HABER Türkiye'deki ilk Tesla mağazasının lokasyonu belli oldu!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Uzun zamandır ülkemizde satış ve servis hizmeti vermesi için merakla beklenen Tesla, yıl sonuna kadar ilk mağazasını hizmete alacak. Elektrikli otomobil devinin Türkiye’deki satış ve servis merkezlerinin lokasyonları nihayet netleşti!

Tesla’nın ilk satış mağazası Zorlu Center’da açılacak!

En son Elon Musk’ın bizzat dile getirdiği Türkiye hamlesi ile Tesla resmen ülkemizde faaliyet göstermeye başlayacak. Tüm dünyanın ilgiyle merak ettiği markanın Türkiye yapılanmasının oluşturulması ise son aşamaya geldi. Satış ve servis çalışanları için mülakatlara başlayan marka, ilk mağazasını 2019’un ilk çeyreğinde Beşiktaş’ta bulunan Zorlu Center alışveriş merkezinde açacak. Ancak bu mağazada şu anlık sadece Model S ve Model X’in satış hizmetleri gerçekleştirilecek.

Tesla, asıl yatırımı ise satış sonrası hizmetler ayağına gerçekleştirecek. Bu kapsamda Bakırköy’de bulunan Otomol Otomotiv ile anlaşan marka, servis noktasını yıl bitmeden bu noktada açacak. Tüm Tesla araçlarına hizmet verecek servisin yanı sıra bu noktada bir de Supercharger istasyonu bulunacak. Yine yıl sonuna kadar bu istasyon haricinde Türkiye’de toplam 10 istasyonun daha açılacağının altını çizelim.

Peki sizce Tesla, elektrikli modelleri ile ülkemizde nasıl bir satış grafiği izleyecek? Cevaplarınızı aşağıda bulunan yorum bölümüne bekliyoruz.

Read the whole post here.

Son düzenleme:

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Gelen Zorlu'ya gidiyor yav. Amazon'da Zorlu'da açsın. :D
Açabilir valla, Amazon la beyaz eşya tarafında ortak projeler var çünkü.

Ayrıca, bizimkiler elektrikli araba şarj cihazı geliştiriyorlar, otomobil pil fabrikası da kurulacak (yerli otomotiv muhabbeti) o noktada da bu ortaklık olursa, zorlu rovaseta yapmış olur.

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Açabilir valla, Amazon la beyaz eşya tarafında ortak projeler var çünkü.

Ayrıca, bizimkiler elektrikli araba şarj cihazı geliştiriyorlar, otomobil pil fabrikası da kurulacak (yerli otomotiv muhabbeti) o noktada da bu ortaklık olursa, zorlu rovaseta yapmış olur.
Zorlu Vestel City'e akıllı telefonlar için pil üretim tesisi açmıştı galiba, büyütüp yerli arabaya çevirebilirler o işi.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Mağaza açılınca temsili.
images

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Yok, telefon pilleri direkt çin'den ithal ediliyor
Aynen yanlış biliyormuşum, geçen sene pil için nikel kobalt fabrikası açmışlar. Gerçi elektrikli otolarda onun da oranını düşürüyorlar Tesla'da %3 civarı olması lazım şuanda :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Vallahi dolar 3 iken Model 3’ü ciddi ciddi düşünüyordum almayı, şimdi isterse apartmanın altına dükkan açsın Tesla, inip de bakmanın anlamı yok artık.

Özgür. Dolar 3 olduda o zamanlar polo 75000 tl iken aynı polo şimdi 110000 bin tl. Doların artması sadece model3 etkilemedi. 420 bin tl bmw 520 alıcağına (172 beygir ) az daha koy model s 75d al.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım