HABER BMW 1 Serisi sedan Çin yolcusu

aliserdar

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
143
104
1,085
28
Guangzhou Otomobil Fuarı‘nda tanıtımı gerçekleştirilen yeni 1 Serisi sedan’ın şu anda sadece Çin’e özel bir model olarak kalması bekleniyor. Pazarlama departmanı çalışanlarından Jochen Koller‘e göre otomobil gençlere yönelik tasarlanmış. Boyutsal dezavantajlarını ise sahip olduğu dinamizm ve sürüş karakteri ile unutturan bir model.

2 Serisi ile birden fazla ortak noktası bulunan model özellikle ön kısımda bunu açıkça belli etmekte. BMW “böbrek“‘leri halen odak noktası olarak yer almaktayken LED teknolojisini kullanan tasarımı klasikleşmiş çift bölmeli farlar ise ön bölümü tamamlamakta.

İç kısımda ise 8.8 inçlik multimedya ekranı iDrive sistemi ile birlikte çalışmakta. Otomobilde renkli heads-up display, çift bölgeli otomatik klima, deri döşeme ve diğer birçok opsiyona yer verilmiş.

İşin mekanik tarafında ise BMW’nun 2 yaşına giren UKL platformunu Mini Cooper ve X1 gibi otomobillerle beraber kullanmaya başlanan 1 Serisi sedan’ın motor seçenekleri ise 136 hp’den başlayıp 231 hp’ye kadar çıkmakta. 118i 136 hp güce, 120i 2.0 litrelik motoru ile birlikte 192 hp ve 231 hp’yi ise 125i model numarasıya satın alınabilecek. Şanzıman olarak ise 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman aralarında seçim yapma hakkı yer almakta.

2017’nin ilk yarısı içerisinde sadece Çin pazarında satış yapılması beklenen modelin rakipleri ise Audi A3, Volvo S40, Citoen DS5 ve diğer modeller. Çin pazarındaki başlangıç fiyatı ise 88 bin Tl olarak açıklanan otomobilin satış rakamlarını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

1 arasında 8

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu görselde ki arka diz mesafesi sanırım gerçekçi değil. Koltuklar en öne kadar çekilmiş haliyle koyuyorlar herhalde. Böyle bir diz mesafesi bu segmentte olmaz yani.

Son düzenleme:

aliserdar

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
143
104
1,085
28
Gerçekte bakarız demek isterdim ama ülkemize gelmiyor gibi gözüküyor şu anlık :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir düzeltme yapayım; işin ilginç yanı ön koltukların sırtlık hizası tam olarak b sütununa denk geliyor, hatta yolcu koltuğunun sırtlığı b sütununun biraz gerisinde. Normalde öne kadar çekilen koltuğun sırtlığı b sütunuyla aynı hizada olmaz önünde olur. Yani bu diz mesafesinin gerçek olma ihtimali de var şimdi tekrar inceleyince. İlginç gerçekten.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
En azından testlerde falan görürüz bakalım arka diz mesafesi gerçek mi değil mi anlarız :) Bir düzeltme yapayım; işin ilginç yanı ön koltukların sırtlık hizası tam olarak b sütununa denk geliyor, hatta yolcu koltuğu b sütununun biraz gerisinde. Normalde öne kadar çekilen koltuğun sırtlığı b sütunuyla aynı hizada olmaz. Yani bu diz mesafesinin gerçek olma ihtimali de var şimdi tekrar inceleyince. İlginç gerçekten.
Valla tek pazara yönelik olduğu düşünüldüğünde arka koltuk minderlerinin fazla kısa olmasına bu zamanda çok da şaşırmam. =) Bunun dışında geniş açılı ayarlanmış kameranın orta kısmında görüntünün sünmesi veya sündürülmesi de başka bir ihtimal :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Valla tek pazara yönelik olduğu düşünüldüğünde arka koltuk minderlerinin fazla kısa olmasına bu zamanda çok da şaşırmam. =) Bunun dışında geniş açılı ayarlanmış kameranın orta kısmında görüntünün sünmesi veya sündürülmesi de başka bir ihtimal :)
Ben de kamera açısını düşündüm ama yere paspasların mesafesine bakıyorum, arka koltukların baldır kısmının yani minder kısmının bittiği yer ile ön koltuğun başladığı yer arasındaki boşluğa bakıyorum ciddi fazla duruyor mesafe olarak. Bu araç sedan tabii ki ama 3-5 sene önceki hatchback 1'leri düşündüğümde, bu segmentteki araçların diz mesafesini düşündüğümde bana çok radikal bir genişliği varmış gibi geliyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben de kamera açısını düşündüm ama yere paspasların mesafesine bakıyorum, arka koltukların baldır kısmının yani minder kısmının bittiği yer ile ön koltuğun başladığı yer arasındaki boşluğa bakıyorum ciddi fazla duruyor mesafe olarak. Bu araç sedan tabii ki ama 3-5 sene önceki hatchback 1'leri düşündüğümde, bu segmentteki araçların diz mesafesini düşündüğümde bana çok radikal bir genişliği varmış gibi geliyor.
Bir de arka koltuk minderlerini oranlasana. Bana Daewoo Tico ile yarışır gibi geldi minder uzunluğu.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
1 serisi sedan önden çeker olduğu için o diz mesafesi bana normal geldi açıkçası.

O değil de bir devir sona eriyor resmen :(

ozcengel

Elit Apaçi
9 Eki 2016
59
22
970
Nerdeyse her aracin cin icin ozel long versiyonu oldugunu dusunursek gercek olabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım