Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Alman otomotiv üreticisinin özel bir etkinlikle tanıtımını yapacağı 2020 Volkswagen Golf 8’in lansman tarihi ortaya çıktı.
Bilindiği üzere Volkswagen, Frankfurt Otomobil Fuarı’nı es geçerek Yeni Golf için ayrı bir lansman yapma kararı almıştı. Firma yapılacak etkinlik için basın mensuplarına bir davetiye göndererek tanıtım tarihini kesinleştirmiş oldu. 24 Ekim tarihinde Wolfsburg’da özel bir etkinlik düzenleneceği, yapılacak organizasyonun Türkiye saati ile 19.00’da başlaması planlandığı açıklandı.
Yeni Golf hakkında neler biliyoruz?
Ön yüzünde radikal değişimler olan 2020 model Volkswagen Golf’ün ön panjurunun ciddi şekilde inceltildiğini görüyoruz. Bunun yanı sıra çamurluklara doğru uzanan LED farlar, Alman markanın tasarım tarafında yeni bir dönemin başlangıcını yapıyor. Ayrıca...

Okumaya devam et...

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Golf 6, MK5'in ısıtılıp önümüze konmuşuydu. Golf 8 de aynı şekilde olacak belli ki.

A

Ali

Ziyaretçi
Senelerdir Golf kullanıyorum. Bende bu model hayal kırıklığı yaptı.
Yazık çok yazık!!!

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
B6-B7-B8 arasında ciddi farklar var.Passat'ın hatta Volkswagen'in sürekli ısıtılıp önümüze konulduğunu düşünmüyorum. Sadece genel bir tasarım dili var onda diretiyorlar.
B6 farklı ama B7 b8 farklı değil b8 den sonra çıkan da konsol aynı dreksiyon aynı ona 350 bin vermek ayrı

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
B6 farklı ama B7 b8 farklı değil b8 den sonra çıkan da konsol aynı dreksiyon aynı ona 350 bin vermek ayrı
B8 Passat'ın B7 Passat'ın ısıtılıp önümüze konulmuş hali olduğunu neye dayanarak söylüyorsunuz? B6, B7 den farklı demişsiniz ama aslında B7 kasa, B6'nın ısıtılıp önümüze sunulmuş halidir. B8 in tasarım dili benziyor diye aynı araç olarak yargılamanız biraz tuhaf. Sizin yaptığınız yargısız infaz oluyor.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel

1570214088116.png

1570214142576.png

Şu 2 arabaya aynı demek büyük hata olur. B8 den sonra çıkan araba da Passat B8.5 yani makyajlı kasadır. Bir araba makyajda genel olarak eksiklikleri giderilir. Makyaj ile ciddi değişim yaşayan çok az araba var.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teknik veriler haricinde gorsel yorum olarak ( sahsi fikrimdir ) b7 kasa passat buyutulmus, uzatilmis c segment gibi duruyordu. Bunu acmak gerekirse boyutlari buyutulmus, gunumuzde kendimizce b+ segment dedigimiz araclar iyi ornektir. B7 her ne kadar safkan bir d segment olsa da gorsel anlamda o yayvanligi veremiyordu.

B8 tam tersi simdi bildigin D segment. On tampon ile mesafesi kisaltilan on tekerlekler, genisletilen kaput, iz genisliginin arttirilmasi ve sisirilen on arka camurluklar bu araci gorsel anlamda da d segment oldugu yonunde destekliyor bence. Netice itibariyla izgara, far yapisi gibi detaylarda markanin tasarim dili benzerlik gosterse de yan yana getirdiginizde b7 ile 8 arasinda ciddi fark var bence.

Golf 8'e gelirsek beni ilgilendiren kismi surusu acikcasi. Vw'nin son donem arac sertlestirme modasina onu da uydurdular mi merak ediyorum.

Son düzenleme:
P

PULAT

Ziyaretçi
Her yeni vw modelinden sonra hayal kırıklığı aynı şey kötü pis kaka deyip finalde koşa koşa gidip alan insanlara Türk denir :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Tasarım olarak C sütunu yine çok şık.Ön panjurun daraltılması bana bluemotionların ızgarasından sonra daha kötü olamazdı zaten dedirtti.Birbirine benzetilen marka tasarımlarından sonra kendi çizgisinde devam eden Vw tasarımcıları işi iyi kotarmış

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım