KAPALI Araç Önerisi (120-130 Bin TL)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

byaslan

Düz Yol Gazcısı
27 May 2018
7
12
145
Merhaba arkadaşlar son 1 aydır yeni araç alacağım için bu alanda ilk kez derinlemesine araştırmalar yapıyorum. Forum ile de yaptığım araştırmalar sırasında tanıştım seviyeli ve kaliteli bir ortam bu yüzden kayıt olduğum tek otomobil platformu diyebilirim.

Değerli arkadaşlar şimdiye kadar kendime ait hiçbir aracım olmadı bugünler de yeni bir araç heyecanı yaşıyorum. Fakat al-sat işleri yapmadığım ve malesef uzun yıllardır araç kullanmadığım için bu alanda oldukça geri kalmış durumdayım. Sahibinden vb. otomobil satış platformlarını inceliyorum fakat ne iyidir, değildir? hangi özellikler bu fiyat bandında beni tatmin eder pek fazla ayırt edemiyorum.

Uzun bir yazı oldu ama 120-130 Bin TL bandında +- biraz daha fark edebilir bir araç alacağım. Öncelikle audi düşündüm fakat düşük km araçlardan aradığım fiyatta beni tatmin eden olmadı. Sonradan Passat CC kafama yattı çokta beğendim ama kararsızım. Bu fiyat aralığında hem şık, hem konfor açısından hemde yakıt anlamında bana önereceğiniz araçları yazarsanız çok sevinirim.

Saygılarımla

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Merhaba arkadaşlar son 1 aydır yeni araç alacağım için bu alanda ilk kez derinlemesine araştırmalar yapıyorum. Forum ile de yaptığım araştırmalar sırasında tanıştım seviyeli ve kaliteli bir ortam bu yüzden kayıt olduğum tek otomobil platformu diyebilirim.

Değerli arkadaşlar şimdiye kadar kendime ait hiçbir aracım olmadı bugünler de yeni bir araç heyecanı yaşıyorum. Fakat al-sat işleri yapmadığım ve malesef uzun yıllardır araç kullanmadığım için bu alanda oldukça geri kalmış durumdayım. Sahibinden vb. otomobil satış platformlarını inceliyorum fakat ne iyidir, değildir? hangi özellikler bu fiyat bandında beni tatmin eder pek fazla ayırt edemiyorum.

Uzun bir yazı oldu ama 120-130 Bin TL bandında +- biraz daha fark edebilir bir araç alacağım. Öncelikle audi düşündüm fakat düşük km araçlardan aradığım fiyatta beni tatmin eden olmadı. Sonradan Passat CC kafama yattı çokta beğendim ama kararsızım. Bu fiyat aralığında hem şık, hem konfor açısından hemde yakıt anlamında bana önereceğiniz araçları yazarsanız çok sevinirim.

Saygılarımla
Antalya manavgat gibi bir yerde vw cc 10 lt altına düşmüyor, dsg den trafiksiz ilçede bile sahibinin yüzünü guldurmedi. Ben de çok seviyorum cc yi ama uzaktan :D
Yakıt idealse ve alacağınız aracın garantisi varsa alınır en azından içinizde kalmamış olur. Ama satmayı düşünerek almakta fayda var

byaslan

Düz Yol Gazcısı
27 May 2018
7
12
145
Antalya manavgat gibi bir yerde vw cc 10 lt altına düşmüyor, dsg den trafiksiz ilçede bile sahibinin yüzünü guldurmedi. Ben de çok seviyorum cc yi ama uzaktan :D
Yakıt idealse ve alacağınız aracın garantisi varsa alınır en azından içinizde kalmamış olur. Ama satmayı düşünerek almakta fayda var
:) vw'nin her modeli hoşuma gidiyor ama iş alıma gelince insan bir kere daha bilene sormak istiyor. Genel olarak hem dış görünüm, hem iç görünüm olarak oldukça hoşuma gidiyor çevremde kullananlarda var pek sorun yaşadıklarını görmediğim için benim de niyetim bu oldu açıkcası ama tabi dışı bizi içi onları yakar herhangi bir sohbetim olmayan insanlar.
Garanti durumuna gelince genelde incelediğim araçlar 2016 model araçlar örnek vermek gerekirse aşağıdaki linkten göz atabilirsiniz
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...n-r-line-hatasiz-boyasiz-2016-564790747/detay

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Şahsen 2. elde sorunsuzluğa önem veririm. O yüzden Passat CC yerine Mazda 6 bakmanızı öneririm. Yaşadığınız şehirde bayisi varsa bir göz atın derim. Sanılanın aksine parça sıkıntısı yoktur, bizzat yaşadık oradan biliyorum. Sadece her şehirde servisi olmaması sıkıntı.
Örnek ilan: https://www.sahibinden.com/ilan/vas....300km-hatasiz-plusnavigasyon-533191324/detay
Mazda bayi listesi:
https://www.mazda.com.tr/assets/turkey/homepage/Mazda Türkiye Bayi Listesi.pdf

Alternatif olarak bütçenizi zorlamayacak 100k-120k aralığında Toyota Avensis'i de öneririm. O da sınıfının hakkını veren bir araç.

byaslan

Düz Yol Gazcısı
27 May 2018
7
12
145
Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Şahsen 2. elde sorunsuzluğa önem veririm. O yüzden Passat CC yerine Mazda 6 bakmanızı öneririm. Yaşadığınız şehirde bayisi varsa bir göz atın derim. Sanılanın aksine parça sıkıntısı yoktur, bizzat yaşadık oradan biliyorum. Sadece her şehirde servisi olmaması sıkıntı.
Örnek ilan: https://www.sahibinden.com/ilan/vas....300km-hatasiz-plusnavigasyon-533191324/detay
Mazda bayi listesi:

Alternatif olarak bütçenizi zorlamayacak 100k-120k aralığında Toyota Avensis'i de öneririm. O da sınıfının hakkını veren bir araç.
Nevşehirde yaşıyorum hocam bilemiyorum servis kısmı biraz bizi zorlar gibi geliyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Nevşehirde yaşıyorum hocam bilemiyorum servis kısmı biraz bizi zorlar gibi geliyor.
Konya, Ankara, Mersin. Dediğiniz gibi Mazda sizi zorlar. Avensis'i öneririm. Sınıfına göre ekonomik de bir araçtır. Türkiye piyasasında fazla rağbet görmedi ama süspansiyonu kalitelidir. Yol tutuşu da konforu da iyidir. Geniştir. D sınıfı araçlar düşünüyorsanız sorun potansiyeli yüksek Almanlar yerine bunu öneririm. Eğer premium olması şart diyorsanız konfor ve iç hacim olarak Avensis'in gerisinde olsa da fazlasıyla kaliteli olan 2011-2012 model civarları Mercedes C serisini öneririm.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Şıklık işin içine girince beğendiğim talismanı saymazsam olmaz. + ları piyasada bilinen şanzıman ve motor. Az yakıyor performansı iyidir 1,6 dci ların. Apple car vs gibi kullanışlı özellikler var. Mazda 6,Toyota avensis, Passat CC de yoklar. Arka tekerler hız ve direksiyon hareketine göre bir miktar dönme kabiliyetindeki viraj performansı ve dar alan manevralarında yararlı.İç mekan kalitesi D segment standartlarını tutturmuş durumda. Kötü özelliği: Arka süspansiyonlar torsiyon ve diğer rakiplerinden bir tık daha konforsuz.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...amtavan-19-cant-8-binkm-4cont-547491783/detay
++++ Attığım linkteki arabada 19 inç cant var konforu kafamda soru işareti
++++ Renault olması Nevşehir gibi bir yerde avantaj olabilir.

Son düzenleme:

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Şıklık işin içine girince beğendiğim talismanı saymazsam olmaz. + ları piyasada bilinen şanzıman ve motor. Az yakıyor performansı iyidir 1,6 dci ların. Apple car vs gibi kullanışlı özellikler var. Mazda 6,Toyota avensis, Passat CC de yoklar. Arka tekerler hız ve direksiyon hareketine göre bir miktar dönme kabiliyetindeki viraj performansı ve dar alan manevralarında yararlı.İç mekan kalitesi D segment standartlarını tutturmuş durumda. Kötü özelliği: Arka süspansiyonlar torsiyon ve diğer rakiplerinden bir tık daha konforsuz.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...amtavan-19-cant-8-binkm-4cont-547491783/detay
++++ Attığım linkteki arabada 19 inç cant var konforu kafamda soru işareti
++++ Renault olması Nevşehir gibi bir yerde avantaj olabilir.
Megane talismandan daha iyi

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Mazda bayi listesi:

çok şık araba

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Megane’ın konforu yalıtımı daha iyi trim sesleri yok bu üç öge çok önemli benim için,genel olarak tabiiki talisman çok daha üstün sonuçta üst sınıf,ama arkadaşın baktığı ölçüler o ve fiyatıda talisman için düşük,o paralara dolu dizel otm megane alınabilir
Talismanın iç mekan işçiliğide kötü.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Megane’ın konforu yalıtımı daha iyi trim sesleri yok bu üç öge çok önemli benim için,genel olarak tabiiki talisman çok daha üstün sonuçta üst sınıf,ama arkadaşın baktığı ölçüler o ve fiyatıda talisman için düşük,o paralara dolu dizel otm megane alınabilir
Talismanın iç mekan işçiliğide kötü.

Nasıl ya. D sınıfı araba C sınıfı arabadan konfor,yalıtım,iç mekan işçiliği olarak kötü olacak. Ben de talisman ı tasarım ve sunduğu teknoloji dışında pek beğenmedim ama o kadar da değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım