KAPALI Egea Sedan Miror 1.4 fire(sıfır) vs Astra sedan 1.4 edition plus (sıfır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NemeSiS

Asfalt Kurutucu
27 Eki 2016
30
2
595
31
İstanbul
engelli indirimi ile 0 araç almayı düşünüyorum yalnız bütçem kısıtlı 115 bine kadar (indirimsiz hali) bir araç düşünüyorum şuanda aracım megane sw 1.4 16 V 98hp korkum şudur ki egea yakıt yönünden üzmeyecek fakat çekişte sıkıntı yaşar mıyım? miror donanımından vazgeçip ağır kasa ile düşük donanım&ama kalite astra 1.4 140 hp tercih edilir mi? yoksa bomboş megane joy 1.6 mı alınası? bu fiyata önerebileceğiniz başka araç var mıdır ? (sedan&sw) (dizel&benzin-lpg)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,184
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Astra ve Megane hakkında bi bilgim yok. Egea Sedan 1.4 Fire Urban Plus kullanıyoruz bi süredir. Eğer mirrorun artılarından vazgeçebilirseniz egealar arasında multijeti öneririm. Egea hakkında bi yazım mevcut imzama tıklayarak ulaşabilirsiniz ek olarak merak ettiğiniz bişey olursa yardımcı olurum

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Astra'nın 1.4 t motoruyla sorun yaşayan çok kişi var diye biliyorum, münferit sorunlar yaşanıyor denecek kadar nadir görülen bir şey değil.

Bu fiyatta 1.6 benzinli olarak Corolla ve Elantra bulunabilir. Kia Ceed sw 1.4 ve Cerato'da (var mı, varsa motoru nedir bilmiyorum) olabilir, emin değilim.
Anketteki araçlar arasında 1.6 Megane veya 1.3 multijet Egea düşünürdüm sanırım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,796
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bayileri arayip yeni corolla hakkinda vision ve dream paketler icin fiyat alsaniz iyi olur hocam. Hurda tesvikli fiyatlar uzerinden uygun araclar olabilir. Ben olsam kesinlikle corolla icin bayilerle tek tek gorusurum.

NemeSiS

Asfalt Kurutucu
27 Eki 2016
30
2
595
31
İstanbul
şimdi el altından bir hesap yapınca 1.4 firenin 1.3 multijetten daha az yaktığı görülüyor (10 kuruş civarı) fabrika verilerine 1-2 lire lpgli kullanımda 3-4 litre koysak bile 1.4 fire 1.3 multijetten daha az yakıyor bu yüzden kuşkuluyum egea dizele forumlarda da çok yaktığından şikayetçiler ama aslı atarı nedi bilmem

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
77lik fire yok tamamı 95lik egealardakilerin. 77likten baya iyi ama yine de çok iyi bi motor diyemem. Birçok 1.6 atmosferikten çok yakmasına rağmen onlar kadar gidişi yok
Fiorino da kullanıyorum ben 1.4, fire diye geçiyor diye biliyorum. İsim önemli değil de 77 lik gerçekten ömrümde kullandığım en kötü motordu.Elemanların altında hayatına devam ediyor şuan arada sürme gafletinde bulundukça hayatı sorguluyorum her seferinde

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,184
5,720
Ankara
Marka
Skoda
şimdi el altından bir hesap yapınca 1.4 firenin 1.3 multijetten daha az yaktığı görülüyor (10 kuruş civarı) fabrika verilerine 1-2 lire lpgli kullanımda 3-4 litre koysak bile 1.4 fire 1.3 multijetten daha az yakıyor bu yüzden kuşkuluyum egea dizele forumlarda da çok yaktığından şikayetçiler ama aslı atarı nedi bilmem
Ankara şehir içi 10 litre yakıyoruz 1.4fire ile. Birebir aynı şartlarda 1.3 multijeti ile 7 litre yakıyoruz. İşin içine lpg girdiği zaman işler değişir ama sıfır alacağınızı da düşünürsek serviste taktıracaksınız bu da 5bin tl demek. 1.3 multijet yerine eğer otomatik düşünürseniz 1.6etorq motor hem daha verimli hem de lpg ile çok daha iyi çalışır

Fiorino da kullanıyorum ben 1.4, fire diye geçiyor diye biliyorum. İsim önemli değil de 77 lik gerçekten ömrümde kullandığım en kötü motordu.
Ben de puntoda kullandım bi süre, katılıyorum tamamen. 95hp olan için kötü motor diyemem ama çok da iyi değil hâlâ verimsiz bence

Son düzenleme:

NemeSiS

Asfalt Kurutucu
27 Eki 2016
30
2
595
31
İstanbul
Bayileri arayip yeni corolla hakkinda vision ve dream paketler icin fiyat alsaniz iyi olur hocam. Hurda tesvikli fiyatlar uzerinden uygun araclar olabilir. Ben olsam kesinlikle corolla icin bayilerle tek tek gorusurum.

corollanı göstergesi vs çok çirkin gözüktü özelikle 15''ler ve müzik sistemi vasat test ettiğim için o fiyata değmediğini dişünüyorum, ama motor mekanik vs diyeceğim yok 5 yıl boyunca kullanmak zorunda olduğum için bana donanım yetersiz geldi

NemeSiS

Asfalt Kurutucu
27 Eki 2016
30
2
595
31
İstanbul
Astra'nın 1.4 t motoruyla sorun yaşayan çok kişi var diye biliyorum, münferit sorunlar yaşanıyor denecek kadar nadir görülen bir şey değil.

Bu fiyatta 1.6 benzinli olarak Corolla ve Elantra bulunabilir. Kia Ceed sw 1.4 ve Cerato'da (var mı, varsa motoru nedir bilmiyorum) olabilir, emin değilim.
Anketteki araçlar arasında 1.6 Megane veya 1.3 multijet Egea düşünürdüm sanırım.

Elentranın benzinlisi çok boş ceed sw 1.4 ama bütçeyi aşıyor ve donanımı az cerato satılsa bütçemi zorlayıp sunrooflusunu alırdım ama 0 ı satılmıyor artık

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Elentranın benzinlisi çok boş ceed sw 1.4 ama bütçeyi aşıyor ve donanımı az cerato satılsa bütçemi zorlayıp sunrooflusunu alırdım ama 0 ı satılmıyor artık
Ceed Sw bütçenizi asmiyor ama yakıtı ve donanımı sizi memnun eder mi, o size kalmış tabii
Screenshot_2019-09-05-22-36-36-020_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

NemeSiS

Asfalt Kurutucu
27 Eki 2016
30
2
595
31
İstanbul
Ankara şehir içi 10 litre yakıyoruz 1.4fire ile. Birebir aynı şartlarda 1.3 multijeti ile 7 litre yakıyoruz. İşin içine lpg girdiği zaman işler değişir ama sıfır alacağınızı da düşünürsek serviste taktıracaksınız bu da 5bin tl demek. 1.3 multijet yerine eğer otomatik düşünürseniz 1.6etorq motor hem daha verimli hem de lpg ile çok daha iyi çalışır

Ben de puntoda kullandım bi süre, katılıyorum tamamen. 95hp olan için kötü motor diyemem ama çok da iyi değil hâlâ verimsiz bence
Şimdi 1.6 etorq otomatik daha önce kullanmadım aynı fiyaya dizel daha mantıklı geliyor ama yakıyor işte, lpg olayında da rofajdan sonra candan mühendislikte taktırmayı ardından sigorta yaptırmayı düşünüyorum (120 tl) 2500-3000 e geliyor lpg böylece, serviste sakata geleceğine güvendiğim yere veririm 1.6 etorq alınca 2 yıl lpg taktıramam herhalde urban pakette

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,184
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Şimdi 1.6 etorq otomatik daha önce kullanmadım aynı fiyaya dizel daha mantıklı geliyor ama yakıyor işte, lpg olayında da rofajdan sonra candan mühendislikte taktırmayı ardından sigorta yaptırmayı düşünüyorum (120 tl) 2500-3000 e geliyor lpg böylece, serviste sakata geleceğine güvendiğim yere veririm 1.6 etorq alınca 2 yıl lpg taktıramam herhalde urban pakette
LPG ile 1.4fire yakıt olarak üzmez. Ama ankete ekledikleriniz arasında en güçsüz araba 1.4fire motorlu egeadır. Şanzıman oranları çok yakın birbirine gidişinde 60-70e kadar sorun yaşamazsınız ama uzun yolda 110-120 sabit giderken hafif rampalarda bile ya hız ya vites düşmeniz gerekecek. Yağ yakma muhabbeti var zaten az araştırdıysanız görmüşsünüzdür. Bizimki rodaj döneminde çok az bi eksiltti (tahmini 0.1-0.2litre kadar) bu normaldir ama yıllık bakımdan sonrası asıl bunu fark edeceğimiz kısım. LPG ile de yağ yakma olayının arttığı söyleniyor. Serviste konan opar yağın yaktığını da söylüyorlar ki buna ben de inanıyorum. Eğer 1.4fire performans olarak yeter, lpg yi taktırır sigorta yaptırır daha sonra bakımı da dışarıda kaliteli yağ ile yaptırırım derseniz önerebilirim. Yine diğer modellerden bağımsız söylüyorum farklı markalara modellere de baktıktan sonra egeada karar kılarsanız eğer söyleyeceklerim böyle.

Son olarak performansı iyi değil falan diyorum ama yetmiyor mu derseniz bizim için yeterli. Sadece performans beklentiniz varsa diye uyarmak istiyorum.

NemeSiS

Asfalt Kurutucu
27 Eki 2016
30
2
595
31
İstanbul
LPG ile 1.4fire yakıt olarak üzmez. Ama ankete ekledikleriniz arasında en güçsüz araba 1.4fire motorlu egeadır. Şanzıman oranları çok yakın birbirine gidişinde 60-70e kadar sorun yaşamazsınız ama uzun yolda 110-120 sabit giderken hafif rampalarda bile ya hız ya vites düşmeniz gerekecek. Yağ yakma muhabbeti var zaten az araştırdıysanız görmüşsünüzdür. Bizimki rodaj döneminde çok az bi eksiltti (tahmini 0.1-0.2litre kadar) bu normaldir ama yıllık bakımdan sonrası asıl bunu fark edeceğimiz kısım. LPG ile de yağ yakma olayının arttığı söyleniyor. Serviste konan opar yağın yaktığını da söylüyorlar ki buna ben de inanıyorum. Eğer 1.4fire performans olarak yeter, lpg yi taktırır sigorta yaptırır daha sonra bakımı da dışarıda kaliteli yağ ile yaptırırım derseniz önerebilirim. Yine diğer modellerden bağımsız söylüyorum farklı markalara modellere de baktıktan sonra egeada karar kılarsanız eğer söyleyeceklerim böyle.

Son olarak performansı iyi değil falan diyorum ama yetmiyor mu derseniz bizim için yeterli. Sadece performans beklentiniz varsa diye uyarmak istiyorum.

dediğim gibi performans değil amacım yılda 1-2 kez 800 km tokat-istanbul kullanıp kalanı istanbulda hafta sonu 1 kere felan standart memur kullanımı olacak o yüzden 95 bg yeterli gelecektir uzun yolda üzüyor evet hele yüklü olunca (kendi aracımdan biliyorum 1.4 megane 95 hp) kia ceed e baktım fakat sahibindende yerde şuan satıldığı motor ve donanımla göremedim araca bakıp bilgi de alamıyorum zaten sitesi çok bir bilgi vemiyor, ama bütçemi miror yada urban e torq a zorlayacağım gibi görünüyor megane sedan da bugün test ettim araç çok boş bi kol dayama da mı koymaz insan ya? opsiyon olarak bile kısıtlı illa incon mu alsın millet bırak vag gibi her donanımda herşeyi alalım??

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
1.6 TCT Egea alın rahat rahat binin hemde lpg için çok sağlıklı ideal motorlardandır kendisi :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Kocaeli Vw Ark Oto kampanyalı bir Golf vardı. 1.0 Tsi Midline Plus manuel + dijital klima + sanırım ışık görüş paketli bir arabayı 124-125 e bıraktıklarını söylemişti. Bütçenizin biraz üstünde ama diğer bayilerden daha aşağı fiyat alınabilir. Seçeneklere eklenebilir bence.

NemeSiS

Asfalt Kurutucu
27 Eki 2016
30
2
595
31
İstanbul
Kocaeli Vw Ark Oto kampanyalı bir Golf vardı. 1.0 Tsi Midline Plus manuel + dijital klima + sanırım ışık görüş paketli bir arabayı 124-125 e bıraktıklarını söylemişti. Bütçenizin biraz üstünde ama diğer bayilerden daha aşağı fiyat alınabilir. Seçeneklere eklenebilir bence.

yanlış anlamayın 3 silindirli ve o hacimdeki araçlara çok sıcak bakmıyorum fordun renonun 1.0-0.9 motorları vs için...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım