HABER Bakanı Soylu açıkladı : Otoyollarda hız sınırı artıyor

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Ya kardeşim araba 120 ile en optimum hız ve yakıtını buluyor bende hatta bazen yokuş aşağı gazı alıp devam ediyoruz 2000d de 120 küsür 2200 ile 135 yapıyorum şu hızları arttırın biraz şile yolunda 80 nedir ya araba bayılıyo.
Geçen sene 110-160 arası viraj kasıyordum şile yolunda arkadan ceza falan da gelmedi,bu sene bilemem tabi kamera koymuş olabilirler. Basın ekspresle,avrupa otoyolunun bile kameraları aktifmiş artık.Eve dönerken top speed deneyecek yerde kalmadı :rolleyes: Şileyi sürekli kullanmadığımdan bilemem de asıl şu E5 in 80 kmh sınırı insanı çileden çıkarıyor.Beylikdüzüne gidince şehirdışına çıkmış gibi oluyorum,yollar bitmiyor araba sürmek zevk değilde zorunluluk gibi geliyor.Acilen yükseltilmesi lazım.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Nerede okuduğumu hatırlamadığım bir araştırmada eşit senaryolarda hız sınırını arttırdığınızda hıza bağlı sürücü dikkati de arttığı için kaza oranının düştüğünden bahsediyordu. Oluşan kazaların yıkıcılığı artıyor ama kaza sayısı azalıyor diye geçiyordu. Şuan bulamadım yazıyı.

Bizim insanımızın trafikteki dikkatsizliği ve umursamazlığı bu kadar ortada iken kurallara uyduğun kadar değil freninin tuttuğu kadar hayattasın. Hızlı da gitsen yavaş da gitsen illaki birisi önüne atlıyor.
Kesinlikle katiliyorum, ben de uzun yolculuklarda ozellikle gece, yorgunluk hissediyorsam, bi 10-15 dakka gazlayip kendime geliyorum

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Geçen sene 110-160 arası viraj kasıyordum şile yolunda arkadan ceza falan da gelmedi,bu sene bilemem tabi kamera koymuş olabilirler. Basın ekspresle,avrupa otoyolunun bile kameraları aktifmiş artık.Eve dönerken top speed deneyecek yerde kalmadı :rolleyes: Şileyi sürekli kullanmadığımdan bilemem de asıl şu E5 in 80 kmh sınırı insanı çileden çıkarıyor.Beylikdüzüne gidince şehirdışına çıkmış gibi oluyorum,yollar bitmiyor araba sürmek zevk değilde zorunluluk gibi geliyor.Acilen yükseltilmesi lazım.
Nevzat demirin oradaki koridordan bahsediyordum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım