HABER Türk jant üreticisi CMS satılıyor

Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
EBRD ve Türkiye özel sermaye şirketi Actera Group, BMW, Ford ve Volkswagen’in tedarikçilerinden alüminyum jant üreticisi CMS Group’un çoğunluk hissesini satın alıyor.

Kaynaklara göre gelen haberler haberimizde. EBRD ve Actera İzmir merkezli CMS Group’un yüzde 75 ila yüzde 100’ü arasındaki hissesini 400 milyon dolara kadar bir bedelle satın alacak. Bloomberg’te yer alan habere göre, Kaynaklar işlemde şirketin HSBC Holdings Plc tarafından temsil edildiğini belirtti.

cms-301_1-275x275.jpg

1980 yılında işadamı Tonguç Ösen tarafından kurulan şirket uluslararası 22 otomobil üreticisine jant tedarik ediyor. İnternet sitesinde yer alan bilgiye göre şirketin 2016 hasılatı 390 milyon euro olarak gerçekleşti. Şirket İzmir’deki tesislerinde yıllık 9 milyon adet alüminyum jant üretimi gerçekleştiriyor.

Read the whole post here.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Çok üzüldüm ya. Birçok firmaya jant tedarik eden böyle bir yerli şirket yıllık cirosundan daha az bir rakama neden satılsın ki?
En azından yerli yatırımcı alsaydı yine

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Adamlar Lexus, Bentley, Porsche ve Amg gibi luks otomobillere de jant uretiyormus
Sebebi neydi acaba

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Çok üzüldüm ya. Birçok firmaya jant tedarik eden böyle bir yerli şirket yıllık cirosundan daha az bir rakama neden satılsın ki?
En azından yerli yatırımcı alsaydı yine

Yillik cirosu 390 milyon euro da bunun ne kadari kar acaba. Gercekten uzucu boyle bir firmanin satilmasi, ama bu firmayi alacak babayigit de memleketten cikmazdi zaten. Malum memlekette yatirim sadece betona yapiliyor.
Isin icinde Actera grup varsa Cms markasinin ilerleyen yillarda daha da deger kazanacagini soyleyebiliriz, yazik olmus

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
valla böyle giderse yakında bugünlerimizi ararız

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,203
45,792
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yerli araba diye yırtınıyoruz ama yerli jant tedarikçisini yabancılara kaptırıyoruz. Koskoca ülkede şöyle güzel bir işletmeyi hala yerli tutabilecek bir babayiğit yok mu diyeceğim de ' üst akıllar ! ' yerli kalmasını istiyor mu diye sormak daha mantıklı olacaktır.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Çalışmayı çok istediğim firmalardan biriydi kendisi, gerçekten çok başarılılar. Konumları da çalışmak için nefisti. Satıldıktan sonra bir yerlere taşıma kararları alırlarsa kim bilir kaç insan işsiz kalacak. yazık.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Uzun zamandır çok ciddi borçları olduğunu ve ödemekte zorlandıklarını duyuyordum sanırım toparlayamadılar, çok üzücü :(

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım