KAPALI Makyajlı kasa HR-V hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
Merhabalar. Şubat ayında Sportage almayı düşünüyordum ama arabamdan vazgeçemeyeceğimi fark ettim ve onu almaktan vazgeçtim. Ancak yakın zamanda bir araba ihtiyacım oluştu. Sportage'dan artık baya soğudum. Bugün şans eseri HR-V'yi inceleme fırsatı buldum ve aracı gerçekten çok donanımlı ve hoş buldum. Fiyat konusuna pek takılmam, bütçem 200.000 TL aracı da 197.000TL'ye ayarladım. Sizce nasıldır, fiyatı kendine göre uygun mudur ve eğer varsa bu fiyatlara kendinden daha iyi araçlar var mıdır? İyi forumlar...

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Merhabalar. Şubat ayında Sportage almayı düşünüyordum ama arabamdan vazgeçemeyeceğimi fark ettim ve onu almaktan vazgeçtim. Ancak yakın zamanda bir araba ihtiyacım oluştu. Sportage'dan artık baya soğudum. Bugün şans eseri HR-V'yi inceleme fırsatı buldum ve aracı gerçekten çok donanımlı ve hoş buldum. Fiyat konusuna pek takılmam, bütçem 200.000 TL aracı da 197.000TL'ye ayarladım. Sizce nasıldır, fiyatı kendine göre uygun mudur ve eğer varsa bu fiyatlara kendinden daha iyi araçlar var mıdır? İyi forumlar...
Sıfır mi almayi düşünüyorsunuz ikinci el mi

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Vitara 1.4s AT. Muhtemelen (şu an fiyat listesi güncelleniyor o nedenle muhtemelen diyorum) 4x4'ü bile daha uygundur HRV'ye göre. Bagaj olarak daha küçük o sorun olabilir eğer bagaj ihtiyacınız varsa.

İyi bir motoru var, verdiği performansa göre yakıtı makul. Otomatik şanzımanı Aisin 6 ileri, ömürlük denecek cinsten. 4x4 sistemi arazide sık kullanılan eski Suzukiler seviyesinde olmasa da yapılan testlerde şehir tipi suvlerin hemen hemen hepsinden (Dacia Duster'ından Audi q3'üne kadar) başarılı sonuçlar veriyor. Adaptif cc, otomatik ayarlı led farlar vs. donanımları var donanım isteyenlere hitap edebilecek. En büyük kusuru yumuşak dokuyla tatmin olmak isteyenlere yetersiz gelmesi.

2017-Suzuki-Vitara-S-Red-RJ-00004.jpg

suzuki_vitaras_11.jpg

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
renault kadjar Touch Roof 1.3 TCe 160 bg EDC ne dersiniz? (ıcon olsa daha iyi olurdu tabi ama bütçe yetmez)
Kadjar ve Qashqai ile donanımlarını karşılaştırdığımda HR-V çok daha üstün geliyor galiba. Bu arada boyut ile alakalı takıntım yok yani boyuta göre fiyata önem vermiyorum, önemli olan kalite ve donanım.

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
Vitara 1.4s AT. Muhtemelen (şu an fiyat listesi güncelleniyor o nedenle muhtemelen diyorum) 4x4'ü bile daha uygundur HRV'ye göre. Bagaj olarak daha küçük o sorun olabilir eğer bagaj ihtiyacınız varsa.

İyi bir motoru var, verdiği performansa göre yakıtı makul. Otomatik şanzımanı Aisin 6 ileri, ömürlük denecek cinsten. 4x4 sistemi arazide sık kullanılan eski Suzukiler seviyesinde olmasa da yapılan testlerde şehir tipi suvlerin hemen hemen hepsinden (Dacia Duster'ından Audi q3'üne kadar) başarılı sonuçlar veriyor. Adaptif cc, otomatik ayarlı led farlar vs. donanımları var donanım isteyenlere hitap edebilecek. En büyük kusuru yumuşak dokuyla tatmin olmak isteyenlere yetersiz gelmesi.

2017-Suzuki-Vitara-S-Red-RJ-00004.jpg

suzuki_vitaras_11.jpg
Güvenliği biraz sıkıntılı diye hatırlıyorum. Bu arada kusura bakmayın herkese muhalefet geldim ya :D

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Güvenliği biraz sıkıntılı diye hatırlıyorum. Bu arada kusura bakmayın herkese muhalefet geldim ya :D

Yanlış hatırlıyorsunuz. :)
Suzuki Jimny o (ncap'te 3 yıldız alabildi ve ani frenleme sisteminde sorun olduğunu söyleyen yabancı kaynaklar var).

Estağfurullah. Herkesin beğenisi, arayışı, isteği farklı. 100 öneri gelir, biri aklınıza yatar veya o da yatmaz.

Son düzenleme:

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Bence siz ikinci el kötüdür anlayisindan siyrilin paraniza yazık ülkemizde sıfır ile ikinci el arasında ciddi rakamlar oynuyor örneğin hrv bile sıfır ayarında 150 160 bine bulursunuz.200 bine ikinci el (sıfır ayarında) daha güzel araclar alınabilir en azından suzukiye göre yanlış anlaşılmasın suzukiyi kucumsedihim için değil ama o paralara gla alınıyor çok düşük kilometrede en azından Mercedes.

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
Ben sizlere gerçeği söyleyeyim. Ben 16 yaşındayım, aracı anneme alacağız. Ben de kesinlikle ikinci el taraftarıyım lakin annemi ikna edemiyorum. Doğru, ben de aracı sıfır alıp bizim tarafımızdan o kilometrelerin katledilmesini seviyorum. Kısacası ikince el şu anlık bizim için bir seçenek değil.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bence siz ikinci el kötüdür anlayisindan siyrilin paraniza yazık ülkemizde sıfır ile ikinci el arasında ciddi rakamlar oynuyor örneğin hrv bile sıfır ayarında 150 160 bine bulursunuz.200 bine ikinci el (sıfır ayarında) daha güzel araclar alınabilir en azından suzukiye göre yanlış anlaşılmasın suzukiyi kucumsedihim için değil ama o paralara gla alınıyor çok düşük kilometrede en azından Mercedes.

Suzuki'yi 0 alacağınız paraya GLA'nın 100 bin km civarında olanını ancak alırsınız. 160 bin liraya düşük kmde GLA alamazsınız. Sıfır isteği ve yazılan bütçeye göre alternatif önerdim.

160 bin liraya en düşük kmdeki GLA 49 bin kmde, 52 bin lira trameri var. Bunu, sıfır araca tercih edecek varsa kendi tercihidir. Kaldı ki sıfır araca plaka çıktığı an değeri düşer.

Karşılaştırdığınız araçların fiyatları denk veya yakın seviyelerde değil.

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
Kadjar düşnmüyorum, qashqainin fiyatları da daha belli değil (belki düşünebilirim). Peki neden qashqai'yi ve kadjar'ı çok öneriyor herkes. Fiyat mı, donanım mı...

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Kadjar düşnmüyorum, qashqainin fiyatları da daha belli değil (belki düşünebilirim). Peki neden qashqai'yi ve kadjar'ı çok öneriyor herkes. Fiyat mı, donanım mı...

Muhtemelen bir üst segment oluşu ve 2.elde daha az değer kaybettirecek oluşu çünkü 200.000e 2.el takıntısı olmayan biri çok daha iyilerini alıyor en azından bir üst segment bari olsun bakış açısı hakim. Şahsen ben size illa öneride bulunsam C4 Spacetourer öneririm hem 30.000 cebinizde kalır hem de daha büyük geniş bir otomobil verdiğiniz parayi sonradan daha rahat alırsınız

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Suzuki'yi 0 alacağınız paraya GLA'nın 100 bin km civarında olanını ancak alırsınız. 160 bin liraya düşük kmde GLA alamazsınız. Sıfır isteği ve yazılan bütçeye göre alternatif önerdim.

160 bin liraya en düşük kmdeki GLA 49 bin kmde, 52 bin lira trameri var. Bunu, sıfır araca tercih edecek varsa kendi tercihidir. Kaldı ki sıfır araca plaka çıktığı an değeri düşer.

Karşılaştırdığınız araçların fiyatları denk veya yakın seviyelerde değil.
Biri dizel otomatik biri benzinli otomatik biri Mercedes biri Suzuki tabi bir taraftanda biri 2018 Biri 2016 biri 50 binde biri 15 binde rasgele baktığım ilanlar ortaya döküp bakmak lazım 200.000 bütçeye göre...

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
200bin bütçeye göre bakarsak da ve GLA gibi 2. eller işin içine girerse HRV yerine direkt CRV derim ben de. Her türlü üst segment hem de aynı marka.

İlle de sıfır deniyorsa HRV ile sanıyorum aynı segment sayabiliriz, Toyota CH-R alırdım ben olsam. 4x4 almadığınız sürece tüm donanımlar bütçe dahilinde ve hatta HRV den ucuz bile. (206.000tl HRV - 201.450 CH-R liste fiyatı)

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
Biri dizel otomatik biri benzinli otomatik biri Mercedes biri Suzuki tabi bir taraftanda biri 2018 Biri 2016 biri 50 binde biri 15 binde rasgele baktığım ilanlar ortaya döküp bakmak lazım 200.000 bütçeye göre...
200bin bütçeye göre bakarsak da ve GLA gibi 2. eller işin içine girerse HRV yerine direkt CRV derim ben de. Her türlü üst segment hem de aynı marka.

İlle de sıfır deniyorsa HRV ile sanıyorum aynı segment sayabiliriz, Toyota CH-R alırdım ben olsam. 4x4 almadığınız sürece tüm donanımlar bütçe dahilinde ve hatta HRV den ucuz bile. (206.000tl HRV - 201.450 CH-R liste fiyatı)
HR-V'yi ben 197.000TL'ye hallettim. Yarın da mutluhan bayisine gidip bir tanıdıktan fiyat alacağım. CH-R'ın arka yaşam alanını beğenmiyorum çok klostrofobik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım