HABER 2020 Ford Kuga en net haliyle görüntülendi

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Ford’u SUV sınıfında temsil eden Kuga, uzun süredir üçüncü jenerasyonuna geçmek için fırsat kolluyordu. Bir süredir test edilen yeni Ford Kuga, ilk kez bu kadar net şekilde görüntülendi!

Yeni Ford Kuga, şık tasarımını nihayet gösterdi!

Uzun süredir ağır kamuflaj altında kameralara yansıyan üçüncü jenerasyon Ford Kuga, tüm hatlarıyla karşımıza çıktı. Önceki neslinden kalan Amerikalı genlerini tamamen silen SUV, artık tamamen bir Avrupalı gibi görünüyor. Ön yüzünde Focus’un hatlarını taşıyan yeni Kuga, özellikle siyah detaylı tamponuya ST-Line paketine göz kırpıyor. Yan bölümünde daha yüksek ve geniş gösteren detaylar kullanan araç, arkasında ise yeni Focus’taki far yapısıyla başlayan bir benzerlik taşıyor.

Yeni Kuga’nın iç mekanından da küçük bir detay paylaşılırken, orta konsolun üstüne konumlandırılan dokunmatik ekran dikkat çekiyor. Ayrıca çarpışma kaçış sistemi, aktif park asistanı, kör nokta asistanı, anlık müdahale yardımcısı gibi teknolojiler de yenilikler arasında yer buluyor.

Yeni Ford Kuga’nın kaputunun altında EcoBoost ve EcoBlue motor ailesinin yanında yeni 9 ileri otomatik şanzıman da kullanıcıların tercihine sunulacak. Ayrıca aracın elektrikli ve hibrit sürümleri dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri de söylentiler arasında. Son olarak yenilenen Kuga’nın bu yılın ikinci yarısında duyurulacağını belirtelim.

1 arasında 6

Read the whole post here.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,494
1
4,786
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Çok hoş duruyor. Yumuşak geçişli hatlar sanki biraz cayenne havası vermiş. Üst sınıf bir suv gibi duruyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,767
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mk4 Focus ile aynı altyapıyı sunacak. Ayrıca 3.sıra koltuklu versiyonu da gelecek diye biliyorum

Ford-Kuga-front2.thumb.jpg.8f890e72a28c862ac6013554ded30c07.jpg

Ford-Kuga-rear2.thumb.jpg.254f5e4d62a90d45c4fd4afcc8b82fff.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,767
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu demektir ki C-Max biter, yerini tamamen Kuga'ya bırakır.
Tabii.. Zafira başlığında söylemiştim galiba Ford önümüzde ki yıllar içinde uygulayacağı vizyona ve uygulamalara dair bir bildiri yayınladı. C-Max ve Grand C-Max'in üretimi artık sonlandırılıyor. Mondeo için henüz öyle bir durum yok. Fakat düşük hacim dizel hiç bir şekilde sunulmayacak diye duydum. Focus'a oranla daha kısa aks aralığında sunulacak yeni bir crossover üretimi de var. Hatta casus fotoğrafları da yayınlandı.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220

Bu arada Focus'a yetişmeyen dijital ekran bu kasaya yetişmiş
Ekli dosyayı görüntüle 18035
İç Tasarım da gayet hoş Dış tasarım keza Cayenne a benzetmistim gayet güzel ve Rakibi C Suv larin aksine daha heybetli Yüksek c den ziyade Gerçek Suv gibi duruyor. Açıkçası 2017 yılında olsak ve 130.000 tl civarında çıksaydı ciddi düşünürdüm lakin yeni fiyatları hayal edince 2.el Candır :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,767
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İç Tasarım da gayet hoş Dış tasarım keza Cayenne a benzetmistim gayet güzel ve Rakibi C Suv larin aksine daha heybetli Yüksek c den ziyade Gerçek Suv gibi duruyor. Açıkçası 2017 yılında olsak ve 130.000 tl civarında çıksaydı ciddi düşünürdüm lakin yeni fiyatları hayal edince 2.el Candır :)
Bende Focus'a oranla daha çok beğendim diyebilirim. Hybrit seçenekler var ama maalesef 2.5 ve 2 litre motorlarla olacağı için bizi ilgilendiren bir durum değil. Fiyatı uygun olmayacak o yüzden almak gibi bir hayal kurmanın anlamı yok. Hoş suv araçlar pek ilgimi çekmediğinden param olsa da almam o ayrı mevzu :D

godofwar

Asfalt Kurutucu
13 Mar 2019
75
113
535
Amerika ve Avrupalılar için çıkmış güzel bir model daha. Siz alın kardeş biz kurlarla uğraşıyoruz

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Bende Focus'a oranla daha çok beğendim diyebilirim. Hybrit seçenekler var ama maalesef 2.5 ve 2 litre motorlarla olacağı için bizi ilgilendiren bir durum değil. Fiyatı uygun olmayacak o yüzden almak gibi bir hayal kurmanın anlamı yok. Hoş suv araçlar pek ilgimi çekmediğinden param olsa da almam o ayrı mevzu :D
Şahsen ben yeni focusa ülkemizdeki dizel torsiyon ve boş paket kombinasyonu sebebiyle haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Avrupa spec olan 1.5 182bg Ecoboost 8 ileri şanzıman Bağımsız süspansiyonlu çok İyi altyapı ve full paketteki donanım ve iç malzeme kalitesi buluşmuş haliyle bence sınıfının en iyisi. Hem altyapı çok kaliteli hem iç mekanı çok topladılar Golfe çok yaklaştı hem de motor şanzıman ikilisi çok iyi. Ford dizelde torsiyon hatası hariç bence yine D sınıfımdaki Mondeo gibi C de de kendine yakışanı yaptı diye düşünüyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,767
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şahsen ben yeni focusa ülkemizdeki dizel torsiyon ve boş paket kombinasyonu sebebiyle haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Avrupa spec olan 1.5 182bg Ecoboost 8 ileri şanzıman Bağımsız süspansiyonlu çok İyi altyapı ve full paketteki donanım ve iç malzeme kalitesi buluşmuş haliyle bence sınıfının en iyisi. Hem altyapı çok kaliteli hem iç mekanı çok topladılar Golfe çok yaklaştı hem de motor şanzıman ikilisi çok iyi. Ford dizelde torsiyon hatası hariç bence yine D sınıfımdaki Mondeo gibi C de de kendine yakışanı yaptı diye düşünüyorum
Tamamen torsiyona geçselerdi ben de hata gözüyle bakardım ama netice itibariyle artık dünyada üretimi ve kullanımı sınırlandırılmaya çalışılan dizele ve giriş seviyesi olan güçsüz 1.0 araca torsiyonu koydular. Takıntılı olan, illa bağımsız isterim diyen gidip 150 ve 180'lik makineyi de alabilir. Neticede aralarında dağlar kadar yakıt farkı da olmayacaktır. Burada asıl sorun bu motorların henüz Türkiye'ye gelmiyor oluşu. Gelmediği için torsiyondan başka seçenek kalmayınca eleştirilmesi çok normal ve haklı. Ama bu araca değil, bizim ülkemize özel bir sorun. Dediğin gibi Avrupa'da böyle bir dert yok. Adam 150'lik 8 ileri otomatiği çift salıncak süspansiyonla, hatta isterse çukur izleme sistemli süspansiyonla alıp sürüş keyfine, konforuna bakabiliyor rahatça. Yani otomobilin sunamaması değil, ülkemizin sunamaması gibi bir sorun mevcut.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Tamamen torsiyona geçselerdi ben de hata gözüyle bakardım ama netice itibariyle artık dünyada üretimi ve kullanımı sınırlandırılmaya çalışılan dizele ve giriş seviyesi olan güçsüz 1.0 araca torsiyonu koydular. Takıntılı olan, illa bağımsız isterim diyen gidip 150 ve 180'lik makineyi de alabilir. Neticede aralarında dağlar kadar yakıt farkı da olmayacaktır. Burada asıl sorun bu motorların henüz Türkiye'ye gelmiyor oluşu. Gelmediği için torsiyondan başka seçenek kalmayınca eleştirilmesi çok normal ve haklı. Ama bu araca değil, bizim ülkemize özel bir sorun. Dediğin gibi Avrupa'da böyle bir dert yok. Adam 150'lik 8 ileri otomatiği çift salıncak süspansiyonla, hatta isterse çukur izleme sistemli süspansiyonla alıp sürüş keyfine, konforuna bakabiliyor rahatça. Yani otomobilin sunamaması değil, ülkemizin sunamaması gibi bir sorun mevcut.
O da işte Ford un Türkiye’de otomobil satmak istemiyor oluşu sebebiyle. Yıllardır Koç Sanki Ford satmamak için çaba veriyor izlenimi alıyorum. Dizel otomatik yıllarca gelmedi düzgün turbo benzinli olmadı şimdi var bu seferde getirmiyorlar. Şu piyasa ve bu stratejiler ile muhtemelen Ford iyice satamamaya başlayacak. Filo olmasa Fiesta hariç herhangi bir Ford almak için sebep göremiyorum D de mondeo var fakat onun fiyatını ve imajını düşününce zaten satmıyor 2.eller de değer kaybedince insanlar hiç yanaşmıyor kısır döngü

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,767
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O da işte Ford un Türkiye’de otomobil satmak istemiyor oluşu sebebiyle. Yıllardır Koç Sanki Ford satmamak için çaba veriyor izlenimi alıyorum. Dizel otomatik yıllarca gelmedi düzgün turbo benzinli olmadı şimdi var bu seferde getirmiyorlar. Şu piyasa ve bu stratejiler ile muhtemelen Ford iyice satamamaya başlayacak. Filo olmasa Fiesta hariç herhangi bir Ford almak için sebep göremiyorum D de mondeo var fakat onun fiyatını ve imajını düşününce zaten satmıyor 2.eller de değer kaybedince insanlar hiç yanaşmıyor kısır döngü
Ford'un Türkiye hedeflerinde filo ve ticari satışları öncelikli ki zaten onda da istediklerini elde ediyorlar. Geçmişten beri bireysel kullanıcıya ulaşmayı isteme konusunda isteksizlerdi. Ülkenin bu mali halinden sonra artık daha da bir şey beklememek lazım. ileri ki süreçte bırakın Ford'u, hiç bir marka buraya satış üzerinden yatırım yapmak istemeyecektir.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Fazla fast food yemiş Focus veya Cayenne'in küçük kopyası gibi duruyo. Ama aklıma ilk Haribo'nun altın ayıcığı geldi. Tatli bi tasarimi var.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,363
7,202
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
image.jpeg
Tasarım gayet hoş olmuş ama önceki kasanın amerikanvari dış tasarımı daha çok hoşuma gidiyordu. İç tasarım konusunda Ford kendini baya topluyor ama dış tasarımda bana göre geriye gidiyor gibi geliyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,767
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ekli dosyayı görüntüle 18047 Tasarım gayet hoş olmuş ama önceki kasanın amerikanvari dış tasarımı daha çok hoşuma gidiyordu. İç tasarım konusunda Ford kendini baya topluyor ama dış tasarımda bana göre geriye gidiyor gibi geliyor.
Bu Kuga daha kaslı durduğu için benim de daha çok hoşuma gidiyor. Yeni Kuga da Cayenne modeline benzediği için biraz daha modern bir havası var. Ben ikisini de sevdim ama hangisi diye sorsan kaslı yapısından dolayı ben de şuan satışta olan Kuga'yı seçerdim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım