HABER Makyajlı Ford Mondeo, hibrit motoruyla duyuruldu

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Yeni Ford Mondeo, Avrupa’da satışa sunulduğunda beğenilse de satış rakamlarıyla hayal kırıklığı yaratan bir model oldu. Amerikan marka, bu hayal kırıklığını yeni bir hibrit motor seçeneğini de içeren makyaj operasyonu ile gidermek istiyor.

Ford Mondeo, yeni hibrit motor seçeneğine kavuştu

Tasarımsal olarak modern hatlarını güncelleyen modelin ön bölümünde yeni bir tampon ve donanım paketine göre değişen ızgara yenilikleri bulunuyor. Krom görünümlü ızgara Titanyum paketinde yatay formdayken, Vignale paketinde ise V şeklinde tasarlanmış. ST-Line paketinde ise parlak siyah ve bal peteği formu göze çarpıyor. Aracın arka bölümünde ise göze çarpan en büyük yenilik, iki stop lambasının ortasına konumlandırılan krom çıta oluyor. Makyajlı Mondeo’nun iç mekanında ise güncellenen trim ve kumaşların yanı sıra yeni bir döner otomatik vites bulunuyor.

Yeni Ford Mondeo’nun kaputunun altında ise yeni motor seçenekleri dikkat çekiyor. Normalde sunulan motorların yanı sıra, Mondeo Wagon modeline özel olarak 2.0 litrelik bir hibrit ünite kullanılmış. 187 beygir güç üreten motor, CVT’yi anımsatan bir melez otomatik şanzıman ile eşleştiriliyor. Bunun yanı sıra 120, 150 ve 190 beygir güç üreten 2.0 litre benzinli motor seçenekleri de yeni Mondeo’da bulunuyor.

6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzıman ile eşleştirilen motorlara istenirse 4 tekerden çekiş opsiyonu da eşlik edecek. Kısa süre içerisinde Avrupa pazarında satışa sunulacak makyajlı Mondeo’nun ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor.

1 arasında 11

Read the whole post here.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Geçen gittiğimde şov room da yoktu. Muhtemelen mazda 3 ün kaderini paylaşacak.
Çoğu showroom'da uzun zamandır zaten yok da artık şimdi hiç görünmeyecek. 2 litreden aşağı motoru artık olmadığından fiyat listesinde bile adını görmemiz zor gibi duruyor. Bu konuda duygusal olduğum için içim parçalanıyor.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Ta en başından 1.6 dizel tam otomatik sanzimanli mondeo olsa ne olurduki? En başından yapmadınız bari şimdi 1.5 tdci tam otomatik koysaydınız..
Ben de buna bir türlü anlam veremiyorum. Ford, Türkiye de D segmentin de Mondeo gibi iddalı bir model satmak istiyor ama 1.5 dizel otomatik yerine 2.0 dizel otomatik getirip satmaya çalışıyor. Yıllarca Focus'a da dizel otomatik şanzıman koymamışlardı. Makyajlı kasa ile Mondeo'ya 1.5 dizel otomatik seçeneği gelseydi güzel satış rakamları yakalayabilirdi.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ben de buna bir türlü anlam veremiyorum. Ford, Türkiye de D segmentin de Mondeo gibi iddalı bir model satmak istiyor ama 1.5 dizel otomatik yerine 2.0 dizel otomatik getirip satmaya çalışıyor. Yıllarca Focus'a da dizel otomatik şanzıman koymamışlardı. Makyajlı kasa ile Mondeo'ya 1.5 dizel otomatik seçeneği gelseydi güzel satış rakamları yakalayabilirdi.

Şurada satacağı fazladan 2000 tane araba için neden koyayım ki diye düşündükleri için koymuyorlar.

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
D segmenti ülkemiz için zenginliğe giriş segmenti algısı var. Türkiye’de de zengin adam o sınıfta direkt 3 büyük Alman markası; onlar dışında da sadece passat ı alıyor. Mondeo nun satması için Ford un daha premium bir imajının olması lazım. Bu olmadığı sürece hiçbir şekilde tutacağını sanmıyorum

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ta en başından 1.6 dizel tam otomatik sanzimanli mondeo olsa ne olurduki? En başından yapmadınız bari şimdi 1.5 tdci tam otomatik koysaydınız..
Ford'un Mondeo icin planlarinda Turkiye yok. Bu sadece Turkiye'ye ozel de degil hani. Mesela bir Focus'un dunya genelinde iyi satis rakamlarina ulasmasini istiyorlar. Her pazarda talep olsun istiyorlar ama Mondeo ile ilgili planlar daha kisitli. Mondeo'nun daha cok satildigi bolgelerden elde edilen kar marji Ford'un planlarina gore bu model icin yeterliymis benim duydugum.

Son düzenleme:

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Ford'un Mondeo icin planlarinda Turkiye yok. Bu sadece Turkiye'ye ozel de degil hani. Mesela bir Focus'un dunya genelinde iyi satis rakamlarina ulasmasini istiyorlar. Her pazarda talep olsun istiyorlar ama Mondeo ile ilgili planlar daha kisitli. Mondeo'nun daha cok satildigi bolgelerden elde edilen kar marji Ford'un planlarina gore bu model icin yeterliymis benim duydugum.
Doğru diyorsun abi ama Mondeo da iyi bir şanzıman kombinasyonu ile satmayacak araba da değildi. Pastadan iyi pay alabilirdi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Doğru diyorsun abi ama Mondeo da iyi bir şanzıman kombinasyonu ile satmayacak araba da değildi. Pastadan iyi pay alabilirdi.
Evet ama demek ki Ford'un dusuncesi o yonde degil. Hele bir de son kasanin uretimi direkt amerikan kokenli olunca dusuk hacim motoru hepten maliyet gormusler. Baksana dizeli cikarmis olsalar anlarim ama 1.5 ecoboost'u bile koymamislar.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Türkiyeyi ve Türkiyenin bu özel koşullarını, vergilendirme sistemini sallamıyor adamlar.. mantıkları bu şekilde.. yoksa bal gibi satardı Mondeo.. en sonunda kalkıp 1.5 tdci a, çift kavrama koydular da, iş işten geçti... VW onu 10 yıl önce taptı, kaymağını da yedi... yolsa Mondeo özünde çok iyi bir araçtı premium olmayan tün D segmentine kök söktürürdü

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım