Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rexia

Elit Apaçi
16 Kas 2017
95
30
970
Arkadaşlar merhaba,

3 kişilik bir aile için bir çok model bakarken iş yerinde bir arkadaşımın beni gaza getirmesi sonucu 2011 model 2.0 Extrap Mulidrive S rav4 bakmaya başladım bu araç hakkında forumlarda olsun youtube da bir kaç yazı ve 2 video dışında çok fazla bir yazı bulamadım bu yüzden forumda bu arabayı kullanan yada bilgisi olan arkadaşların bilgilerini almak istiyorum. Yada hiç macera aramadan Audi A3 2012 1.6Tdi araç bakmak mı mantıklı olur 2012 kasalardaki Dsg kuru kavrama olarak biliyorum ve ıslak kavramalara göre sorun çıkartma ihtimali daha düşük olacaktır (Yanlış biliyorda olabilirim yanlışsa düzeltin lütfen) bu araba arıza ve kronik sorun açısından alınası bir aracmıdır , Üst Limitim 100k

Arabada kullanmasam da görsel olarak ve araştırmalarımda beni cezbeden kısımları;
- Suv Arazi aracı olmasına rağmen sadece 4335 mm uzunluğunda olması ve eşimin kullanımlarda çok sorun tescil etmemesi
-Stepne arabanın arka bagaj kapısnda olması (Bu tam arazi jeep havası vermekte )ve lpg tankının arabanın bagajında yer ve görüntü işkal etmemesi
- Donanım özellikleri gayet iyi koluk ısıtma,navigasyon, geri görüş kamerası 4x4 vs.
-Şanzımanın ve markanın Toyota olmasından az sorun teşkil edebileceğini tahmin ediyorum :)

Öğrenmek istediklerim ;
- Bu araba lpg bir video da 37lt de 270km gittiğini söylemiş ( Yakıt hakkında bilgi )
- konforu ve performansı tatmin eder mi
- bakımları ve parçaları maliyeti nasıldır parça bulma sorunu yaşar mıyım

Temsili İlanlar ;

Şimdiden katılan herkese teşekkür ederim.

Rexia

Elit Apaçi
16 Kas 2017
95
30
970
İki arabadan da belli sebeplerden vazgeçtim rav4 çok istemem rağmen cesaret edemedim geri satarken ve parça sorunun dan dolayı onun yerine ilk başta de dediğim gibi biraz daha bütçemi arttırıp belli bir süre geçmesi gerekiyor 308 almayı düşünüyorum birde 1.6cdti astra otomatik tam otomatik kullanıyor ama sorunsuz bir şanzımanmıdır acaba, birde psa satın aldıktan sonra makyajlanacak burda peugeot şanzımanı ve motorunu kullanacak bu durumda astra eski motor ve şanzımanda çok değer kaybeder mi.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
İki arabadan da belli sebeplerden vazgeçtim rav4 çok istemem rağmen cesaret edemedim geri satarken ve parça sorunun dan dolayı onun yerine ilk başta de dediğim gibi biraz daha bütçemi arttırıp belli bir süre geçmesi gerekiyor 308 almayı düşünüyorum birde 1.6cdti astra otomatik tam otomatik kullanıyor ama sorunsuz bir şanzımanmıdır acaba, birde psa satın aldıktan sonra makyajlanacak burda peugeot şanzımanı ve motorunu kullanacak bu durumda astra eski motor ve şanzımanda çok değer kaybeder mi.

Rav4 elde kalacak bir araç değil ve herhangi bir Toyota'da parça sorunu kolay kolay olmaz (araç Tercel, Starlet falan değilse olmaz, onlara da bulunur ancak maliyetli olur).

Eski Pöjo kullanıcısı olarak yaşadığınız yerdeki servislerini iyi araştırmanızı öneririm. Malum arabayı almakla bitmiyor.
Her arabada fabrikasyon sorun olabiliyor ancak markaların bu sorunlara yaklaşımı önemli, Pöjo Türkiye'nin bu konularda iyi olduğunu düşünmüyorum (geçen yine bir sorun konusu gündemi bayağı meşgul etti). Aynı şeyleri Opel içinde yazabiliriz, hatta daha bile kötü durumda.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Astra'daki tam otomatik şanzıman gayet sağlamdır.

Makyajlı Astra K'da PSA'nın geliştirdiği motorlar değil, GM'nin geliştirdiği ve Euro 6d emisyon normuna uygun yeni motorlar kullanılacak. Yeni küçük hacimli dizel motor 1.5 lt 3 silindirli ve 9 ileri otomatik şanzımana sahip.

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Rav 4 ün yakıtı LPG ki olsada fazladır ve bu nedenle sorunsuzluğu size maddi tasarruf olarak dönmeyecektir fiyatı ise yine fazla. Açıkçası 110.000tl mi gidip de 2011 model 120 binde bir otomobile vermezdim zira o paraya Suzuki Vitara 2017 model düşük km olarak alınabiliyor ki asıl sorunsuzluk odur yada gider Dodge Journey yani Fiat Freemont alır Captiva alır kocaman Amerikan Suv a binerim fiyatını düşününce asıl mantıklı olan Vitara diye düşünüyorum

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Rav 4 ün yakıtı LPG ki olsada fazladır ve bu nedenle sorunsuzluğu size maddi tasarruf olarak dönmeyecektir fiyatı ise yine fazla. Açıkçası 110.000tl mi gidip de 2011 model 120 binde bir otomobile vermezdim zira o paraya Suzuki Vitara 2017 model düşük km olarak alınabiliyor ki asıl sorunsuzluk odur yada gider Dodge Journey yani Fiat Freemont alır Captiva alır kocaman Amerikan Suv a binerim fiyatını düşününce asıl mantıklı olan Vitara diye düşünüyorum

Captiva ve Freemont'ta da yakıt gideri fazla olur. Hatta LPG-motorin fiyat karşılaştırması yapınca LPG daha uyguna gelir.

Rexia

Elit Apaçi
16 Kas 2017
95
30
970

Vitara güzel araba ama bir ara gidip incelemiştim iç malzeme kalitesi çok vasat her yer kalitesiz sert plastik gibi gelmişti bana freemont da yakıtı fazla ve büyük araç eşim kullanacağı için bu arabada bana uymuyor.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Captiva ve Freemont'ta da yakıt gideri fazla olur. Hatta LPG-motorin fiyat karşılaştırması yapınca LPG daha uyguna gelir.
Demek istediğim illa 110.000 i 2011 model 120binde bir Suva vereceksem en azından Suv gibi Suv a binerimdi yoksa anlatılan kriterlere uygun Suv Vitara

Vitara güzel araba ama bir ara gidip incelemiştim iç malzeme kalitesi çok vasat her yer kalitesiz sert plastik gibi gelmişti bana freemont da yakıtı fazla ve büyük araç eşim kullanacağı için bu arabada bana uymuyor.

Yukarıda ifade ettiğim gibi aslında Amerikan Suv önermek istememiştim. Vitara olmuyor ise Renault Kadjar da bakabilirsiniz ben bir ara anneme düşünüyordum. 1.2 Tce motor touch donanımı ilan takip ederseniz 2015 model 40.000 civarında manuelleri 90 a bulunuyor yaklaşık 7 litre yakan düşük vergi dilimine giren güzel bir motor fakat otomatikleri pahalı illa otomatik olacaksa önermem o zaman da 308 bakabilirsiniz aisin üretimi sağlam şanzıman ve iç mekanıda iyi yada 0km bir Corolla yada dizel otomatik bir Megane alabilirsiniz A3 bakmayın derim zira o paraya güzel bir D segmenti de mümkün

Rexia

Elit Apaçi
16 Kas 2017
95
30
970
Alternatiflerim biraz çoğalsın diye yeni bir araç keşfettim kendime :)

Peugeot 308 alternatif olarak Mercedes C 180 BlueEfficiency AMG 7g-tronic düşünebilir miyim bu motor atmosferik mi yoksa turbo beslememeli oluyor makyajsız kasasına daha önce test etmiştim konfor çok kötüydü motor sesi çok fazla alıyordu acaba makyajla bu sorunları düzeltilmişmidir, daha da önemlisi lpg ile uyumu nasıl sahibinden ilanların bir çoğunda prins lpg taktırmışlar

Bu fiyat beni aşabilir ama burdaki fiyatın altında da olanlar var ama bunun rengi hoşuma gittiği için bu ilanı Örnek gösteriyorum ; https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-kirmizi-lpgli-mermi-gibi-amg-706870337/detay

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Araç çok güzel ama şehir tipi suv arayanlara gelmez. Yakıtıyla vs. gereksiz olur.

Peugeot 308 alternatif olarak Mercedes C 180 BlueEfficiency AMG 7g-tronic düşünebilir miyim bu motor atmosferik mi yoksa turbo beslememeli oluyor makyajsız kasasına daha önce test etmiştim konfor çok kötüydü motor sesi çok fazla alıyordu acaba makyajla bu sorunları düzeltilmişmidir, daha da önemlisi lpg ile uyumu nasıl sahibinden ilanların bir çoğunda prins lpg taktırmışlar

Bu fiyat beni aşabilir ama burdaki fiyatın altında da olanlar var ama bunun rengi hoşuma gittiği için bu ilanı Örnek gösteriyorum ; https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-kirmizi-lpgli-mermi-gibi-amg-706870337/detay

Sorduğunuz araç şu an başka bir konuda konuşuluyor: https://otopark.com/forum/threads/150-000-tl-kadar-araba-secimi.10109/page-3

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Pejo'nun alternatifi D premium mu oluyor ? 😄. Fiyat olarak belki, ancak otomobil olarak ayrı dünyalar.
Eskisi nasıl bilmiyorum, o kadar kötü olacağını sanmıyorum ancak w204 facelift avantgarde kullandım. Kullandığınız otomobilin kondisyonu nasıl bilemiyorum ama konforsuz dediğiniz otomobil ; vites geçişlerinden koltuklarına, süspansiyon sönümlemesine, hatta start stop sistemine kadar konfor için ayarlanmış. Misal aynı start stop sistemi Bmw veya Audi'de baya sarsıntılı çalışıyor. Sistem çalışınca biri mi çarptı diye hasarı kontrol etmek için otomobilden inersiniz. Yakıt İstanbul trafiğinde 8,5 - 9,5 litre arası geziniyor. Motor turbo, ve öyle yüksek devir çevirmediği sürece kabine rahatsız edici motor sesi almaz. LPG uyumunu bilmiyorum, tercih ettiğim bir şey değil.

Son düzenleme:

Rexia

Elit Apaçi
16 Kas 2017
95
30
970
Pejo'nun alternatifi D premium mu oluyor ? 😄. Fiyat olarak belki, ancak otomobil olarak ayrı dünyalar.
Eskisi nasıl bilmiyorum, o kadar kötü olacağını sanmıyorum ancak w204 facelift avantgarde kullandım. Kullandığınız otomobilin kondisyonu nasıl bilemiyorum ama konforsuz dediğiniz otomobil ; vites geçişlerinden koltuklarına, süspansiyon sönümlemesine, hatta start stop sistemine kadar konfor için ayarlanmış. Misal aynı start stop sistemi Bmw veya Audi'de baya sarsıntılı çalışıyor. Sistem çalışınca biri mi çarptı diye hasarı kontrol etmek için otomobilden inersiniz. Yakıt İstanbul trafiğinde 8,5 - 9,5 litre arası geziniyor. Motor turbo, ve öyle yüksek devir çevirmediği sürece kabine rahatsız edici motor sesi almaz. LPG uyumunu bilmiyorum, tercih ettiğim bir şey değil.
:) B segment dışında C-D olabilir sadece 3 kişilik bir aile olarak içinde rahat edebileceğimiz bir insigna kadar da park sorunu yaratabilecek bir araç olmayacak yakıt olarak orta hallerde tam otomatik önceliğim ve 100 tl fiyat ortalamalarında bir araba arıyorum

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
:) B segment dışında C-D olabilir sadece 3 kişilik bir aile olarak içinde rahat edebileceğimiz bir insigna kadar da park sorunu yaratabilecek bir araç olmayacak yakıt olarak orta hallerde tam otomatik önceliğim ve 100 tl fiyat ortalamalarında bir araba arıyorum

D segment olabilir..Insignia sorun yaratır ama C180 rahat mı park edilir 🤔 ?
Araç seçiminizde kolaylıklar diliyorum.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220

Rexia

Elit Apaçi
16 Kas 2017
95
30
970
D segment olabilir..Insignia sorun yaratır ama C180 rahat mı park edilir 🤔 ?
Araç seçiminizde kolaylıklar diliyorum.
Teşekkür ederim inşallah seçimimi yapacam:)
D segmentde derken devası olanlar haric :) Arada Çok fazla olmasa da iki model arasında uzunluk olarak fark var bu yüzden İnsignia gözüme fazla büyük geliyor.
İnsignia Uzunluk: 4842 Genişlik: 1856
Mercedes C : Uzunluk 4591 Genişlik: 1770

Son düzenleme:

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Arkadaşlar bugün bir kaç araca bakmaya gittim aşağıda belirttiğim araba için ne diyorsunuz bakımları parçası pahalı mıdır, çok servis sanayi gezdirir mi beni temiz bakılırsa memnun kalır mıyım ;

Sorduğunuz sorulara tecrübeli olanlar cevap verecektir ben şunu söyleyeyim bence ya 80e temiz İ20 alın yada 120 ye ya 2018 civarı yeni C kovalayın örneğin sıfır Corolla da olabilir yada 2016 olduktan sonra D segmenti alın

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım