HABER Petlas'dan Türk Hava Kuvvetleri için yerli F-16 Lastiği!

Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Petlas’dan Türk Hava Kuvvetleri için yerli F-16 Lastiği!

Eskişehir’deki 401’inci Filo’da yapılan testlerin ardından, lastikler yurtdışındaki testlerden de başarıyla geçti. Yerli F-16 lastikleri, Türk Hava Kuvvetleri ile birlikte Güney Kore tarafından da kullanılacak.

Lastiklerin testlerini, Eskişehir’de konuşlu dünyanın sayılı test filolarından biri olan 401’inci Test Filo Komutanlığı yaptı. Zorlu testlere tabi tutulan lastikler, güçlü karkas yapısı ve aşınma karakteristiğiyle dikkat çekti. Lastikler limitlerin en üst sınırlarda test edildi. Konuyla ilgili bilgi veren PETLAS yetkilileri, “F-16 ana iniş takımı lastiğimizin, zorlu bir geliştirme süreci ve bir o kadar yoğun test sürecinden başarı ile geçmiş olması bizim için hem çok önemli bir başarı hem de Petlas’ ın elde etmiş olduğu üstün lastik teknolojisi ve yeteneklerinin somut bir göstergesi” diye konuştu.

Uzun yıllardır Türk Hava Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan uçak lastiklerini imal eden PETLAS, havacılık konusunda ürün yelpazesini geliştirmek üzere de çalışmalar yapıyor.

Read the whole post here.

tanse.ler

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
48
59
685
41
istanbul
Bu haberi dün gördüm patlasın f16 lastiği üretmesi yeni değil yeni olan ihraç etmemiz ülkeyi hatırlamıyorum ama alımı yapacak olan başka bir ülke. Petlas ayrıca yıllardır uçak lastiği üreten bir firma. Her ne kadar ülkemizde son zamanlarda binek otomobillerde adı yeni yeni duyulmaya başlamış olsa da ürünleri f/p olarak oldukça kaliteli. Hayırlı olsun darısı nice yerli firmamızın basına.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Bu haberi dün gördüm patlasın f16 lastiği üretmesi yeni değil yeni olan ihraç etmemiz ülkeyi hatırlamıyorum ama alımı yapacak olan başka bir ülke. Petlas ayrıca yıllardır uçak lastiği üreten bir firma. Her ne kadar ülkemizde son zamanlarda binek otomobillerde adı yeni yeni duyulmaya başlamış olsa da ürünleri f/p olarak oldukça kaliteli. Hayırlı olsun darısı nice yerli firmamızın basına.

ilk ihracat 2012de yapılmış değişen bazı standartlarda kalite artışıymış

tanse.ler

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
48
59
685
41
istanbul
ilk ihracat 2012de yapılmış değişen bazı standartlarda kalite artışıymış

Sdn de gördüm ben haberi belki ihraç edilen ülke ile ilk çalışma olabilir. Fakat kalitesi gerçekten güzel. Ben aracımda kışlık modelini kullanıyorum bu kış 3. Donemi olacak ve çok memnunum.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Uzun yıllardır ben de üretiyor diye biliyordum, bu aralar gündem malum şekilde olduğu için büyük ihtimalle yerli üretilen ve ihraç edilen markaların tanıtımı için yapılıyor haberler. Kötü de olmuyor. Eğer uygun yollu, daha düşük performans beklenen marka lastik alınacaksa en azından petlas alınsın. Şunun yan markası bunun yan markası diye çin malı saçma sapan markalar alınmasın. Petlas gayet güzel f/p lastikler üretiyor.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,489
1
4,753
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Petlasın yazlık lastikleri çok sert. Esasında tam taşra yolları için. Ama kışlık snowmaster serisi tam anlamıyla efsanedir. Yıllarca kullandım daha iyisini görmedim. Her arabamda fazlasıyla memnun ettiler beni.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım