KAPALI Max. 60000 TL'ye c veya d sınıfı araç tavsiyeleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
Herkese merhabalar.
Yakın zamanda sattığımız 2001 Ford Focus'un üzerine bir araba araştırma sürecine giriştik.Bildiğiniz gibi bu devirde araç bulmak zor günlerdir ne kadar galeri araba pazarı gezip sahibinden.com da saatler harcasamda bu fiyat bandında hangi arabanın mantıklı olduğuna karar veremedim bu yüzden sizlerinde tavsiyesini almanın doğru olduğunu düşünüyorum.Aradığım kriterler 2008 üstü olması,donanım olarak çok da boş olmaması,max.150000 km olması,tercihen dizel bir araç arıyorum.Sizce bu fiyatlara lpg'li araç almakta mantıklı olur mu?Dizelde de bu kadar km yapmış araba almak mantıklı mıdır?Biraz uzun yazdım fakat kafam çok karışık bu yüzden okuyup cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Kişisel görüşümdür, eğer 60 bin bandına çıkacaksanız LPG olarak yakıta girmeyin derim, Fiat Bravo 1.6 M-Jet sizin işinizi görebilir.

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
Kişisel görüşümdür, eğer 60 bin bandına çıkacaksanız LPG olarak yakıta girmeyin derim, Fiat Bravo 1.6 M-Jet sizin işinizi görebilir.
Ben de lpg'ye bulaşmamaktan yanayım fakat babamı bu konuda pek ikna edemiyorum sonuçta arabayı ikimiz kullanıcaz.Fiat Bravo'ları bir ara bakmıştım fakat marka algısı yüzünden pek hem kendimi hem de babamı ikna edemiyorum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ben de lpg'ye bulaşmamaktan yanayım fakat babamı bu konuda pek ikna edemiyorum sonuçta arabayı ikimiz kullanıcaz.Fiat Bravo'ları bir ara bakmıştım fakat marka algısı yüzünden pek hem kendimi hem de babamı ikna edemiyorum.
Aslında Fiat markasına genel mana da ben de kıl bir insanım fakat, kullanıcılara göre Fiat Bravo'ya daha çok Alfa Giulietta ayarı çekmiş diyorlar, ki donanım seviyesinden de az buçuk belli oluyor,yani alınacaksa da Bravo alınabilir harici Fiat'a benim kanım da ısınmıyor aynı sizin gibi.Onun haricinde yakıt olayını kaldırabilirseniz, o paralara çok güzel D segmenti araçlar mevcut fakat kasa ağırlığı ve motor hacmi arttığı için yakıt da artıyor ek olarak.Ya da hiç ezber bozan bir hamleye girmeyip, Megan-Astra-Focus-Golf gibi orta sınıf kahramanlarının, olabildiğince yüksek model düşük km li olanlarını kovalamakta fayda var.

Son düzenleme:

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
Aslında Fiat markasına genel mana da ben de kıl bir insanım fakat, kullanıcılara göre Fiat Bravo'ya daha çok Alfa Giulietta ayarı çekmiş diyorlar, ki donanım seviyesinden de az buçuk belli oluyor,yani alınacaksa da Bravo alınabilir harici Fiat'a benim kanım da ısınmıyor aynı sizin gibi.Onun haricinde yakıt olayını kaldırabilirseniz, o paralara çok güzel D segmenti araçlar mevcut fakat kasa ağırlığı ve motor hacmi arttığı için yakıt da artıyor ek olarak.Ya da hiç ezber bozan bir hamleye girmeyip, Megan-Astra-Focus-Golf gibi orta sınıf kahramanlarının, olabildiğince yüksek model düşük km li olanlarını kovalamakta fayda var.
Aslına bakarsanız aklımda Citroen C5 ,Ford Focus ve Volvo S40 var ama Focus'un mk3 kasanın ve Volvo S40'ın düşük kilometrelisini bulmak biraz zor.Sizin bu araçlar hakkında düşünceleriniz nelerdir? @Mt.Akina

alperenaktas

Senkromeççi
14 Haz 2018
1
1
95
Günümüz şartlarında 60.000 TL ciddi para bu parayı bir araca vereceksem bu araçta sürüş zevki sürüş dinamikleri iyi bir yol tutuş ve tabii ki ki konfor isterim bu şartlarda benim aklıma opel insignia 1.6T veya Citroen C5 geliyor bu iki araçta d sınıfında sizi üzmeyecek araçlardır ayrıca insignianın 1.6 turbo motoru gerçekten çok iyidir :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Aslına bakarsanız aklımda Citroen C5 ,Ford Focus ve Volvo S40 var ama Focus'un mk3 kasanın ve Volvo S40'ın düşük kilometrelisini bulmak biraz zor.Sizin bu araçlar hakkında düşünceleriniz nelerdir? @Mt.Akina
@umt35 yazdığınız araçlar oldukça güzel araçlar, C5 ve S40 Türkiye piyasası için biraz kumar gibi duruyor, yalnız temiz bir S40 ve Mk3 Focus bakın diyebilirim, C5'in temizlerini bulmak daha kolay ama Türkiye'de sürekli değer kaybedecek, ve de riskli bir araç, S40 için yakıt-parça-bakım araştırmaları yapınız eğer bütçenize uygunsa sizin için iyi olabileceğini düşünüyorum.Forumda S40 ve C5 sahibi çok insan yok yalnız MK3 konusunda en iyi bilgiyi @Cenk size verecektir.Onun vereceği kıymetli bilgilerle daha spesifik düzeyde araç araştırabilirsiniz, kolay gelsin.İyi bayramlar.

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
Günümüz şartlarında 60.000 TL ciddi para bu parayı bir araca vereceksem bu araçta sürüş zevki sürüş dinamikleri iyi bir yol tutuş ve tabii ki ki konfor isterim bu şartlarda benim aklıma opel insignia 1.6T veya Citroen C5 geliyor bu iki araçta d sınıfında sizi üzmeyecek araçlardır ayrıca insignianın 1.6 turbo motoru gerçekten çok iyidir :)
Opel İnsignia 1.6 turbo muhakkak iyi bir araçtır ama malumun aracın ağır olmasından dolayı yakıt konusunda lpg takılmazsa biraz üzeceğini düşünüyorum.Lpg takmak da pek istemiyorum ama yine de bir seçenek olarak düşüneceğim.

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
@umt35 yazdığınız araçlar oldukça güzel araçlar, C5 ve S40 Türkiye piyasası için biraz kumar gibi duruyor, yalnız temiz bir S40 ve Mk3 Focus bakın diyebilirim, C5'in temizlerini bulmak daha kolay ama Türkiye'de sürekli değer kaybedecek, ve de riskli bir araç, S40 için yakıt-parça-bakım araştırmaları yapınız eğer bütçenize uygunsa sizin için iyi olabileceğini düşünüyorum.Forumda S40 ve C5 sahibi çok insan yok yalnız MK3 konusunda en iyi bilgiyi @Cenk size verecektir.Onun vereceği kıymetli bilgilerle daha spesifik düzeyde araç araştırabilirsiniz, kolay gelsin.İyi bayramlar.
Dediğiniz gibi C5'in piyasası sürekli değer kaybediyor bu konu biraz düşündürücü.Mk3 Focus hakkında da tabi ki @Cenk beyin görüşlerini merak ediyorum.Özellikle donanım paketleri hakkında trend x donanımlı çok az olmasada az km li bulunabiliyor ama style ve titanium donanımda bulunamıyor.Bu yüzden trend x yeterli gelir mi merak ediyorum.

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...is-degisensiz-hasar-kayitsiz-486925060/detay/
Çok uzun zamandır satılık (fiyatı da hiç indirmiyor, tok satıcı yada keyfine satıyor). Eğer bir sorunu yoksa sadece renginden dolayı satılmıyorsa yazık. Bu paraya D sınıfı az kmli araba. D sınıfı manuel araba bakıyor olsam bu paralara inceleyeceğim ilk araba kesinlikle bu olurdu.
Ekli dosyayı görüntüle 13582

Daha önceden LPG görmemiş, isteğe göre kendiniz taktırırsınız. Bu fiyata bence çok iyi eğer bir sorunu yoksa aracın.

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
Focus mk3 1.6 tdci trend x ailemiz de var. Sorunuz varsa sorabilirsiniz.
Hocam genel anlamda araçtan memnun musunuz öncelikle onu sorayım?Daha sonra bu donanım paketinde en azından insanı sevindirecek birkaç özelliği var mı?Cruise control,park sensörü gibi.Bildiğim ve gördüğüm kadarıyla bu paketlerde ön kol dayama dahi yok bu bile arabanın çok boş olduğunu düşündürüyor.Sizce haksız mıyım bu konuda?

Son düzenleme:

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Hocam genel anlamda araçtan memnun musunuz öncelikle ona sorayım.Daha sonra bu donanım paketinde en azından insanı sevindirecek birkaç özelliği var mı cruise control,park sensörü , usb girişi gibi.Bildiğim ve gördüğüm kadarıyla bu paketlerde ön kol dayama dahi yok bu bile arabanın çok boş olduğunu düşündürüyor.Sizce haksız mıyım bu konuda?
Genel olarak araçtan memnunum. Donanım olarak hız sabitleyici, sis farı, çelik jant gibi donanımlar var. Ön kol dayama keşke olsaydı ama onu da uygun bir fiyata yaptırabilirsiniz. Bagaj hacmi 421 lt biraz dar ve iç hacmi de fazla geniş değil. 95 hp 230 nm torku var performans olarak üzmez ama 115 hp'lik olan daha iyi yürüyor. Konfor olarak da ne artı ne de eksi denebilir.

Son düzenleme:

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
Genel olarak araçtan memnunum. Donanım olarak hız sabitleyici, sis farı, çelik jant gibi donanımlar var. Ön kol dayama keşke olsaydı ama onu da uygun bir fiyata yaptırabilirsiniz. Bagaj hacmi 421 lt biraz dar ve iç hacmi de fazla geniş değil. 95 hp 230 nm torku var performans olarak üzmez ama 115 hp'lik olan daha iyi yürüyor. Konfor olarak da ne artı ne de eksi denebilir.
Yorumun için çok teşekkür ederim.115 bg'lik versiyonu bulabilirsem çok mantıklı olabilir o zaman.

umt35

Elit Apaçi
20 Eyl 2016
56
24
970
İzmir
Öneriler için teşekkürler.Megane sport tourer güzel araba fakat orda da yine marka imajı devreye giriyor benden yana sıkıntı değil ama babam renault pek sevmiyor.İlanlar arasındaki v50 ise benim de favorilerimde olan bir araçtı ama dün aradım ve satıldığını öğrendim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun inşaallah.

Donanım olarak beklentileriniz nedir bilemiyorum tabii ki. Ama trend x donanım focus, temel bazı şeyleri karşılayabiliyor. Eğer ileride isterseniz dokunmatik ekran, kadrandaki renkli büyük tft ekran gibi oyuncakları sonradan da ekletebilirsiniz.

• Gövde rengi kapı kolları ve yan aynalar
  • Elektrikli, sinyalli yan aynalar
  • 16" çelik jant kapakları
  • Derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon
  • Manüel 4 yönlü sürücü koltuğu
  • Tek dokunuşta açılıp kapanan elektrikli ön/arka camlar
  • Yol bilgisayarı
  • Vites arttırma ikazı
  • Ford EcoMode
  • Manuel Klima
  • Direksiyondan kumandalı radyo CD, MP3 çalar
  • Portatif müzikçalar bağlantı soketi (USB)
  • Sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları
  • Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları
  • ABS + EBD
  • Acil durum fren desteği (EBA)
  • Elektronik Denge Programı (ESP)
  • Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)
  • Dinamik Tork Kontrolü (TVC)
  • Kontrol kollu tam bağımsız arka süspansiyon
  • Ford Kolay Yakıt Sistemi
  • Disk frenler - ön / arka
  • Uzaktan kumandalı merkezi kilit
  • ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktalar
  • 16" Aluminyum Alaşımlı Jantlar
  • Ön sis farları
  • Karartılmış Arka Camlar
  • Hız kontrol sistemi
  • Ayarlanabilir hız sınırlandırıcı
Trend x'e ek olarak style pakette

• Elektrikli katlanan yan aynalar ( sadece manuel )
  • Ön ve arka park sensörleri ( sadece manuel )
  • Otomatik Park Sistemi ( sadece manuel )
  • Gecikmeli Sönen Ön Farlar
  • Yağmur sensörü
  • Otomatik yanan farlar
  • Otomatik kararan iç dikiz aynası
  • Yan perde hava yastıkları
gibi gibi donanımlar geliyor. Bunlardan hangisi / hangileri sizin beklentinize ve isteğinize cevap veriyor bilemiyorum. Hız kontrol sistemi, 4 hava yastığı, karartılmış arka camlar, 16'lık çelik jant, yol bilgisayarı, ön - arka elektrikli camlar, ön - arka disk fren gibi pratik donanımları içeriyor. Trend x aldığınız zaman ön - arka sensörler, otomatik kararan iç dikiz aynası, ön kol dayama donanımlarını sonradan aracınıza taktırabilirsiniz Bu donanımlar daha sonra ki süreçte Otosan'ın her zaman ki işgüzarlığı sonucu değiştirilmediyse 2012'den sonra üretilen mk3 kasalara ait.

Araca gelirsek alırken focus'a özel dikkat etmeniz gereken ilk şey bozuk yollarda, parke yollarda ön takımdan tıkırtı, lokurtu gibi seslerin gelip gelmediğidir. Direksiyonu araç durduğu yerde sağa ve sola dip yapmadan çevirin ve yine garip sesler gelip gelmediğine bir bakın. Eğer bu her iki durumda da garip sesler duyuyorsanız direksiyon kutusu dahil bazı sıkıntıları olabilir demektir.

Tdci motor oldukça sağlamdır ama turbosu biraz narindir. O sebeple aracı aldığınızda boşta gaza basıp ıslık sesi gelip gelmediğine bir bakın. Az bir miktar ' tıss ' şeklinde ses gelebilir bu normaldir ama çok bariz ve fazla ses geliyorsa turbosunda arıza olma ihtimali vardır. Fakat bu düşük bir ihtimal. Dediğim gibi tdci motorlar bakımını zamanında yaptırdığın müddetçe sağlamdır. 95'liğin performansı yeterli denebilir ama 115'lik motoru almaya çalışın çünkü hem performansı hem tüketimi daha düşüktür.

Dik bir yokuşta aracı kaldırmayı deneyin. Debriyaj balatasından bariz şekilde demirin demire sürtünmesine benzer bir ses gelip gelmediğine bakın. Bu ses tam olarak bir arıza denemez. Debriyaj balatalarının yapımında kullanılan kimyasal ile alakalı yapısal bir sestir. Ama yinede bakmanızda fayda var.

Bunlar haricinde focus'da genel olarak bulabileceğiniz bir sıkıntı yoktur. Yalıtımı mk3,5 yani makyajlı kasalara göre biraz daha zayıf kalsa da yol tutuş - konfor dengesi güzeldir. Herkesin bildiği, çoğunluğun deneyimlediği bir model olduğundan sürüşü konusunda fazla detay anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun, başka sorunuz olursa da cevaplamaya çalışırım.

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Focus' da olan temel donanımları olsun,
ama biraz daha genç ve az kilometreli olsun deniyorsa Courier' de bakılabilir. Bir Focus değil tabii ki, büyük bir Fiesta gibi düşünülebilir. Ticari gibi hissettirmiyor.

2014-2015 / 50-100 bin km arası Titanium alınabiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım