HABER Yeni Ford Fiesta'nın teknik detayları ortaya çıktı

Emrullah

Asfalt Kurutucu
7 Eyl 2016
45
48
595
Bildiğiniz gibi 2 gün önce yeni Ford Fiesta tanıtılmıştı. Ancak teknik detaylar konusunda Ford, biz otomobil tutkunlarına yeterli bilgiyi vermemişti. (Yeni Ford Fiesta’nın tanıtımı ile ilgili haberimize ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.)

Bildiğiniz gibi yeni Fiesta, 3 farklı 1.0 litrelik Ecoboost benzinli motora sahip. Bu motorlar 100 beygir, 125 beygir ve 140 beygir güç sunuyorlar.

Ancak Ford’dan yapılan son açıklamalara göre yeni Fiesta, 2 adet de benzinli atmosferik motor seçeneği sunacak. 1.1 litre hacmindeki 3 silindirli bu motorlar 70 beygir ve 85 beygir gücünde olmak üzere, yeni Fiesta’nın motor seçenekleri arasında yerini alacak.

1.5 litre hacmindeki dizel motorlar ise 85 beygir ve 120 beygir gücünde olacak.

Yeni Ford Fiesta, 4040 mm uzunluğa sahip olacak. Bu sayede yeni Fiesta, selefinden 71 mm daha uzun olarak karşımıza çıkacak. 1734 mm de genişliğe sahip olacağı açıklanan yeni Fiesta, selefine göre de 12 mm daha geniş olarak ”bugüne kadar ki en geniş Fiesta” unvanına da sahip olacak. Otomobilin aks mesafesi de 4 mm daha artarak 2493 mm uzunluğunda olacak.

Yeni Fiesta’da start-stop teknolojisi standart olarak sunulacak.

Yeni Fiesta, gövdesinde kullanılan bor çeliği ve uygulanan lazer kaynak işlemleri ile selefine göre %15 daha sert bir şasiyle karşımıza çıkacak.

Kullanılan ”Elektronik Tork Kontrol” teknolojisi sayesinde virajlardaki yol tutuşu da %10 daha artacak olan yeni Fiesta, rakiplerine göre çok daha zevkli bir otomobil olabilir!

Yeni Ford Fiesta, üstün güvenlik donanımlarına da sahip olacak. 2 adet kamera, 3 adet radar ve otomobilin 130 metre önündeki mesafeyi tarayabilen 12 adet ultrasonik sensör sayesinde yeni Fiesta, gece gündüz demeden yayaları tespit ederek olası kazaları önleyebilecek.

Yeni Fiesta’da trafik işareti algılama, otomatik yanan uzun farlar ve adaptif hız sabitleyici de yer alacak.

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

3xcellency

Profesör
8 Eyl 2016
451
817
1,645
31
MuğIa
Özenle açılmış bir konu uğraşılmış belli ama şu görselleri spoiler içine koysanız çok daha güzel olur

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Şu direksiyonun yamuk durma sorunu düzelir inşallah. Kırmızı olan ne kadar güzelse şu sarı olan da o kadar çirkinmiş. Sebebi neydi ki öyle bişey yapmışlar? B segmenti bi arabaya yakıştıramıyorum öyle çamurluk kenarları siyah, araba yerden yüksek falan değişik duruyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Emanet ekran dışında anlaşılan harika bir araba olmuş acaba yalıtım ve konfor nasıl olacak.

johnTURK

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
10
5
595
Marka
Renault
Fiyat konusunda Honda Jazz'ı geride bırakır. B sınıfının kralını selamlayalım .

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
dış dizayn hiç beğenmedim. hatta arkası 7 kişilik aile arabası gibi. tasarım açısından bana göre sınıfta kaldı. içini beğendim. nefret ettiğim eski tasarım yerini çok daha şık pahası yüksek güzel bir iç mekana bırakmış. tabi bu fiesta özelinde değil acaba fotolardaki fiesta'dan kaç tane görürüz? genelde göreceğimiz boşlar boşu 1,5 85hp dizel olacaktır.

HASANK

Asfalt Kurutucu
2 Ara 2016
1
0
535
33
İstanbul
Yen'i fiesta genel olarak güzel olmuş bir tek arka kısmını pek beğenmedim ön kısmı selefinin çizgisinde ve sportif bir tasarım da en fazla beğendiğim kısmı ise iç tasarımı oldu gördüğüm kadarıyla B sınıfının ötesinde C sınıfı kalitesinde bir iç tasarımı ve dizaynı var özellikle ekranı bunu açıklar nitelikte. Birde STLine serisinin 5 kapılı olarak satışa sunulacak olması çok güzel.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şu direksiyonun yamuk durma sorunu düzelir inşallah. Kırmızı olan ne kadar güzelse şu sarı olan da o kadar çirkinmiş. Sebebi neydi ki öyle bişey yapmışlar? B segmenti bi arabaya yakıştıramıyorum öyle çamurluk kenarları siyah, araba yerden yüksek falan değişik duruyor.
Şehir içinde yeteri kadar vurmadıysan altını... :D Bir ara ciddi ciddi Ford Fusion bakmıştım sırf bu yüzden.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım