Yan Ayna Camlarına Polisaj / Kireç Lekesi Temizliği

ffsahin

Asfalt Kurutucu
12 Ocak 2019
45
94
635
Suyumun kireçli olmasından ötürü elim bu lekeleri temizlemeye gitmiyordu temizlesemde yine aynısı olacak gibi geliyordu. Ama artık buna bir son verme zamanı gelmişti çünkü trafikte bile aynalara bakasım gelmiyordu :D .

Önce aynaları güzelce temizledim kil yapmadım. Sonra 3 farklı ped ve menzerna 2500 kombinasyonu ile deneme yaptım , aşağı yukarı üçüde iş yaptı . 2500 den sonra yumuşak bir ped ve menzerna 3800 ikilisi ile son dokunuşu yaptım. Ufak tefek atladığım yer olabilir ama sonuç beni tatmin etti eve gidene kadar önüme değilde aynalara baktım :D . Uygulama ve sonuçlarımız şu şekilde :

50:50

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Suyumun kireçli olmasından ötürü elim bu lekeleri temizlemeye gitmiyordu temizlesemde yine aynısı olacak gibi geliyordu. Ama artık buna bir son verme zamanı gelmişti çünkü trafikte bile aynalara bakasım gelmiyordu :D .

Önce aynaları güzelce temizledim kil yapmadım. Sonra 3 farklı ped ve menzerna 2500 kombinasyonu ile deneme yaptım , aşağı yukarı üçüde iş yaptı . 2500 den sonra yumuşak bir ped ve menzerna 3800 ikilisi ile son dokunuşu yaptım. Ufak tefek atladığım yer olabilir ama sonuç beni tatmin etti eve gidene kadar önüme değilde aynalara baktım :D . Uygulama ve sonuçlarımız şu şekilde :

50:50

Genelde cam yüzeylerde çalışmak için rayon ped önerilir ancak sizinki zaten camı polisajlamak yerine yüzeyi temizlemek olduğu için güzel sonuç olmuş emeğinize sağlık. Camlarınızda çiziklerden yana şikayetiniz varsa rayon pedle çalışarak onlardan kurtulabilirsiniz ama cam yüzeyde çalışmanın kaportaya göre baya zor olduğunu çoğu kullanıcıdan duydum

ffsahin

Asfalt Kurutucu
12 Ocak 2019
45
94
635
Genelde cam yüzeylerde çalışmak için rayon ped önerilir ancak sizinki zaten camı polisajlamak yerine yüzeyi temizlemek olduğu için güzel sonuç olmuş emeğinize sağlık. Camlarınızda çiziklerden yana şikayetiniz varsa rayon pedle çalışarak onlardan kurtulabilirsiniz ama cam yüzeyde çalışmanın kaportaya göre baya zor olduğunu çoğu kullanıcıdan duydum
Tşekkürler ederim :) . Evet elimde rayon ped ve seryum oksitte var ama kireç lekesi için fazla agresif bir tercih olurdu. Dediğiniz gibi çizikler için tercih ettiğimiz bir kombinasyon ama camda çalışmak gerçekten zor. Agresif olmasın diye menzerna 400 yerine 2500 kullandım . Bu şekilde bile 3-4 geçiş yeterli oldu temizlemeye.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,528
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
3D Eraser diye bir ürün biliyordum ben , ama sizin işinizde güzellikle ortaya çıkartmış her şeyi :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım