KAPALI Makyajlı kasa HR-V hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
Merhabalar. Şubat ayında Sportage almayı düşünüyordum ama arabamdan vazgeçemeyeceğimi fark ettim ve onu almaktan vazgeçtim. Ancak yakın zamanda bir araba ihtiyacım oluştu. Sportage'dan artık baya soğudum. Bugün şans eseri HR-V'yi inceleme fırsatı buldum ve aracı gerçekten çok donanımlı ve hoş buldum. Fiyat konusuna pek takılmam, bütçem 200.000 TL aracı da 197.000TL'ye ayarladım. Sizce nasıldır, fiyatı kendine göre uygun mudur ve eğer varsa bu fiyatlara kendinden daha iyi araçlar var mıdır? İyi forumlar...

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Biri dizel otomatik biri benzinli otomatik biri Mercedes biri Suzuki tabi bir taraftanda biri 2018 Biri 2016 biri 50 binde biri 15 binde rasgele baktığım ilanlar ortaya döküp bakmak lazım 200.000 bütçeye göre...

İzmir oto bey,

Mercedes premium marka, Suzuki değil.
Üstteki Vitara 4x4, GLA değil.
Arada iki yaş ve 35 bin km fark var (Mercedes aleyhine).
33 bin lira fark var (Mercedes aleyhine).

Ben size üstte "0 km" 4x2 araç ilanı gönderdim 155 bin lira diye. O fiyatlara benzinli GLA alırsanız ya kmsi 100 bini aşkın oluyor, yada yüksek trameri oluyor. Zaten Mercedes ile Suzuki'nin aynı fiyatta olmasını bekleyen yok. Aynı fiyatmış gibi ısrar eder tarzda mesaj yazmanıza da gerek yok. Suzuki Türkiye'de pek bilinmeyen marka kenara bırakalım onu. Aynı sınıfta bulunan Toyota, VW ile Mercedes aynı fiyatta mı? Değil. Bunlarda değil, bu kadar basit.

Konu sahibi 197 bin liraya HRV düşünüyorum, başka alternatif önerebilecek var mı deyince, kendimce o paraya HRV alacağınıza 35-40 bin lira aşağısına Vitara düşünebilirsiniz demek için yazdığım bir yorumdu.

Konu sahibi HRV'de karar kıldık yazmış ben bu mesajı yazarken, hayırlı olsun.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
193.000'e bir üst sınıf Kadjar Touch Roof 1.3 TCe 160 bg EDC varken
195.000'e yine bir üst sınıf Tucson 1.6 CRDI 7 İleri DCT Style Plus (Dizel) (Nakit ve Hurda İndirimli Satış Fiyatı)
186.000'e bir üst sınıf Sportage Sportage Elegance 1.6 Dizel (hurda teşvikli)

197.000'i Hr-V'ye vermek için ya paranın hesabını bilmemek, ya araca aşık olmak, olmadı aşırı derecede Honda fanatiği olmak lazım.

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
193.000'e bir üst sınıf Kadjar Touch Roof 1.3 TCe 160 bg EDC varken
195.000'e yine bir üst sınıf Tucson 1.6 CRDI 7 İleri DCT Style Plus (Dizel) (Nakit ve Hurda İndirimli Satış Fiyatı)
186.000'e bir üst sınıf Sportage Sportage Elegance 1.6 Dizel (hurda teşvikli)

197.000'i Hr-V'ye vermek için ya paranın hesabını bilmemek, ya araca aşık olmak, olmadı aşırı derecede Honda fanatiği olmak lazım.
Boyut benim için önemli değil. 3-5 kuruş daha fazla verip daha fazla donanım almak bana daha mantıklı geliyor. Yine de Tucson'u düşünebilirim.

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
Bu arada kızmayın Honda fanatiği falan değilim. Hangisi bize göre en iyi ise onu alacağız. Ama tabi DC2 Integra Type R bambaşkadır, onun fanatiğiyimdir :D

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
2017 HR-V aracım vardı, donanım olarak çok parlak, tipi vs de güzel ama o motor o şanzımanla çekmiyor o kasayı.
Uzun yol yapacaksanız pek tavsiye etmem, şehir içinde çok keyifli araç, fazla da yakmıyor. Otomatik fren vardı trafikte birkaç kere saçmaladı, kapatmıştım.
Yok uzun yol da yapacam diyorsanız Tuscon, Sportage bakılabilir. Tabi büyükleri ikna etmek zordur, marka algısından sebep.
Benim de babam marka takıntılıdır, senelerce E serisi Mercedes'ten sonra (nasıl ikna oldu da aldı halen bilmiyorum ama :) ) Tuscon kullanıyor şu an, çok çok memnun.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
anneniz ne kadar yol yapacak hangi amaçla kullanacak hangi il ve neden suv off road yapacakmı beklentisi nedir gereksinimi nedir

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
200 bine sıfır hrv alırsanız resmen mevcut saçma sisteme uyum şağlamış olursunuz. Bence de temiz ikinci ellere yönelin.

Ha illa sıfır olsun diyorsanız da daha az bir bütçeye c segment araçlara bakabilirsiniz. Ayrıca bu araçların büyük çoğunluğu hem hrv den ucuz hem de daha iyi otomobiller

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
200 bine sıfır hrv alırsanız resmen mevcut saçma sisteme uyum şağlamış olursunuz. Bence de temiz ikinci ellere yönelin.

Ha illa sıfır olsun diyorsanız da daha az bir bütçeye c segment araçlara bakabilirsiniz. Ayrıca bu araçların büyük çoğunluğu hem hrv den ucuz hem de daha iyi otomobiller
Örnek olarak hangi araçları önerebilirsiniz sıfırda? Doğrusu herkes zaten olabilecek çoğu şeyi önerdi sıkıntı bende:)

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Örnek olarak hangi araçları önerebilirsiniz sıfırda? Doğrusu herkes zaten olabilecek çoğu şeyi önerdi sıkıntı bende:)
Estağfirullah :) benim c segmentinde favorim golf fakat yeni kasası çıktı çıkacak. O yüzden tavsiye etmiyorum. Bu yüzden golf ün yeni kasasını bekleyip karar verirdim kendi adıma. Diğer c segment araçların ne olduğu zaten belli oldu testlerden vs. Tercih meselesi

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
Bugün Mutluhan bayisine gidip fiyat aldım. 195.000 TL'ye bırakıyorlar. Ardından Kia Tek-Kar bayisine de gideyim dedim gittim. Sportage Elegance paket gri döşemeli araca 187.000TL fiyat biçtiler. Sportage'a biraz daha sıcak bakmaya başladım. Bu ikisi arasında hangisini önerirsiniz?

BoraA.

Elit Apaçi
25 Şub 2019
63
1
14
970
Marka
Chevrolet
anneniz ne kadar yol yapacak hangi amaçla kullanacak hangi il ve neden suv off road yapacakmı beklentisi nedir gereksinimi nedir
Annem hep manuel şanzımanlı ve hatchback tipi araçlar kullandı (Mazda 323, Peugeot 207 falan). Şimdi de otomatik ve SUV tarzı araçları denemek istiyor. Artık zaten SUV'lar (NE YAZIK Kİ ÇOĞUNLUĞU) şehir içi kullanım için üretiliyor. İstanbul'da oturuyoruz. Günde toplam 66km yol gidiyoruz. Bu arada kusura bakmayın yeni gördüm yazınızı.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Bugün Mutluhan bayisine gidip fiyat aldım. 195.000 TL'ye bırakıyorlar. Ardından Kia Tek-Kar bayisine de gideyim dedim gittim. Sportage Elegance paket gri döşemeli araca 187.000TL fiyat biçtiler. Sportage'a biraz daha sıcak bakmaya başladım. Bu ikisi arasında hangisini önerirsiniz?

Benim tercihim Sportage olurdu.

Başkalarının bu kadar ne dediğini önemsemeyin, bakın, inceleyin, beğenmişsiniz de, sonuç olarak mantıklı geliyorsa alın kullanın. Aracı kullanacak olan sizsiniz, herkes birbirinin dediğini yapsaydı trafikte çeşitlilik diye bir şey olmazdı.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben sportage derim ama araçların ayrıntılarını bilmiyorum o donanım seviyesinde neler geliyor. Gitmişsiniz incelemişsiniz bi de bakarsınız hangisinde ne var ne yok ona göre alırsınız. Muhtemelen Sportage çok daha doludur donanım olarak

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Bence hangisi içine sindiyse onu al biz ne desekte sonra acaba mi demezsin.sonuc olarak ikisinde sıfır ikiside piyasada tercih edilen otomobiller.hic biri kötü değil hayırlı olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım