HABER 2020 Opel Corsa meraklı bekleyenlerine bakış attı!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Alman otomobil üreticisi Opel, yeni nesil Corsa ile ilgili ilk resmi tanıtım görüntüsünü yayınladı. Tamamen yenilenen Opel Corsa, ilk karesiyle bekleyenlerine adeta ilk bakış atıyor!

Yeni Opel Corsa, IntelliLux LED Matrix farlarını gösterdi!

Opel, sosyal medya hesaplarından yayınladığı ilk kare ile yeni Corsa’nın LED Matrix farlarını gözler önüne serdi. IntelliLux teknolojisi ile donatılan farlarda bumerang şeklindeki gündüz LED’leri dikkat çekiyor. Bunun dışında Alman markanın verdiği mesajda yenilenen farların yüksek performansına vurgu yapması dikkat çekiyor.

Opel, yeni Corsa’nın detayları konusunda kapalı kutu kalmaya devam ediyor. Ancak modelin PSA grubuna ait olan ve yeni Peugeot 208’de de kullanılacak CMP platformu üzerinde yükseleceği biliniyor. Bunun yanı sıra e-CMP platformu ise aracın elektrikli versiyonunu oluşturacak.

2020 model Opel Corsa’nın büyük ihtimalle bu yılın sonunda yollarda olacağı tahmin ediliyor. Bu yüzden aracın tüm detaylarının yılın ikinci çeyreğinde ortaya çıkması bekleniyor. Bakalım Opel’in tamamen PSA ellerinde yükselecek ilk modeli olan yeni Corsa, bekleyenleri tarafından beğenilebilecek mi?

1 arasında 5

Read the whole post here.

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Farlar megane farları gibi.. Ama en azından işlevli olacak. Bu sevindirici.. Afl vardı, zaten bu çok iyi bir sistem ledlisi daha bir epic olur. Düşündürücü olan ise Hybrid ya da tam elektrikli motorlar ile geleceğini okumuştum. Onunla ilgili bir haber yok mu?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ön far tasarımı A3'ten hallice
Harika bir Opel vizyonu asufhsuhduhsdg

Sonradan gelen edit : Büyük yanılgı, bu tasarımı Audi'den önce Opel yapmış :D

Ekli dosyalar

• audi-a3-2016-petrol-550.jpg
    audi-a3-2016-petrol-550.jpg
    93.7 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Opel bu far tasarımını zaten Corsa E ile birlikte 2014 ten beri kullanıyodu. Audi 2016 da A3 ü makyajlayarak bu tasarımı kullanmış. Sanki alttaki çentikli tasarımı Audi Opel'den ilham almış gibi:D
CorsaEfrontsplittersa.jpg

Yani ne diyeyim haklısın :D
Kasanın bu hali hatırımdan çıkmış, eski yuvarlak hatlarıyla hatırladım bir an

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tasarımı güncel kasadan daha iyi olursa, Peugeot'nun güzel 1.2 puretech motoru ve eat 6 şanzımanıyla da birleşirse, biraz da iç hacmi büyür ve kullanışlı hale gelirse bence gayet güzel bir otomobil çıkabilir ortaya.

candiyebilirler

Profesör
16 Eki 2016
138
435
1,885
İstanbul
Marka
Seat
Bence doğru donanımlarla iş yapacaktır. İntellilux led matrix farları İnsignia GS aracımda 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. B sınıfında o teknolojiyi sunmaları çok iyi olmuş. Eski nesil motor-şanzıman kombinasyonlarını geride bırakıp Puretech motor EAT6 şanzımanla gelirse çok iyi alternatif olabilir. Sıkıldık artık çift kavramalıların narinliğinden :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Corsa E tipi, donanımları vs.

Tip zevk meselesi de donanım olarakta o Opel Türkiye nin suçu değil mi. Arkadaki manuel cam saymazsak 2006 temelini düşününce baya donanım sunuyor. Katlanabilir pedal,city mode gibi sınıfında olmayan şeylerde sunuyor.

Edit: Ufaktan donanım paketlerine baktım da bazı çok sevilen karakter dolu rakipleri gibi 2 hava yastığı koyup bırakmamışlar en azından.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Tip zevk meselesi de donanım olarakta o Opel Türkiye nin suçu değil mi. Arkadaki manuel cam saymazsak 2006 temelini düşününce baya donanım sunuyor. Katlanabilir pedal,city mode gibi sınıfında olmayan şeylerde sunuyor.

Edit: Ufaktan donanım paketlerine baktım da bazı çok sevilen karakter dolu rakipleri gibi 2 hava yastığı koyup bırakmamışlar en azından.
2 hava yastığı suçu da getiren o markaların Türkiye ayağına ait o zaman :)
Edit: City mode direksiyon yumuşatma ise Punto'da uzun zamandır olan bir şey. Sınıfı da aynı. katlanabilir pedal nedir onu anlamadım?

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
2 hava yastığı suçu da getiren o markaların Türkiye ayağına ait o zaman :)
Edit: City mode direksiyon yumuşatma ise Punto'da uzun zamandır olan bir şey. Sınıfı da aynı. katlanabilir pedal nedir onu anlamadım?
Hava yastığı aynen öyle ama donanım suçluyorsak hava yastığı bence daha büyük bir suç :)

City modu platform kardeşi olan bir çok modelde var ama yine de sınıfının büyük bir çoğunluğunda yok.

Katlanabilir pedal güvenlik donanımı, kaza anında pedalın ayağına gelmesini önlüyor.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Hava yastığı aynen öyle ama donanım suçluyorsak hava yastığı bence daha büyük bir suç :)

City modu platform kardeşi olan bir çok modelde var ama yine de sınıfının büyük bir çoğunluğunda yok.

Katlanabilir pedal güvenlik donanımı, kaza anında pedalın ayağına gelmesini önlüyor.
bunun corsa başarısı olduğunu düşünmüyorum. Opel'in patentliği olan donanımı o zaten. Corsa'da olması Corsa'yı pek ayrıcalıklı kılmıyor. Bunu reklam etmeden kullanan markalar da var.
Donanımdan kasıt hava yastığı ise japonlar > hepsi :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Tabii tabii farlar bir araç için yüksek derece ehemmiyet arz ediyor, hatta motor ve şanzımandan daha önemli hatta orta ekranın inç’i dokunmatiği falan, süspansiyon geometrisi de neymiş dememizi gerektiriyor.:confused:

#oldschool;)

Son düzenleme:

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Benim aklıma takılan konu Opel artık Alman otomobil üreticisi mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım