HABER Porsche Taycan, markanın ilk elektrikli modeli olacak

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Porsche, Mission E konsepti ile beraber tamamen elektrikli otomobil pazarına agresif bir giriş yapmayı hedefliyor. Alman markanın seri üretime geçecek ilk modelinin adı resmen Porsche Taycan oldu!

Mission E’nin seri üretim adı Porsche Taycan oldu!

Bu zamana kadar “Mission E” konsept adıyla anılan Porsche Taycan, markanın ilk tam elektrikli modeli olarak dikkat çekiyor. “Canlı, genç at” anlamına gelen Taycan, 4 kapılı olmasına rağmen genlerini büyük ölçüde 911 modelinden alıyor. Aracın genel karakteristik hatlarını ise bütünleşik LED stoplar ve arkaya doğru alçalan tavan yapısı oluşturuyor.

Porsche Taycan, 85.000 Euro fiyat etiketi taşıyan en alt paketinde 402 beygir güç üreten çift elektrik motoruna sahip olacak. Baz paketteki menzil mesafesi henüz belli değil, ancak opsiyon paketi sayesinde aracın 500 kilometreden fazla yol kat edebileceği bildiriliyor. En üst versiyonda ise 598 beygir güç üreten çift elektrik motorunun 0’dan 100 kilometreye 3.5 saniyeden kısa sürede ulaşacağı belirtiliyor.

Alman üretici, 500 milyon Euro yatırımla üretimine başlayacağı Taycan ile beraber elektrikli otomobillere toplam 6 milyar Euro yatırım yapmaya hazırlanıyor. Stuttgart fabrikasında yıllık 20.000 adet üretim hacmi olacak Taycan’ın yanı sıra Avrupa’nın her yanında binlerce şarj istasyonu oluşturulacak. Otomobil, bu şarj istasyonları aracılığıyla sadece 4 dakikalık şarj ile 100 kilometre yol kat edebilecek. Son olarak yeni Taycan’ın 2019’un sonuna doğru yollarda olacağını belirtelim.

1 arasında 15

Read the whole post here.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yav araba çıkmadan nasıl begenmediniz :D:D bi tanıtılaydı :D

Şimdi bu arabaya bakıyorum önü Talisman'ı andırıyor, Talisman'ın farlarının uzandığı yere kadar bu arabada hava girişi var tek fark o. Kapıların açılış şekli de Rx8 mi dersin Rolls Royce mi dersin ne dersen de. Yandan bakınca da Panamera. Bir de 911 genleri var yazıyor. Yahu şu aracın 911'le ne alakası var biri bana söyleyebilir mi ? 911 geni diye bir şey yok. 911 ikon bir spor otomobildir, Macan, Panamera, Cayenne cart curt Porsche modelleri ise iç güveysi..
Tasarım görecelidir ama bana göre çok çirkin..Ayrıca her yerde 911'in ekmeğini yemeye çalışmaları da ayrı bir tartışma konusu

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Şimdi bu arabaya bakıyorum önü Talisman'ı andırıyor, Talisman'ın farlarının uzandığı yere kadar bu arabada hava girişi var tek fark o. Kapıların açılış şekli de Rx8 mi dersin Rolls Royce mi dersin ne dersen de. Yandan bakınca da Panamera. Bir de 911 genleri var yazıyor. Yahu şu aracın 911'le ne alakası var biri bana söyleyebilir mi ? 911 geni diye bir şey yok. 911 ikon bir spor otomobildir, Macan, Panamera, Cayenne cart curt Porsche modelleri ise iç güveysi..
Tasarım görecelidir ama bana göre çok çirkin..Ayrıca her yerde 911'in ekmeğini yemeye çalışmaları da ayrı bir tartışma konusu
Yav bu araba tam olarak o araba değil :D:D araba yok daha tanıtılması 8 ay var :D:D:D neyin tasarımını yorumladınız :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Yav bu araba tam olarak o araba değil :D:D araba yok daha tanıtılması 8 ay var :D:D:D neyin tasarımını yorumladınız :D

Yahu araba yok diyorsun spy fotolari var ? On yuzu kabak gibi ortada. Hadi araba yok diyelim, konsept de cirkin..911 geni yaziyor bir de ausuaibxhd

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
Olanı yorumlamış işte arkadaş. Konsept tasarım hakkındaki görüşlerini yazmış herkes. Daha kimsenin görmediğini biz nasıl yorumlayalım anlamadım ki
Yav araba çıkmadan nasıl begenmediniz :D:D bi tanıtılaydı :D
Bu yoruma sesli güldüm çok iyiydi :)
Starbucks imzalı termostan kahve içmeyi statü sanan tiki Taycan gibi bir isim olmuş. Neyse ki araba yırtıcı oradan biraz kurtarıyor :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Olanı yorumlamış işte arkadaş. Konsept tasarım hakkındaki görüşlerini yazmış herkes. Daha kimsenin görmediğini biz nasıl yorumlayalım anlamadım ki

Bu yoruma sesli güldüm çok iyiydi :)

Aslinda araba ortada. Su beyaz araba konsept. Kamuflajli olan fotolardaki siyah olan ise arabanin gercek hali. On farlarin onune cam gelmis tipik porsche gorunumu yakalanmis. Cizgileri genel hatlari ayni. Yani az cok neye benzedigi kamuflajli halinden bile anlasiliyor, uzerinde agir bir kamuflaj yok, tum hatlari belli
Bu arkadasimiz da asiri dozda Porsche fanatigi oldugu icin cok elestiriye gelemiyor :D

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
Aslinda araba ortada. Su beyaz araba konsept. Kamuflajli olan fotolar ise arabanin gercek hali. On farlarin onune cam gelmis tipik porsche gorunumu yakalanmis. Cizgileri genel hatlari ayni. Yani az cok neye benzedigi kamuflajli halinden bile anlasiliyor, uzerinde agir bir kamuflaj yok, tum hatlari belli
Bu arkadasimiz da asiri dozda Porsche fanatigi oldugu icin cok elestiriye gelemiyor :D
Kimse yanlış anlamasın beni amacım kimseyi kötülemek değil ama son kısımda bahsettiğinize katılıyorum. Yaşına göre bilgi birikimi çok fazla , lansmanlara filan gidiyor bu sektörde gayet de aktif bunlar güzel şeyler ama bazen çok heyecanlanıyor yorum yazarken yanlış anlaşılabiliyor

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım