HABER Renault Arkana'dan "heyecanlandıran" resmi ilk görüntü!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Haziran ayında objektiflere yakalanan Renault Captur Coupe, farklı görüntüsüyle otomobil severleri meraklandırmayı başarmıştı. Adı resmiyet kazanan Renault Arkana, ilk görüntüsünü de paylaşıldı!

Coupe-SUV Renault Arkana, yüzünü göstermeye çok yakın!

Daha önce ağır kamuflajlı olarak gördüğümüz Arkana, coupe-SUV tarzı tasarımıyla oldukça farklı görünüyordu. Mercedes-Benz CLS Coupe ve BMW X4 tarzı bir arka bölüme sahip olan otomobil, tanıtımından önce ilk resmi görüntüsüyle karşımıza çıktı. Arka yüzünü gördüğümüz Renault Arkana, daha önce Talisman ve Megane’da gördüğümüz tasarım genlerini aynen kopyalamış. Boyut olarak Captur’dan biraz daha büyük olacak aracın ön yüzünün de bu iki modele benzer bir çehrede olması bekleniyor.

29 Ağustos’ta Moskova Otomobil Fuarı kapsamında duyurulacak Arkana’nın ilk olarak Rusya’da satışa sunulacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Aracın küresel pazarda ise 2019 yılı itibarıyla yerini alacağı bildiriliyor.

Read the whole post here.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
O isimle biraz zor heyecan yaratır ama yine de siz bilirsiniz :(

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu yeni nesil otomobil trendine hiç alışamadım. Coupe - Suv nedir yahu ? Madem coupe o zaman niye yerden yüksek ? Bu yerden yüksek araç merakı, ileride yere yakın otomobil üretimi bırakmayacak. Ticari - Suv, Sw - Suv, Hyper car - Suv, Super sport - Suv, Hothatch - Suv... diye gidecek galiba. Kanser gibi bütün otomobil segmentlerini ele geçiriyor.

Son düzenleme:

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Bu yeni nesil otomobil trendine hiç alışamadım. Coupe - Suv nedir yahu ? Madem coupe o zaman niye yerden yüksek ? Bu yerden yüksek araç merakı, ileride yere yakın otomobil üretimi bırakmayacak. Ticari - Suv, Sw - Suv, Hyper car - Suv, Super sport - Suv, Hothatch - Suv... diye gidecek galiba. Kanser gibi bütün otomobil segmentlerini ele geçiriyor.
Bir dönem hafif ticariler tüm dünyada nasıl patlama yaptıysa şimdi SUV ve crossover sınıfı da o şekilde ilgi çekiyor. Farklı bir sınıf ilgi çekmeye başlayınca normale döner diye düşünüyorum :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir dönem hafif ticariler tüm dünyada nasıl patlama yaptıysa şimdi SUV ve crossover sınıfı da o şekilde ilgi çekiyor. Farklı bir sınıf ilgi çekmeye başlayınca normale döner diye düşünüyorum :)
O arada olan satışı azalan diğer segmentlere oluyor maalesef :D Trend buraya kaydıkça mis gibi otomobillerin üretimi azaltılıyor yahut durduruluyor en çok buna üzülüyorum. Hadi crossover üret, Suv üret, A segment altyapılı bile üret ona da eyvallah ama Coupe ile Suv çiftleşmiş de ortaya kırması çıkmış gibi oluyor böyle. Aracı yerden yükseltiyorsun, sonra virajda güven versin diye sertleştiriyorsun. Konfor falan hak götüre. Zaten artık çoğu marka pahalı süspansiyon sistemleri kullanmaktan vazgeçiyor, bu da üstüne tüy dikiyor. Sertliği önlemek için bazıları havalı süspansiyon opsiyonu sunuyor. Onları da kaç kişi alabiliyor belli değil. Değişik değişik talepler anlayacağınız :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım