KAPALI 20-30.000₺ Bandında Araç Tavsiyenizi Bekliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DarkPower

Düz Yol Gazcısı
31 Eki 2019
5
0
110
İstanbul
Marka
Subaru
Aralık ayında araba satın almayı düşünüyorum. İlk arabam olacağı için 20-30.000₺ bandının üstüne pek çıkasım yok. Aslında arabalara karşı fazla merakım olmadığı için bu konuda pek bilgim yoktu araştırmaya başlayana kadar. Bu süreçte sizlerinde yardımını istemenin iyi olacağını düşündüm. Belirttiğim fiyat aralığında hatta mümkünse 20.000₺'e daha yakın bir fiyatta otomobil satın almak istiyorum. Araçtan fazla bir beklentim yok. Başlıca;

- Aile aracı denen tarzda olsun istiyorum. Bu yüzden B segment, Sedan-HB 5 kapı olarak bakıyorum.
- Mümkünse parçası ucuz olsun, yakıt konusunda çok üzmesin istiyorum.
- Klima mutlaka olmalı diye düşünüyorum.

Bu kriterlerin ışığında bir süredir araştırdığım modelleri aşağıda belirttim. Araçlarla ilgili incelikleri, hangi modelinde ne gibi sorunlar olduğunu, kimleri nasıl üzdüğünü bilmem. Dediğim gibi araç satın almaya niyetlenince araştırmaya başladım pek bilgim yok maalesef. Bu yüzden sizlerden yardım alabilirsem çok güzel olacak.

Gönlümde 1. sırada Clio, 2. sırada Palio var. Ancak araç olarak bakınca benim gördüğüm kadarıyla Clio'nun Palio'ya pek üstünlüğü olmamasına karşın fiyat olarak ortalama 7-8.000₺ daha pahalı. Sizlerin tavsiyesini bekliyorum.

Renault - Clio (1.4 - 1.5 dCi) (2005 ve üstü)
Fiat - Palio (1.2 - 1.4 - 1.6 farketmez hangisini tavsiye ederseniz)
Peugeot - 206 (1.4), 306 (1.6)
Citroen - Xsara (1.6)

Bir ufak sorumda Palio paketleriyle alakalı, internette pek bilgi bulamadım. Klima olmayan modelleri kolayca anlamanın bir yolu yok mudur iç mekan fotoğraflarından?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Belirttiğiniz bütçelerde benim önerim, yedek parçası en kolay ve ekonomik şekilde bulunan seçeneklere yönelmek olur. O yüzden Clio ve Palio'ların en temiz hangisinden bulursanız onu alın. Emin olmamakla birlikte Palio'nun yedek parçaları bir tık daha ucuz diye biliyorum. O yüzden temiz bir Palio bulursanız arıza yaşadıkça (ki eski arabalarda kaçınılmazdır) en uygun maliyetle çözebilirsiniz.

Palio'nun klimaları hakkında da bilgi vereyim:

İlk nesilde klimalıların kontrol ünitesinde klima ve iç hava sirkülasyon butonları elektroniktir. Klima olmayanlarda ise iç hava sirkülasyonu için analog kol vardır.
Klimalı örnek:
1572696956193.png

Klimasız örnek: https://otopark.com/forum/threads/ilk-sahibinden-benzinli-palio.10408/post-354848

İkinci nesilde ise klima açma butonu fonksiyonunu ortadaki yuvarlak formlu fan hızı düğmesi üstlenir. O butona ortasından basarsanız klimayı devreye alır. O yüzden aracın klimalı olup olmadığını ortasındaki buz işaretinden anlarsınız.

Klimalı:
1572697175044.png

Klimasız:
1572697431705.png

Son jenerasyonunda da kumanda sistemi aynıdır.
1572697525383.png

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Clio 2, Paliodan bir kaç gömlek üstün bir araç, dolayısıyla arasındaki 7-8 bin tl lik farka değer ama yukarıda yapılan yoruma katılıyorum hangisi temizse onu tercih ediniz bu fiyat dilimlerinde siz arabayı değil araç sizi seçiyor ha ama bulabilirim derseniz ilk olarak Clio 2 ikinci olaraksa 306/Xsara öneririm.

DarkPower

Düz Yol Gazcısı
31 Eki 2019
5
0
110
İstanbul
Marka
Subaru
fabia 1.4 tdi ve hyundai getz 1.5crdi düşünür müsünüz ; eğer bunlar arasında olacaksa palio seçerim

Dediğiniz modelleri araştırmıştım ama bazı sebeplerden listemden çıkartmıştım. Tekrar bakabilirim tabi. Teşekkür ederim.

Clio 2, Paliodan bir kaç gömlek üstün bir araç, dolayısıyla arasındaki 7-8 bin tl lik farka değer ama yukarıda yapılan yoruma katılıyorum hangisi temizse onu tercih ediniz bu fiyat dilimlerinde siz arabayı değil araç sizi seçiyor ha ama bulabilirim derseniz ilk olarak Clio 2 ikinci olaraksa 306/Xsara öneririm.

Fiyat aralığı düşük olunca dediğiniz gibi maalesef. Clio 2'ler bana daha yakın gibi durmaya başladı. Teşekkür ederim.

DarkPower

Düz Yol Gazcısı
31 Eki 2019
5
0
110
İstanbul
Marka
Subaru
Belirttiğiniz bütçelerde benim önerim, yedek parçası en kolay ve ekonomik şekilde bulunan seçeneklere yönelmek olur. O yüzden Clio ve Palio'ların en temiz hangisinden bulursanız onu alın. Emin olmamakla birlikte Palio'nun yedek parçaları bir tık daha ucuz diye biliyorum. O yüzden temiz bir Palio bulursanız arıza yaşadıkça (ki eski arabalarda kaçınılmazdır) en uygun maliyetle çözebilirsiniz.

Palio'nun klimaları hakkında da bilgi vereyim:

İlk nesilde klimalıların kontrol ünitesinde klima ve iç hava sirkülasyon butonları elektroniktir. Klima olmayanlarda ise iç hava sirkülasyonu için analog kol vardır.
Klimalı örnek:
Ekli dosyayı görüntüle 21724
Klimasız örnek: https://otopark.com/forum/threads/ilk-sahibinden-benzinli-palio.10408/post-354848

İkinci nesilde ise klima açma butonu fonksiyonunu ortadaki yuvarlak formlu fan hızı düğmesi üstlenir. O butona ortasından basarsanız klimayı devreye alır. O yüzden aracın klimalı olup olmadığını ortasındaki buz işaretinden anlarsınız.

Klimalı:
Ekli dosyayı görüntüle 21725
Klimasız:
Ekli dosyayı görüntüle 21726

Son jenerasyonunda da kumanda sistemi aynıdır.
Ekli dosyayı görüntüle 21727

Uğraşınız ve vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Araştırmaya başlarken aklımda Clio vardı. Araya bir sürü model girdi çok bakındım. Döndüm dolaştım yine Clio'larda karar kıldım gibi. Clio 2 HB 1.2 olanlardan temiz bir tane bulup alasım var nasip olursa.

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Aralık ayında araba satın almayı düşünüyorum. İlk arabam olacağı için 20-30.000₺ bandının üstüne pek çıkasım yok. Aslında arabalara karşı fazla merakım olmadığı için bu konuda pek bilgim yoktu araştırmaya başlayana kadar. Bu süreçte sizlerinde yardımını istemenin iyi olacağını düşündüm. Belirttiğim fiyat aralığında hatta mümkünse 20.000₺'e daha yakın bir fiyatta otomobil satın almak istiyorum. Araçtan fazla bir beklentim yok. Başlıca;

- Aile aracı denen tarzda olsun istiyorum. Bu yüzden B segment, Sedan-HB 5 kapı olarak bakıyorum.
- Mümkünse parçası ucuz olsun, yakıt konusunda çok üzmesin istiyorum.
- Klima mutlaka olmalı diye düşünüyorum.

Bu kriterlerin ışığında bir süredir araştırdığım modelleri aşağıda belirttim. Araçlarla ilgili incelikleri, hangi modelinde ne gibi sorunlar olduğunu, kimleri nasıl üzdüğünü bilmem. Dediğim gibi araç satın almaya niyetlenince araştırmaya başladım pek bilgim yok maalesef. Bu yüzden sizlerden yardım alabilirsem çok güzel olacak.

Gönlümde 1. sırada Clio, 2. sırada Palio var. Ancak araç olarak bakınca benim gördüğüm kadarıyla Clio'nun Palio'ya pek üstünlüğü olmamasına karşın fiyat olarak ortalama 7-8.000₺ daha pahalı. Sizlerin tavsiyesini bekliyorum.

Renault - Clio (1.4 - 1.5 dCi) (2005 ve üstü)
Fiat - Palio (1.2 - 1.4 - 1.6 farketmez hangisini tavsiye ederseniz)
Peugeot - 206 (1.4), 306 (1.6)
Citroen - Xsara (1.6)

Bir ufak sorumda Palio paketleriyle alakalı, internette pek bilgi bulamadım. Klima olmayan modelleri kolayca anlamanın bir yolu yok mudur iç mekan fotoğraflarından?
Öncelikle hayırlısı olsun.palionun klimasizini anlamak benim bildiğim kadarıyla mümkün değil.ama içlerinde en az yakan motor 1,5 dizel cliodur.ciddi manada az yakar parçası ucuzdur. Ekonomiktir.palio ya göre biraz daha konforsuzudur ama daha kolay ve hızlı ikinci el piyasası vardir.benim tercihim dizel yani 1,5 motor Clio olurdu.bu arada clionun bildiğim kadariyla kronik bir problemi de yok.

DarkPower

Düz Yol Gazcısı
31 Eki 2019
5
0
110
İstanbul
Marka
Subaru
206+ yada 207 bakabilirsiniz bence

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

palio rahat olur sanki küçük ve kullanışlı

Palio ve Clio 2 arasında Clio 2 daha mantıklı geliyordu. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Öncelikle hayırlısı olsun.palionun klimasizini anlamak benim bildiğim kadarıyla mümkün değil.ama içlerinde en az yakan motor 1,5 dizel cliodur.ciddi manada az yakar parçası ucuzdur. Ekonomiktir.palio ya göre biraz daha konforsuzudur ama daha kolay ve hızlı ikinci el piyasası vardir.benim tercihim dizel yani 1,5 motor Clio olurdu.bu arada clionun bildiğim kadariyla kronik bir problemi de yok.

Teşekkür ederim umarım hayırlısı olur. Son dönemde Clio 2 1.2 olanlara yoğunlaşmıştım ama 1.5dci piyasasına da bir bakayım o zaman. Tavsiyeniz için de teşekkür ederim.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
Ford Mondeo mk2 derim susarım performans çok iyi yakıt tüketimi düşük parçaları biraz zor bulunsa da seni uzmeyecek bir araç

Şu an hali hazırda 2000 model ghia versiyonunu kullanmaktayım, kesinlikle sürmekten keyif aldığım arada tek tük sorun çıkartsa bile çok cebini üzmeyecek cinsten sorunları olabiliyor. O yaş bandındaki araçlar için gayet normal. Rahatlığı ve performansı yukarıda bahsedilen B sınıfı araçlarla karşılaştırılmamalı bile, ancak yakıt konusunda biraz üzmüyor değil. Yine de her şeyine rağmen kesinlikle temizini bulabilirsen bakmanı tavsiye ederim.

Yukarıdaki seçeneklerden de clio 2 kullandım, parçası vs palio gibi çok rahat bulunur ancak palio yerine clioyu tercih ederdim ben olsam.

Yusu26

Takipçi
1 Ara 2019
2
0
10
27
Eskişehir
Marka
Yok
Hocam clio2 yi kimse tavsiye etmiyo gerek viraj alımı olsun gerek plastik çamurlukları olsun
Şu an hali hazırda 2000 model ghia versiyonunu kullanmaktayım, kesinlikle sürmekten keyif aldığım arada tek tük sorun çıkartsa bile çok cebini üzmeyecek cinsten sorunları olabiliyor. O yaş bandındaki araçlar için gayet normal. Rahatlığı ve performansı yukarıda bahsedilen B sınıfı araçlarla karşılaştırılmamalı bile, ancak yakıt konusunda biraz üzmüyor değil. Yine de her şeyine rağmen kesinlikle temizini bulabilirsen bakmanı tavsiye ederim.

Yukarıdaki seçeneklerden de clio 2 kullandım, parçası vs palio gibi çok rahat bulunur ancak palio yerine clioyu tercih ederdim ben olsam.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hocam clio2 yi kimse tavsiye etmiyo gerek viraj alımı olsun gerek plastik çamurlukları olsun
Kim tavsiye etmiyor yahu, segmentinde(B) o yıllarda çıkmış araçlara nazaran yol tutuşu iyi bir araçtır, viraj alımına söz söylenilmemeli söyleminizin bu kısmına katılmıyorum.

Çamurluk plastik mevzusuna gelince de haklısınız plastik olması ucuz, adi izlenimini verebilir.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Kim tavsiye etmiyor yahu, segmentinde(B) o yıllarda çıkmış araçlara nazaran yol tutuşu iyi bir araçtır, viraj alımına söz söylenilmemeli söyleminizin bu kısmına katılmıyorum.

Çamurluk plastik mevzusuna gelince de haklısınız plastik olması ucuz, adi izlenimini verebilir.
sokak köşesini 90la döner mi? dönmez. demekki yol tutmuyo viraj almıyo

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Clio2'yi alsam sırf plastik çamurlukları nedeniyle alırım, öyle söyleyeyim. Diğer arabalar çamurluklarının saç kalınlığıyla güvenlik sağlamıyor, iki dokundurmada hemen macun boya işlem gerektirdiğinden ızdırap oluyor. Viraj kabiliyetini bilmem ama düz yol stabilitesi hakikaten çok kötü onu biliyorum.

orcunoltulu

Orçun oltulu
Asfalt Kurutucu
12 Ara 2019
37
18
645
27
Ankara
Marka
Volkswagen
Yukarıda gerekli cevaplar verilmiş gibi de yine de ben de savunayım, öncelikle o senelerdeki B segmenti bir araçtan yolda aynı tren gibi gitmesini beklemek doğru mu pek emin değilim. Yine de clio’nun bu konudaki başarısı en azından palio’ya göre daha yüksektir. (Diğerlerini kullanmadım)

Konuyu tekrar mondeo’ya getirecek olursak, işte bu arabayı virajdan viraja vurun, bütün apexleri toplayın, zamanında alırken forumda bir panpa önermişti aynen böyle söylemişti aldım 2-3 senedir bende, gerçekten dediği gibiymiş. Bir gün bile pişman olmadım.[/QUOTE]

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım