HABER 2020 Land Rover Defender, kamuflajıyla araziye indi!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Land Rover’ın ikonik modeli olan Defender, önümüzdeki yıl tamamen yenilenen yüzüyle duyurulacak. Kamuflajıyla araziye inen yeni Land Rover Defender, marka için önemli bir sürpriz ile gelecek!

Land Rover Defender, 21 yıl sonra Amerika’ya dönüyor!

Resmi test görselleri yayınlanan Land Rover Defender’ı İngiliz markanın imza modeli olarak tanımlamak yanlış olmaz. 35 yıllık bir geçmişi bulunan modelin İngiltere’deki testlerinden bazı resmi görüntüler yayınlandı. Kamuflajlı haliyle pek fazla detay vermeyen yeni Defender’ın köşeli tasarımını koruduğunu, fakat modern hatlara evrildiğini söyleyebiliriz. Bununla beraber test görsellerinde göze çarpan Amerika detayı ise modelin yıllar sonra pazara dönüş yapacağını müjdeliyor.

Land Rover’dan yapılan açıklamada modelin 21 yıllık bir aranın ardından yeniden Kuzey Amerika pazarında satışa sunulacağı belirtildi. Gelecek ay Amerika’nın pek çok bölgesinde test edilecek olan Land Rover Defender, –40 ile 49 derece arasında sıcaklıklarda denenecek. Ayrıca yaklaşık 4.000 metre maksimum rakım da çetin koşullar arasında görülebilir.

Önümüzdeki yılın ikinci yarısında duyurulacak olan yeni Defender, dış tasarımı kadar teknolojik yenilikleriyle de öne çıkacak. Modelin, gelişmiş sürücü destek sistemleri ve bağlantı seçenekleri ile marka için “devrim niteliğinde” bir araç olacağı bildiriliyor.

1 arasında 12

Read the whole post here.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Retro tasarımı korumalarını beklerdim. Böyle ikonik araçlar baştan aşağıya değiştirilince ben bir soğuyorum.
Katılıyorum, ilgi çekici gelmedi bana yani defenderin o klasik tasarımı çok daha hoş gelmekte.
Screenshot_20181230-095740.jpg

Bu çok daha hoş geliyor gözüme. Ama tabiki land de diğer modelleri ile bir tasarım bütünlüğü sağlamaya illaki çalışacaktır.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Katılıyorum, ilgi çekici gelmedi bana yani defenderin o klasik tasarımı çok daha hoş gelmekte.
Ekli dosyayı görüntüle 16734
Bu çok daha hoş geliyor gözüme. Ama tabiki land de diğer modelleri ile bir tasarım bütünlüğü sağlamaya illaki çalışacaktır.
Bence hatalı bir yaklaşım. Elde böylesine bir araç, model varken izlenmesi gereken yol Mercedes'in G serisinde izlediği gibi bir yol olmalıydı. Hatları ufak tefek yumuşatarak, modernleştirerek devam etmelilerdi. Jeep'te Renegade'de yedi bu haltın bir benzerini, şimdi gerçek Renegade neydi, o ikonik araç neydi hatırlayan yok.

İlla yapacaksan bu tasarımda bir araç adına Defender deme, diyeceksende G-Klasse yolunu izle...

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bence hatalı bir yaklaşım. Elde böylesine bir araç, model varken izlenmesi gereken yol Mercedes'in G serisinde izlediği gibi bir yol olmalıydı. Hatları ufak tefek yumuşatarak, modernleştirerek devam etmelilerdi. Jeep'te Renegade'de yedi bu haltın bir benzerini, şimdi gerçek Renegade neydi, o ikonik araç neydi hatırlayan yok.

İlla yapacaksan bu tasarımda bir araç adına Defender deme, diyeceksende G-Klasse yolunu izle...
Ben zaten aynisi olsun demek istememiştim. Ama bu tasarımı daha günümüz araç modellerine yakınlaştırarak, bu ruhu diyebiliriz herhalde kaybetmeden güncel bir tasarım yapmak daha iyi olabilir di anlamında yazmıştım

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben zaten aynisi olsun demek istememiştim. Ama bu tasarımı daha günümüz araç modellerine yakınlaştırarak, bu ruhu diyebiliriz herhalde kaybetmeden güncel bir tasarım yapmak daha iyi olabilir di anlamında yazmıştım
Bende kendimi ifade edememişim tabi :D
Hatalı yaklaşım diye, tasarım bütünlüğü yakalamak adına Land Rover'ın yaptığına söylemiştim. Yoksa aynı fikirdeyiz :D

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bende kendimi ifade edememişim tabi :D
Hatalı yaklaşım diye, tasarım bütünlüğü yakalamak adına Land Rover'ın yaptığına söylemiştim. Yoksa aynı fikirdeyiz :D
Bende ilk basta idrak edemedim aynı şeyi söylüyoruz ama hatalı yaklaşım kafamda soru işaretleri döndü :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım