HABER General Motors yöneticisinden Indycar'da büyük kaza!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
General Motors’un ürün geliştirme bölümü başkan yardımcısı Mark Reuss, Indycar’ın gösteri turunda akıllara durgunluk verecek bir kaza yaptı. Yeni Corvette ZR1’in kullanılamaz hale geldiği kaza ile ilgili detaylar haberimizde!

GM yöneticisi, Indycar’da sıfır bir Corvette ZR1’i pert etti!

Mark Reuss, Indycar’ın Detroit yarışında akıllara durgunluk verecek bir kazaya imza attı. Gösteri turunda 765 beygir gücündeki 2018 Corvette ZR1’in kontrolünü kaybeden Reuss, ikinci virajın çıkışında beton duvara çarptı. Kaza sonucu aracın ön bölümü ağır hasar alırken, pistin temizlenmesi nedeniyle yarış yaklaşık yarım saat geç başlatıldı.

Kazanın ardından Reuss bir açıklama yayınlayarak üzüntüsünü beyan etti. Daha önce aynı pistte Z06 ve pek çok modeli kullandığını belirten yönetici, Indy yönetiminden ve GM’den özür diledi. Eski F1 pilotu Alexander Rossi’nin pole pozisyonunda başladığı yarışı Hunter-Reay’in kazandığını belirtelim.

Peki siz bu ciddi kaza ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Aşağıdan yorumlarınızı paylaşarak fikrinizi belirtebilirsiniz.

Read the whole post here.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yol tutuşu diğer rakiplerine göre zayıf tipik bir Corvette..

Ormanci

Elit Apaçi
10 Eki 2016
80
41
970
42
İstanbul
"Tipik Corvette" dediğiniz aracın yol tutuş testlerine bi bakmanızı öneririm. Konu bununla alakasız, tamamen klasik, otomobil kullanmanın o'sundan anlamayan beyinsiz Amerikalı modeli, asılmış gaza, ne kontra verebilmiş, ne gazdan ayağını çekmeyi akıl etmiş.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
"Tipik Corvette" dediğiniz aracın yol tutuş testlerine bi bakmanızı öneririm. Konu bununla alakasız, tamamen klasik, otomobil kullanmanın o'sundan anlamayan beyinsiz Amerikalı modeli, asılmış gaza, ne kontra verebilmiş, ne gazdan ayağını çekmeyi akıl etmiş.

Beyinsiz Amerikalı dediğiniz adam ürün geliştirme başkan yardımcısı :) Corvette'yi bu beyinsizler geliştiriyorsa vay kullananların haline
Yol tutuş testleri profesyonel pilotlar tarafından yapılıyor. Corvette ile pistte iyi süre yapmak için illa pilot mu olmak gerekiyor ?
Ferrari, Porsche, Lamborghini, Mclaren veya diğer rakiplerine kıyasla hata affetmeyen, arkadan kaymaya eğilimli dengesiz bir otomobil işte..

Corvette kullanmadım ancak videolarını çok izledim..Yoldan çıkış hep aynı şekilde..Ferrari'yi takip ederken aynı şekilde yoldan çıkıp uçurumdan uçan Corvette gördüm. Tamam otomobil güçlü de aşırı da dengesiz

Son düzenleme:

Ormanci

Elit Apaçi
10 Eki 2016
80
41
970
42
İstanbul
Başkan yardımcısı iyi otomobil kullanacak diye bir kaide var mı :) "Corvette ile pistte iyi süre yapmak için illa pilot mu olmak gerekiyor" cümlesinden sonra daha konuşmamaya karar verdim :D

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Amerikanlar avrupali rakiplerine gore yol tutusu zayif otomobillerdir ama corvette alan kimsenin bunu onemseyecegini sanmiyorum yada birinin ferrari ile virajli yollarda kapismak icin corvette aldigini da sanmiyorum :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Başkan yardımcısı iyi otomobil kullanacak diye bir kaide var mı :) "Corvette ile pistte iyi süre yapmak için illa pilot mu olmak gerekiyor" cümlesinden sonra daha konuşmamaya karar verdim :D

Baskan yardimcisinin nasil otomobil kullandigini bilmiyorum. Soruya soruyla karsilik vermek bir tartisma bicimi degildir
Konusmamaya karar vermeden once sunu sor kendine. Istanbul Park’ta sure kasanlarin kac tanesi pilot ? Kac tanesi profesyonel olarak bu isi yapiyor ? Orada biraz deneyimi olan insan Lamborghini ile sure kasar ancak Corvette ile kasamaz

Amerikanlar avrupali rakiplerine gore yol tutusu zayif otomobillerdir

Bunu soyluyorum ben de zaten. Tutup Corvette’yi Polo ile kiyaslamadik yol tutusu zayif derken
Tabi insanin anlatmak istedigi karsindakinin algiladigi kadar

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım