BMW F20 Rölantide sarsıntı

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Aga intake ve egzoz tek valf zaten :) Allah ım gün geçmiyor ki bir tane daha kronik öğrenmeyeyim...
Bu vanos selenoid valf değil mi? Benim de değişti. Belirtileri de şöyle oldu, araç giderken sorun yok ilk çalıştırıyorum 10 sn sonra tahrik uyarısı veriyor, stop edip tekrar çalıştırıyorum tahrik uyarısı geçiyordu. Hiç uyarı varken sürmedim o yüzden sarsıntı titreşim güçten düşme gibi sorun yaptı mı bilmiyorum. Vanos uyarısı hatayı kaydetmiş, selenoid valf turbonun sol tarafında değişince düzeldi bir daha tahrik görünmedi hiç.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Merak ettiğim konular var hocam, müsaitseniz ve cevaplarsanız sevinirim:

Arabada herhangi bir oynama var mı? Yazılım falan var mı yani?
Arabanın bakımları zamanında yapıldı mı? Senede en az bir kere bakıma girdi mi ?
Motor yağı, bilmemnesi eksik olarak hiç dolaşıldı mı?
Araca yetkili servis mi bakım yaptı?

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
Merak ettiğim konular var hocam, müsaitseniz ve cevaplarsanız sevinirim:

Arabada herhangi bir oynama var mı? Yazılım falan var mı yani?
Arabanın bakımları zamanında yapıldı mı? Senede en az bir kere bakıma girdi mi ?
Motor yağı, bilmemnesi eksik olarak hiç dolaşıldı mı?
Araca yetkili servis mi bakım yaptı?

Hiçbir oynama yok yazılım vs. bana sorduysanız eğer :) Son bakımı yetkili servis yaptı 1 yıl olmadı, bakımdan 10.000km sonra 1lt kadar yağ eklendi. Bakımları da yıllık yapılmış.

Alergum

Takipçi
13 May 2019
1
0
10
32
Marka
BMW
Merhaba,

bu bahsettiğiniz titreme gibi olay 1500-2000 devir arasındayken de oluyor muydu?

Benim aracım 1500-2000 devir arasında özellikle yokuş yukarı çıkarken bariz bir şekilde titriyor. Tüm buji, bobin, map sensörü değişti ancak sorun düzelmedi, ne olduğunu bulamadık. Şuanda ben de vanosu değiştirmeyi planlıyorum bunu okuduktan sonra ancak aynı sorunu mu yaşıyoruz bilemedim.

Aracım 1.16i 136 bg otomatik 2012 f20

aklk

Senkromeççi
3 May 2019
10
8
70
34
Marka
BMW
Pek Sarsıntılı değil de düzensiz çalışma devirdaim krankı ile de bağlantılı olabilir. Fazla yıprandığında V kayışında düzensiz çalışma söz konusu olabiliyor.

Mehmet EMEKLİOĞLU

Senkromeççi
5 May 2019
3
0
85
30
Marka
BMW
Sa benim aracda aynı sorun var 2000 devirde sarsıntı yapıyor yakıt pompası enjektör bobın bujı sıboplar yapdırdım düzelmedi sorun beyinden olabilirmi f20 2012 otomatik

Ercan0707

Senkromeççi
11 Tem 2019
33
4
70
33
Marka
BMW
Merhaba arkadaşlar benim f20 de 2bin devir bandında sarsıntı yapıyor gaz yemez gibi tekliyor özellikle eco modda daha fazla hissediliyor bu sorunu yaşayıp çözen var mı ayrıca yakıt tüketimi 13 lt civarı gösteriyor sakin eco ve comfort modda kullanıyorum ama pek düşmüyor tüketim buji kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi acaba

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Merhaba arkadaşlar benim f20 de 2bin devir bandında sarsıntı yapıyor gaz yemez gibi tekliyor özellikle eco modda daha fazla hissediliyor bu sorunu yaşayıp çözen var mı ayrıca yakıt tüketimi 13 lt civarı gösteriyor sakin eco ve comfort modda kullanıyorum ama pek düşmüyor tüketim buji kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi acaba
Marka ve modelden bağımsız olarak. Bu tip sıkıntılarda sırasıyla önce değerleri kontrol edilmesi gerekenler; Bujiler, Ateşleme bobinleri, Mutlak basınç sensörü, Oksijen sensörleri...

Ercan0707

Senkromeççi
11 Tem 2019
33
4
70
33
Marka
BMW
Marka ve modelden bağımsız olarak. Bu tip sıkıntılarda sırasıyla önce değerleri kontrol edilmesi gerekenler; Bujiler, Ateşleme bobinleri, Mutlak basınç sensörü, Oksijen sensörleri...
Anladım araçta şanzıman yağına su karışma sorunu oldu şanzıman yağı filtresi yağ sogutucu değişti ama bu sarsıntı problemi var hala usta bi süre kullan düzelmezse sadece türbini söküp revize edicez dedi 2.500 TL gibi bir maliyet çıkardı

Ercan0707

Senkromeççi
11 Tem 2019
33
4
70
33
Marka
BMW
Ayrıca sport modda kullanırken bu dediğim olay pek hissedilmiyor buji bobin vs ile ilgili sorun olsa sport modda da hissettirmez mi... Ancak yakıt tüketimi için Bujileri değişip deneme yapıcam

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ayrıca sport modda kullanırken bu dediğim olay pek hissedilmiyor buji bobin vs ile ilgili sorun olsa sport modda da hissettirmez mi... Ancak yakıt tüketimi için Bujileri değişip deneme yapıcam
Haklısınız. Hem marka hem modele bilgi olarak çok uzağım. Sadece okuduklarımız kadar biliyorum bende. Benimki genel bir yorumdu sadece, markayla ilgili çok daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım