MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Sevgili Forum Ailesi
Babam arabasını 1 ay önce sattı ve Vip almak üzere tutturdu. Tutturdu diyorum çünkü yılda 5 defa kullanabilecekmiyiz meçhul zira on koltukta babam sürdükten sonra nasıl keyfini sürecek bilemiyorum lakin sonuç olarak istiyor ve ben araştırıyorum.
Akrabalarla ortak kullandığımız 2015 140 lik Caravelle var lakın vip değil motor gücünden memnunuz 3 sorum var
1. Sorum şu bir ilan ile karşılaştım 2012 model 60.000 de Kahramanmaraş da 102 lik Vip Caravelle iç mekanı gözüme diğer vip lere göre güzel geldi sizce fiyati uygun mu 2015-16 modelleri 140 civarına bulunabiliyor Transporter Vip ler ise 130 civarına bir sürü var Caravelle olması önemli midir link bırakıyorum https://www.sahibinden.com/ilan/vas...usvip-plus9-kisilik-plusorjin-647448314/detay

2.Sorum eğer fiyat ve araç Güzelse 102 lik motor yeter mi yetmezse Yazılım parça değişimi vs ile pahalı olmadan sağlıklı güç artışı mümkün mü? Remass 175bg 400 tork yapıyoruz diyor lakin bana fazla geldi motoru elimize almayalım sonra :) 1.6tdi lara big turbo vb doğru uygulamalar var bunda var mıdır

3.Sorum ise sizce VW mi Mercedes mi bu yıllarda bir model mi daha yeni mi Caravelle mi Transporter mi. Anlayacağınız kafam karışık ve bu kısımdan çok fazla anlamıyorum bilemedim

AYKUL

Asfalt Kurutucu
30 Eyl 2018
69
123
610
İstanbul
Marka
Skoda
İlandaki arabanın muayenede sorun yaşama ihtimali var.Sahibine sormak lazım.Ruhsat 8+1 ama araç 6+1.Eğer 2 koltuk koymak çok zor değil ise araba 2 senede bir muayeneye gireceği için çok sıkıntı olmaz.
Transporter vs Caravelle arasında krsinlikke Caravelle tercih edilmeli.Caravelle yolcu taşıma amacıyla yapıldığı için özellikle arkada yalıtımı havalandırma sistemi vs daha iyi.Ama Transporter Vip ye çevrilirken bunlara dikkat edildiyse alınabilir.
Mercedes vs Vw ise mevzu tabiki Mercedes.Ama Viano.Özellike arka havalı süspansiyonu olan Viano.
Vip degil ama alttaki araba gibi bir araba aile kullanımı için bence daha ideal.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ilk-sahibinden-viano-otomatik-650650660/detay

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Transporter VIP'lerin çoğu panelvandan çevirme olabilir. Caravelle bakmak daha mantıklı. İlla VW olacaksa.
Yazılım konusunda, 170 civarı aldıkları doğrudur, isteğinize göre açar yada kısarlar size kalmış. Big turbo setup yapılabilir neden olmasın... bütçe oldukça yapılamayacak şey yoktur :)
Yazılım konusu ucu bucağı olmayan bir derya benim derdim sıkıntı yaşamayalım benim big turbo da demek istediğim eğer 2.0 140 lik arasında bir parça farkı vs varsa onu takıp fabrika çıkış ile ayni yaparak sıkıntısız bir güç artışı elde etmekti

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
İlandaki arabanın muayenede sorun yaşama ihtimali var.Sahibine sormak lazım.Ruhsat 8+1 ama araç 6+1.Eğer 2 koltuk koymak çok zor değil ise araba 2 senede bir muayeneye gireceği için çok sıkıntı olmaz.
Transporter vs Caravelle arasında krsinlikke Caravelle tercih edilmeli.Caravelle yolcu taşıma amacıyla yapıldığı için özellikle arkada yalıtımı havalandırma sistemi vs daha iyi.Ama Transporter Vip ye çevrilirken bunlara dikkat edildiyse alınabilir.
Mercedes vs Vw ise mevzu tabiki Mercedes.Ama Viano.Özellike arka havalı süspansiyonu olan Viano.
Vip degil ama alttaki araba gibi bir araba aile kullanımı için bence daha ideal.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ilk-sahibinden-viano-otomatik-650650660/detay
Muayene konusunu atlamışım öyle ise nereye koyacaksın ki :) Viano ise gerek dış gerek iç çok eski duruyor vip tercih sebebi kaliteli oluşu ve Duruşu

AYKUL

Asfalt Kurutucu
30 Eyl 2018
69
123
610
İstanbul
Marka
Skoda
Caravellenin zemininde koltuk koymak için kanca var.Eğer zeminde değişiklik yapılmadıysa muayeneye giderken Değer arabanızdan (akrabalarla ortak bir vw varmış) ondan geçici olarak takılabilir.
Bizim Viano vardı.Ruhsat 9+1 di ama o kadar koltuk koyunca diz mesafesi sıkıntı olduğu için sadece muayeneye giderken takıyorduk.Viano koltuklarında emniyet kemeri koltuğa sabit olduğu için sıkıntı olmuyordu ama Caravellede emniyet kemeri sütunda o biraz zorlayabilir.

Viano ise gerek dış gerek iç çok eski duruyor vip tercih sebebi kaliteli oluşu ve Duruşu
Tasarım göreceli ona birşey diyemem ama konfor ve kalite konusunda Viano çok daha iyi.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Caravellenin zemininde koltuk koymak için kanca var.Eğer zeminde değişiklik yapılmadıysa muayeneye giderken Değer arabanızdan (akrabalarla ortak bir vw varmış) ondan geçici olarak takılabilir.
Bizim Viano vardı.Ruhsat 9+1 di ama o kadar koltuk koyunca diz mesafesi sıkıntı olduğu için sadece muayeneye giderken takıyorduk.Viano koltuklarında emniyet kemeri koltuğa sabit olduğu için sıkıntı olmuyordu ama Caravellede emniyet kemeri sütunda o biraz zorlayabilir.

Tasarım göreceli ona birşey diyemem ama konfor ve kalite konusunda Viano çok daha iyi.
Öyle ise hiç uğraşmak istemem dediğiniz gibi bir de emniyet kemeri olayı var da herhalde onlar bir çözüm bulmuştur.
Viano arka koltuklarlar yatmıyor diye biliyorum

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,349
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
6+1 şekilde proje çizildiyse ve ruhsata işletildiyse muayeneden geçiyor diye biliyorum. Bilenler varsa aydınlatır boşuna sök tak yapmaya gerek yok.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
VIP alacaksanız Trimo veya Okçu gibi bu işin ehli yerlerde yapılmış arabalara bakmanızı tavsiye ederim. Yoksa cidden soğursunuz ve harcadığınız en kötü para olur. Tabii bu dediğim markaların üst yapı fiyatları uçuk. Kısacası size tavsiyem direk VIP almayın. Onun yerine düz Caravelle alın hiç değilse arabadan soğumazsınız.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
VIP alacaksanız Trimo veya Okçu gibi bu işin ehli yerlerde yapılmış arabalara bakmanızı tavsiye ederim. Yoksa cidden soğursunuz ve harcadığınız en kötü para olur. Tabii bu dediğim markaların üst yapı fiyatları uçuk. Kısacası size tavsiyem direk VIP almayın. Onun yerine düz Caravelle alın hiç değilse arabadan soğumazsınız.
Sebebini biraz daha açık yazabilir misiniz

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Sebebini biraz daha açık yazabilir misiniz
Trim sesleri, sağlam olmayışları, tamirat konusunda yaptırmak isteseniz muhattap bulamayacak olmanız (Ertex'i tenzih ederim bu konuda başarılılar her ne kadar üst yapıyı OEM benzeri yapmasalar da) ve sanayide yalapşap iş yapılacak olması. Liste bu şekilde uzar. Üst yapı işlerinde her zaman bu işin ehline gitmekte fayda var yoksa uğraşır durursunuz.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Trim sesleri, sağlam olmayışları, tamirat konusunda yaptırmak isteseniz muhattap bulamayacak olmanız (Ertex'i tenzih ederim bu konuda başarılılar her ne kadar üst yapıyı OEM benzeri yapmasalar da) ve sanayide yalapşap iş yapılacak olması. Liste bu şekilde uzar. Üst yapı işlerinde her zaman bu işin ehline gitmekte fayda var yoksa uğraşır durursunuz.
Tamirat konusunda haklısınız da yapacak birşey maalesef yok Ertex vb firmalar en az 250 istiyor o paraya ben Ostim de kendim maybach koltuk vs getirtir zaten yaparım fazla yukarıda uçuyorlar. Dediğiniz gibi ya düz caravelle alınacak yada o parayı ben vermem hele 2.elde satmaya kalkınca kimse Hangi firma yapmış diye bakmıyor elimde patlar Vip yi Seçimde kullanacak milletvekili olsam önemsemem de sonuçta ben günlük kullanıcıyım fiyatı uygun olduğu için düşünüyorum

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Tamirat konusunda haklısınız da yapacak birşey maalesef yok Ertex vb firmalar en az 250 istiyor o paraya ben Ostim de kendim maybach koltuk vs getirtir zaten yaparım fazla yukarıda uçuyorlar. Dediğiniz gibi ya düz caravelle alınacak yada o parayı ben vermem hele 2.elde satmaya kalkınca kimse Hangi firma yapmış diye bakmıyor elimde patlar Vip yi Seçimde kullanacak milletvekili olsam önemsemem de sonuçta ben günlük kullanıcıyım fiyatı uygun olduğu için düşünüyorum
Zaten size günlük kullanıcı olduğunuz için önermiyorum. 90 bine aldınız diyelim size 100 110 a kadar gelebilir elektrik tesisatı bozulursa. Siz bilirsiniz almak istiyorsaniz alın bana hayırlı olsun demek düşer.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Zaten size günlük kullanıcı olduğunuz için önermiyorum. 90 bine aldınız diyelim size 100 110 a kadar gelebilir elektrik tesisatı bozulursa. Siz bilirsiniz almak istiyorsaniz alın bana hayırlı olsun demek düşer.
Elektrik tesisatı dahi o kadar tutar mı cidden eğer öyle ise hiç bulaşmam. Ostim Sanayi elimin altında oraya da haftaiçi bir soracağım bakalım ne oluyor

Aygen

Profesör
8 Eyl 2016
87
78
1,060
26
Ankara
Marka
Audi
Yazılım konusu ucu bucağı olmayan bir derya benim derdim sıkıntı yaşamayalım benim big turbo da demek istediğim eğer 2.0 140 lik arasında bir parça farkı vs varsa onu takıp fabrika çıkış ile ayni yaparak sıkıntısız bir güç artışı elde etmekti
102 hp lik ile 140 lık birebir ayni motor hocam. Sadece 102 likte turbo basinci kisik. Soft yazilim ile 170 hp ler almak mümkün.:)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım