KAPALI Az yakan yakışıklı öğrenci arabası önerisi

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Bütçem en fazla 50 55 arkadaşlar, dacia sanderoa ile clio düşündüm ama bi türlü ısınamadım bunlara.
Lpg li olur dizel olur farketmez hergün aktif olarak kullanıyorum, okul sonrası bir çok yere gidiyorum bende focus var ve 46 kuruş falan yakıyor arabanın deposu biticek diye arabaya binmeyip yürüdüğüm zamanlar oldu.
İstediğim kriterler de araç önerir misiniz?

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
29
Aydın / Bursa
Marka
Renault
Bunların 5 kapılı hb modelleri yok değil mi?
$_86.JPG

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
1.6 lpg li astralar nasıl arkadaşlar 115 hp olanlar, bide arkadaşın attığı megane da çok hoş görünüyo ama reno olunca herkes bi ön yargıyla yaklaşıyor 3 marka arasındayım diyebilirim şuan. opel - reno - pejo
İlk aracım 206ydı o yüzden bi peugeot'a sempatim var 1.6hdi 207 nasıldır

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,063
7
51,438
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla oradaki şehir içi durum trafik veya yokuş bakımından falan nasıl bilmiyorum ama, dediğim gibi Cupra'nın 5-6 arası yaktığı güzergahta, i20 8-9 arası yaktı. Belki ikame araca özeldir bilemiyorum.
İstanbul şehir içi trafiğinde 1.2 i20 tüketimi 6.5 lt civarında.
1.6 lpg li astralar nasıl arkadaşlar 115 hp olanlar, bide arkadaşın attığı megane da çok hoş görünüyo ama reno olunca herkes bi ön yargıyla yaklaşıyor 3 marka arasındayım diyebilirim şuan. opel - reno - pejo
İlk aracım 206ydı o yüzden bi peugeot'a sempatim var 1.6hdi 207 nasıldır
Opel Ecotec motor + lpg kesinlikle önermiyorum. Opel alacaksanız benzinli veya dizel alın.

Son düzenleme:

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Ben sizin yerinizde olsam araç değiştirmek yerine Focus'un probleminin ne olduğunu aramaya çalışırdım. Focus oldukça yakışıklı bir araba ama 46 kuruş dediğiniz yaklaşık 8lt/100km demek oluyor. Ya sizin aracı kullanım şeklinizde bir problem var ya da araçta mekanik bir problem var. Eğer siz dikkat etmeden kullanıyorsanız diğer araçlar da bu tüketimden aşağı kalmayacaktır. Hatta atmosferik benzinli modeller, dizel focusdan sonra kağnı gibi gelir. Alacağınız B segmenti, focus dan sonra her anlamda mutlu etmeyecektir. Ayrıca aracınıza ufak tefek eklemelerle gözünüze hoş gelecek hale getirebilirsiniz.

Son düzenleme:

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Ben sizin yerinizde olsam araç değiştirmek yerine Focus'un probleminin ne olduğunu aramaya çalışırdım. Focus oldukça yakışıklı bir araba ama 46 kuruş dediğiniz yaklaşık 8lt/100km demek oluyor. Ya sizin aracı kullanım şeklinizde bir problem var ya da araçta mekanik bir problem var. Eğer siz dikkat etmeden kullanıyorsanız diğer araçlar da bu tüketimden aşağı kalmayacaktır. Hatta atmosferik benzinli modeller, dizel focusdan sonra kağnı gibi gelir. Alacağınız B segmenti, focus dan sonra her anlamda mutlu etmeyecektir. Ayrıca aracınıza ufak tefek eklemelerle gözünüze hoş gelecek hale getirebilirsiniz.
Nasıl bi hesap yaptınız bilmiyorum ama 8 litre yaksa 51 kuruş yakar kaldı ki denizli de mazot 6.45 shell de, 6.45 den hesaplayınca 51 kuruşu da geciyor.Aracım bakımdan önce 7.6 litre yakıyordu şimdi 7.2 7.4 oynuyor 46 kuruş yakıyor.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
Nasıl bi hesap yaptınız bilmiyorum ama 8 litre yaksa 51 kuruş yakar kaldı ki denizli de mazot 6.45 shell de, 6.45 den hesaplayınca 51 kuruşu da geciyor.Aracım bakımdan önce 7.6 litre yakıyordu şimdi 7.2 7.4 oynuyor 46 kuruş yakıyor.
Bence hala fazla bir tüketim var. Özellikle dizel için. Bence de siz aracınızı bir bakıma sokun. Bu şekilde satarken de değeri düşük verme ihtimaliniz var

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Konudan alakasız olacak, konuyu bölmek gibi olacak kusura bakmayın ama fotodaki araba dikkatimi çekti İngiltere plakalı ama logolar Opel???? Opel'ler Vauxhall değil miydi ya İngiltere'de??
Öyle hocam ama bizim burda da vauxhall logolular var insanoğlu böyle ingilizi vauxhall beğenmiyor bizimkiler opeli :D

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
BOYASIZ HATASIZ DİZEL SADECE 49.000 KM'DE 2012 AVEO 1.3 D LT HBİlan No: 606623333 https://www.sahibinden.com/ilan/vas...0-km-de-2012-aveo-1.3-d-lt-hb-606623333/detay

İlanı örnek olarak koydum 60.000 km’dir kullanıyorum. Herhangi parça sıkıntısı yok. İstanbul şehirçi yakıt tükemi 4.8 lt
Buna 51bin verceğime astra alırım açık olmak gerekirse. Ayrıca şehiriçi 4.8 tüketimi olması imkansız. Ancak akan trafikte yakalanabilir o değer. İlan atmak için foruma üye olmuşsunuz garip.

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Ayrıca şu sıra favorim olan özellikle yakışıklı tam öğrenci arabası dediğim megane 3 coupe alınabilir. Astra h gtc falan öğrenci adamı bozar arkadaşlar IDS süspansiyon sistemi tanesi 1500 tlye falan denk geliyor. Bozulduğunu düşünmek bile korkutucu. Lpgli olucaksa megane coupenin 1.6 atmosferiği var zaten yukarıda atılmış. Binilebilir @FurkanKarka panpam motor hakkında bilgi verir :) Şuraya da dizel linki bırakayım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...non-deri-koltuk-cruise-beyaz-614979956/detay/

207 ise bu donanımda alınabilir. Jantlı hali baya hoşuma gidiyor. Bu ilanıda yakışıklı olarak atıyorum :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ea-otomotiv-den-peugeout-207-605077872/detay

Son düzenleme:

Esco

Davidphomi
Elit Apaçi
10 Eki 2018
200
39
995
39
Philippines
Marka
Suzuki
Ayrıca şu sıra favorim olan özellikle yakışıklı tam öğrenci arabası dediğim megane 3 coupe alınabilir. Astra h gtc falan öğrenci adamı bozar arkadaşlar IDS süspansiyon sistemi tanesi 1500 tlye falan denk geliyor. Bozulduğunu düşünmek bile korkutucu. Lpgli olucaksa megane coupenin 1.6 atmosferiği var zaten yukarıda atılmış. Binilebilir @FurkanKarka panpam motor hakkında bilgi verir :) Şuraya da dizel linki bırakayım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...non-deri-koltuk-cruise-beyaz-614979956/detay/

207 ise bu donanımda alınabilir. Jantlı hali baya hoşuma gidiyor. Bu ilanıda yakışıklı olarak atıyorum :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ea-otomotiv-den-peugeout-207-605077872/detay

Megane 3 benim de hoşuma gitti

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım