KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
215/40/17 yazlık alıcam arkadaşlar, aklımda falken,nexen,ve ya nokian var fiyattan dolayı tavsiyelerinizi alırım:D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Siz bütçenizi söyleyin öyle yardımcı olalım. Daha sağlıklı olur hocam. Bütçeniz dahilinde belirttiğiniz lastik markalarından daha iyisi yoksa o zaman yine onlara dönersiniz :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Lastik ebatlarınız sıkıntılı maalesef. Bazı modeller fiyat olarak yüksek bazı modellerin de stok sorunu var.

Falken ZE914 ve Nokian Zline sizin belirttikleriniz. İkisi de benzer seviyede lastikler ama AB etiketi olsun, kullanıcı yorumları olsun Nokian biraz daha iyi durumda. İkisi arasından Nokian Zline tercih etmenizi öneririm.

İnternette aratınca stok sorunu olan lastiklerden biri olan Hankook ventus prime 3 K125'i de bayilerden arayıp fiyat alabilirseniz iyi olur. Bütçenize uygun olma ihtimali olabilir. Öyle bir durumda bu modeli de listeye ekleyebilirsiniz. Bulamazsanız da Nokian'ı alırsınız.

Son düzenleme:

KeremDK

Profesör
2 Şub 2017
204
203
1,185
istanbul
Lastik ebatlarınız sıkıntılı maalesef. Bazı modeller fiyat olarak yüksek bazı modellerin de stok sorunu var.

Falken ZE914 ve Nokian Zline sizin belirttikleriniz. İkisi de benzer seviyede lastikler ama AB etiketi olsun, kullanıcı yorumları olsun Nokian biraz daha iyi durumda. İkisi arasından Nokian Zline tercih etmenizi öneririm.

İnternette aratınca stok sorunu olan lastiklerden biri olan Hankook ventus prime 3 K125'i de bayilerden arayıp fiyat alabilirseniz iyi olur. Bütçenize uygun olma ihtimali olabilir. Öyle bir durumda bu modeli de listeye ekleyebilirsiniz. Bulamazsanız da Nokian'ı alırsınız.
nokian zline değil de, powerproof çıkıyor karşıma devamlı bunlar nasıldır acaba?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
nokian zline değil de, powerproof çıkıyor karşıma devamlı bunlar nasıldır acaba?
Zline kendini kanitlamis bir model. Powerproof ise onun yerine gelmis. Testlerde fena sonuc almamis ama henuz yeni bir lastik oldugundan, kullanici geri bildirimi fazla olmadigindan size onerememistim. Simdilik sadece bir kac testte iyi bir lastik oldugundan bahsediliyor. Onu alip denemek tercihi size kalmis. Test yorumlarina bakilirsa pisman edecegini zannetmiyorum.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Ankara'da olaydın benim sıfır gibi zLine ları verirdim, memnunum aslında baya ama semi slick alasım var, bütçem senin kadar olsaydı zline alırıdm.

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota

Falken lastikler güzel fiyatına göre etiket değerleri ama 120 km'den sonra titrediğini söylüyor herkes balans ayarı tutmuyormuş.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,808
26,043
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Falken lastikler güzel fiyatına göre etiket değerleri ama 120 km'den sonra titrediğini söylüyor herkes balans ayarı tutmuyormuş.
Boyuta göre fark eder mi bilmem de 15inçte 35bin km kadar falken kullandık. İlk taktırdığımızda dediğiniz gibi titreme vardı bi 500km sonra araç üstünde balans yaptırdık ondan sonra 3 yıl yaz kış kullandık hiç balansına ellemeden. Araba 200e kadar çıkıyodu en fazla hiç titremiyodu. Belki zor tutuyodur balansı ama sonunda tutuyo

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,607
2
9,496
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Boyuta göre fark eder mi bilmem de 15inçte 35bin km kadar falken kullandık. İlk taktırdığımızda dediğiniz gibi titreme vardı bi 500km sonra araç üstünde balans yaptırdık ondan sonra 3 yıl yaz kış kullandık hiç balansına ellemeden. Araba 200e kadar çıkıyodu en fazla hiç titremiyodu. Belki zor tutuyodur balansı ama sonunda tutuyo

215 55 R16 93V Falken ziex ze914 ecorun kullandım dobloda , 25.000 km yapmışımdır :D Yumuşak ve konforlu lastikti titreme gibi saçma sapan şeyler hiç yaşamadım , 220 km/h hıza kadar hiç bir sorun yapmadı ve aynı hızda frenlemede bile stabil hareketler sergiledi , sizin şansınız mı yok artık bilemedim :D

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
215 55 R16 93V Falken ziex ze914 ecorun kullandım dobloda , 25.000 km yapmışımdır :D Yumuşak ve konforlu lastikti titreme gibi saçma sapan şeyler hiç yaşamadım , 220 km/h hıza kadar hiç bir sorun yapmadı ve aynı hızda frenlemede bile stabil hareketler sergiledi , sizin şansınız mı yok artık bilemedim :D
Ben kullanmadım sadece sikayetvar da böyle yazılmış:)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,808
26,043
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Valla ilk 500km de sıkıntı oldu bizde de dediğim gibi onun dışında 3 sene yaz-kış kullandık arabayı satarken dişlerin yarısı duruyodu hamur olarak da sapıtmamıştı. Islaktaki tutuşuyla çok kazadan kurtarmışlığı vardır hem ani manevra hem fren olarak ben sevmiştim falkeni. Şimdi conti eco contact 6 var egeada o kadar performansı yok, ha passat ile egeanın limitleri de bir değil tabi tam ayırt edemem hangisi lastikten hangisi arabadan ama falkenle dip gaz çıktığım yokuşlarda contiyle gaza basamıyorum sarmaktan :D tam bakmadım ama muhtemelen continental daha pahalıdır

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,586
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Balans sorunu her marka ve model lastikte görülebiliyor. Premium Contact 5 gibi bir lastikte bile balans sorunu yaşayanlar oldu. Sorun çözülmediği takdirde zaten yeni lastiklerle değişimi ücretsiz olarak yapılabiliyor. Önemli olan ihtiyaçları karşılayacak bir lastik seçilmesi.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,607
2
9,496
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Balans sorunu genellikle 110-130 arası olur, 200 de olmaz zaten.

Demek istediğim tam olarak bu değildi şefim yanlış olmuş biraz , 110 sabit 90 sabit 130 150 sabit gidişlerde de sorun görmediğimi belli etmek istedim 220 km/h kadar geçerli demek istemiştim :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,808
26,043
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Balans sorunu genellikle 110-130 arası olur, 200 de olmaz zaten.
200e çıkana kadar öncesindeki tüm hızlardan geçiyoruz ya ondan öyle dedik :D Zaten birçok farklı hızda sabit gittik 35bin km nin sadece ilk 500km si sıkıntı olmuştu o da lastikçinin becerememesindendi muhtemelen sonra bidaha olmadı

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Şu sayfadan bakıp Matador marka aldım şu ana kadar bir sorun, gariplik hissetmedim, memnunum diyebilirim. Rakiplerine göre daha ucuz olduğu için tercih ettim, iyi lastiği 3 yıl kullanmak yerine , orta karar lastiği 1.5-2 yıl kullanıp değiştirmek daha mantıklı geldi açıkçası

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Bu ölçüde fazla seçenek yok, bundan önce dunlop sportmaxx vardı ondan da memnundum, lastiği zorladığım dönüşlerde ne esp devreye girdi ne kaydı, hafif karlı ara sokaklarda bile gitmeyi başarmıştı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım