KAPALI Acelesi olmayan araç tavsiyesi (75-85)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Merhabalar, mevcut Octaviamızı (1.6 Benzin) yenilemeyi düşünüyoruz. Kendisini 2003 yılının Aralık ayında 2004 model çıkışlı olarak sıfır almıştık. Boş + boş donanım seviyesinde kendisi. Babayla beraber ortak kullanıyoruz bu nedenle kilometresi haliyle biraz yükseldi. Güncel olarak 240.XXX ve son zamanlarda bir miktar masraf yapmak durumunda kaldık, bu yaştaki bir arabaya yüksek harcama yapmak da canımızı sıkmadı değil. Yenileme düşüncemiz var fakat acil bir durum yok. Yıl sonları araç fiyatları biraz düşüyor deniyor, kredi faizleri de biraz azalacakmış. Önce kafamızda bir model belirlemeye çalışıyoruz. Bütçemize uygun bir şeyler çıkarsa ona göre davranacağız gibi gözüküyor. Beklentimiz şu yönde; ilk kriterimiz yaş. Artık alınacak araba 2011-2012 model veya daha genç olmalı. İkinci kriter iç hacim/bagaj hacmi. Malum Octavianın şanı şöhreti bagajından geliyor, aradığımız araçta da üzmeyecek bir hacim sunmalı, bu nedenle Wagonlara sıcak bakıyoruz. Ama wagon olmak zorunda değil. Diğer bir kriter, mutlaka benzinli olacak, dizel istenmiyor ve mümkün mertebe manuel olacak. Otomatik sadece tork k. olur ise düşünülür, bunun dışında kesinlikle manuel. Sürüş konforu detayına girecek olursam cruise control artık olsun lütfen mevcut arabada olmaması çok canımızı sıkıyor uzun yolda. Müzik dinlemek için aux yerine usb tercihimiz olur. Fakat carplay vb. var ise çok daha iyi olur işimize gelir. Bunların dışında son olarak söyleyebileceğim şu detay var, baba biraz gelenekselci olduğundan atmosferikte ısrarcı turbo istemiyor fakat belki 1.4 tsi 1.6 ecoboost vb. için ikna edebilirim, 1.0tsi 1.2tsi falan asla kabul ettiremedim. Kilometre konusunda turbo ise düşük km olursa iyi olur, atmosferikte de 90-100bini geçmemiş olursa iyi olur diye düşünüyorum. Bütçemiz 75k, nokta atışı aradığımızı bulabilirsek max. limit 85k olur. Bir iki hafta içerisinde bazı tanıdıklara haber vereceğiz showrooma 2.el temiz araç gelirse haberimiz olsun diye. Bir durum olursa konuyu ona göre güncellerim. Tavsiyelerinizi bekliyorum dostlar.

Edit: Malum siteye şöyle bir baktığımda gözüme çarpan bir iki ilan vardı, onları paylaşmak istedim.
1565737419779.png

1565737551853.png

Son düzenleme:

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,066
3,046
4,070
26
450-500 Nm torka dayanımı olan yaş kavrama bir şanzımansa tork konvertörü kesinlikle aratmaz. Tam sınırda 350Nm dayanımı varsa o zaman tabii ki tedirgin edici. Bu kısmının bir araştırılması gerek.
Otomatik sadece tork k. olur ise düşünülür yazdığı için dedim hocam, yoksa dediğinize bende katılıyorum.

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Madem Mondeo'dan girdiniz, ben de şöyle bir ilan bırakayım. Özellikle açıklamasını okumanızı tavsiye ederim.
2.0 turbo bizi aşar hocam yakıtı vergisi vs. bütçenin de biraz üzerinde :) ama tavsiye için teşekkürler. Ecoboost olması haricinde geri kalan birincil isteklerimizi fazlasıyla karşılayabileceğini düşünüyorum mondeonun. Fakat kabul ettirme meselesi var işte, biraz zor gibi. İlanları örnek olsun diye attım, fiyatları bütçeye uygun sayılır. Atmosferik bu kriterlere göre ne olabilir diye düşününce pek bir şey gelmedi aklıma aslında o yüzden açtım konuyu :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Alınca uzun süre kullanmalık, sorunsuzundan cvt otm şanzıman ama bütçenizi biraz aşıyor https://www.sahibinden.com/ilan/vas...y-yetkili-bayiden-advance-mds-717264827/detay
Bu daha ekonomik bir seçenek: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-aile-arabasi-685700155/detay

Bütçeyi yormuyor, manuel, bagaj geniş, şekli şemali yerinde, bir de T-Jet motor genel olarak uzun ömürlü olarak biliniyor. Ona güvenerek atıyorum: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-ful-plusful-paket-geri-gorus-718656745/detay

Mondeo'nun 1.6 atmosferikleri de candır. Özellikle şöyle donanımlı bir versiyonu olursa https://www.sahibinden.com/ilan/vas...z-kazasiz-95-binde-aile-araci-721461314/detay

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Alınca uzun süre kullanmalık, sorunsuzundan cvt otm şanzıman ama bütçenizi biraz aşıyor https://www.sahibinden.com/ilan/vas...y-yetkili-bayiden-advance-mds-717264827/detay
Bu daha ekonomik bir seçenek: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-aile-arabasi-685700155/detay

Bütçeyi yormuyor, manuel, bagaj geniş, şekli şemali yerinde, bir de T-Jet motor genel olarak uzun ömürlü olarak biliniyor. Ona güvenerek atıyorum: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-ful-plusful-paket-geri-gorus-718656745/detay

Mondeo'nun 1.6 atmosferikleri de candır. Özellikle şöyle donanımlı bir versiyonu olursa https://www.sahibinden.com/ilan/vas...z-kazasiz-95-binde-aile-araci-721461314/detay
Aurislere ben de bakmıştım onu gözüme kestirdim, bütçeye göre ilana düşerse takip edeceğim. Makyajlı olan robotize mi cvt mi ondan emin olamadım.
500L aslında güzelmiş donanımlı olunca, bunu da artık radarıma aldım. Bagajı için showrooma gidip bir bakmak gerekiyor yeter mi yetmez mi diye. Biraz HB bagajlarını andırıyor görüntüsü, hacmi 400lt imiş.
Mondeo fiyat olarak harikaymış aslında ama amacımız bir yandan aracı da gençleştirmek olduğu için yine 10 yaşında olması üzücü. Ne olur ne olmaz favrorilere ekledim yine de :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Aurislere ben de bakmıştım onu gözüme kestirdim, bütçeye göre ilana düşerse takip edeceğim. Makyajlı olan robotize mi cvt mi ondan emin olamadım.
500L aslında güzelmiş donanımlı olunca, bunu da artık radarıma aldım. Bagajı için showrooma gidip bir bakmak gerekiyor yeter mi yetmez mi diye. Biraz HB bagajlarını andırıyor görüntüsü, hacmi 400lt imiş.
Mondeo fiyat olarak harikaymış aslında ama amacımız bir yandan aracı da gençleştirmek olduğu için yine 10 yaşında olması üzücü. Ne olur ne olmaz favrorilere ekledim yine de :)
500l nin bagajında tüm hatchback ve wagonlarda olduğu gibi tavana kadar yükleme imkanı var aslında. Litresi pandizota kadar ölçülür. Pandizot kalktığı zaman koltuk ve bagaj arasında ayırıcı görevi görerek litre bazında hacmi 2 katına kadar çıkarır eğer pandizot kalkınca kapatıyorsa. Bizde punto vardı kendi bagajı 300 litreden azdı hatırladığım kadarıyla ama tavana kadar yükleyip koskoca focus1 in tüm bagajını dolduran yükü sığdırmıştık. Sizin de dediğiniz gibi bi gidip bakmakta fayda var

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Atmosferik Avensis bakın derim hem model yılı 2015 üstü olur km 40000 civarı olur manuel olur lpg ile az yakar ve Full paket olur tam babanızın aradığı araç lakin fiyatları 95 civarında 2 ay öncesine kadar 85 di üstüne 10 daha koydu bayramdan sonra yıl sonuna doğru belki düşebilir takip edin

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Eğer C bakıyorsanız çok temiz corolla lar var hatta Yil sonuna doğru kampanya belki Ötv indirimi ile 0km Corolla da olabilir zira benzinli manuel kombinasyonu ile 85.000tl gayet güzel bir bütçe. Belli olmaz Otomobil üreticileri Ötv kalksın istiyor Türkiyenin en önde gelen sanayi kuruluşu olduğu düşünülürse olabilme ihtimali var

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Eğer C bakıyorsanız çok temiz corolla lar var hatta Yil sonuna doğru kampanya belki Ötv indirimi ile 0km Corolla da olabilir zira benzinli manuel kombinasyonu ile 85.000tl gayet güzel bir bütçe. Belli olmaz Otomobil üreticileri Ötv kalksın istiyor Türkiyenin en önde gelen sanayi kuruluşu olduğu düşünülürse olabilme ihtimali var
Yakın tarihte öyle bir ihtimal yok

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
İndirim öncesidir muhtemelen. Şu an 100 civarına satılıyor diye biliyorum. Elde kalan önceki kasa varsa belki onu 90 civarına veriyorlardır.

Yok yeni kasayı o fiyata veriyorlarsa bayağı iyi.

aynen öyleymiş ne yazık ki,81 bine satıyorlardı bir ara tam fırsat aracıydı ama geçmiş.

İkinci el olarak ama yine cazipleri bulunabiliyor,şu ilandaki gibi;

Bir led far,bir de jant takıldı mı tadından yenmez :) bir başka alternatif olarak önerebileceğim araç Focus,o da bu fiyatlara bulunabiliyor hem de dizel olarak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım