüş zevki ve performans konusunda sadece konfor odaklı olduğunu dikkate almak gerekir
-Geniş,rahat,2010 ve üzeri pek sorunlu araçlar değillerdir.

Örnek ilan: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...1.6-gdi-consept-plus-34.000km-566616428/detay

Bir de tabii 85 verip ikinci el almışken biraz daha premium beklentilere girmek isteyebilirsiniz:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım