HABER Skoda Kodiaq RS, daha tanıtılmadan Ring rekoru kırdı!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Geçtiğimiz hafta Ring’e çıkmasıyla beraber ilk sızıntısını veren Skoda Kodiaq RS, çok geçmeden rekor haberini de beraberinde getirdi. Ring rekoru kıran otomobil ile ilgili ilk detaylar haberimizde!

Skoda Kodiaq RS, Ring’in en hızlı 7 koltuklusu oldu

Nürburgring 24 Saat yarışlarının tek kadın galibi olan Sabine Schmitz, rekor denemesi için Kodiaq RS’in sürücü koltuğuna geçti. 18 Mayıs’ta yapıldığı belirtilen deneme sonucunda 20.8 kilometrelik Nordschleife pisti 9:29.84’lük dereceyle geçildi. Böylece performanslı SUV, henüz tanıtılmadan pistin en hızlı 7 koltuklu SUV modeli olmayı başardı. İşin ilginç yanıysa her ne kadar Skoda aksini ilan etse de Ring’de kayıtlara geçen bir “7 koltuklu SUV” rekoru bulunmuyor.

Sabine Schmitz araçtan etkilendiğini belirterek, “Özellikle Nordschleife gibi zorlu bir pistte 7 koltuklu bir aracı sürmenin çok kolay olmayacağını tahmin ettim. Ama bu konuda büyük yanılgıya uğradım, performanstan çok etkilendim.” şeklinde konuştu. Gelen bilgilere göre Kodiaq RS’in kaputunun altında 2.0 litrelik BiTDI dizel motor yer alacak. 236 beygir güç ve 500 Nm tork üreten motorun ilk defa bu modelde kullanılacağının altını çizelim.

Paris Otomobil Fuarı’nda duyurulacak olan Skoda Kodiaq RS’in rekoru bakalım tanıtımından önce kırılabilecek mi?

1 arasında 7

Read the whole post here.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
tek kişinin yarıştığı yarışmada birinci olmakta büyük başarı. Tebrikler Qodiaq

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Araba 3 yıldır Ring de tür atıp duruyor zaten böyle saçma bir rekoru bi zahmet kırsın... Valla Kodiaq'ı RS olarak dizel bi üniteyle alıp kaç kişi piste veya offroad a gider bi elin parmağını geçmez. AVM garajları ve caddeler bu çömezi beğendi.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
"Performanslı suv" kavramına alışamadım, alışamayacağım herhalde. Suv dediğin araç yüksektir, performans için olmaz. Hatta bana kalırsa suv dediğimiz araç araziye de girebilmelidir, sırf şehirde dolaşmak için olmamalıdır.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
"Performanslı suv" kavramına alışamadım, alışamayacağım herhalde. Suv dediğin araç yüksektir, performans için olmaz. Hatta bana kalırsa suv dediğimiz araç araziye de girebilmelidir, sırf şehirde dolaşmak için olmamalıdır.
Ozaman Cayenne TurboS, RRS SVR, yada Jeep GC TrackHawk dan aşşa inmiyecen :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hala en hızlı 7 kişilik araba değil. Zafira Opc 2007 de 8.54 ile dönmüş.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Evet bende zaten en hızlı 7 kişilik araba olarak bakınca en hızlısı değil dedim. 7 kişilik suv diye zafira yı söylemedim.

Edit:

Bu başlığa cevap olarak.

Alinti yapmadigin icin oyle anlasilmiyor
Zaten en hizli 7 kisilik suv rekoru ne demek. Herifler kimsenin bugune kadar kirmadigi bir rekor bulup bu rekoru biz kirdik demisler

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Alinti yapmadigin icin oyle anlasilmiyor
Zaten en hizli 7 kisilik suv rekoru ne demek. Herifler kimsenin bugune kadar kirmadigi bir rekor bulup bu rekoru biz kirdik demisler

Alıntı yapmayı bende unuttuğumu yeni fark ettim. Boş işler işte zaten bütün ürün gamında kullandıkları 2.0 Bitdi motoru kullanmışlar öyle özel bir araba olsa Golf R daki motoru filan kullanırlardı.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Alıntı yapmayı bende unuttuğumu yeni fark ettim. Boş işler işte zaten bütün ürün gamında kullandıkları 2.0 Bitdi motoru kullanmışlar öyle özel bir araba olsa Golf R daki motoru filan kullanırlardı.

Skoda’nin cok bos zamani var anlasilan. Bunu sirf pazarlama malzemesi olarak kullanmak icin yaptiklarini dusunuyorum

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Şehir içinde suv ile gezmek neden bilmem ama halen daha bana görgüsüzlük gibi geliyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım