KAPALI Radyatör Suyu Eksiltmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Öncelikle Herkese İyi Bayramlar, Bütün Otopark.com Ailesinin Bayramını Kutluyorum.
Perşembe günü yaklaşık 40 km lik bir yol yapacaktım yolun ilk 20 km sini gittim (Akıcıc trafik yer yer dur-kalk malum istanbul şartları) sonra aracın harareti artmaya başladı bende bi bakayım dedim çünkü daha önceden radyatör suyunda ekslitme yapıyordu ve hazneyi ve hortumları yenilemiştik. Kaputu açıp baktığımda radyatör suyu seviyesi min. altında idi hemen biraz soğumasını bekleyip tamamladım. (Bu arada gidip gelirken klima sürekli açıktı.) Bu sabah yine kontrol amaçlı açtım baktım yine su min. altına inmişti hatta hiç yok denecek kadardı. Klimadan şüpheleniyorum onu test etmek için de bu gün 10 dakika önce sadece havalandırma açık şekilde çalıştırdım. Su normal seviyesinde hiç değişmeden sabit kaldı. Sonra da klima açık 10 dakika çalıştırdım ve radyatör suyundan yaklaşık 1-1,5 parmak su eksildi. Sizce bu neden oluyor olabilir ? Malum İatanbul sıcağı ve bayram nedeniylede aracı kullanıyoruz. En azından pazartesi gününe kadar kontrol ederek devam edeceğim ama sebebi ne oluyor olabilir ? Bu arada araç megane 1 2000 model.
Herkese teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım