Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
Röportaj serimizde otomobil dünyası ile ilgili soruları sizlere soruyoruz. Bakalım sokak neler düşünüyor göreceğiz. Bu bölümümüzün sorusu ise yasal olarak lastik diş derinliği sınırı en az kaç milimetredir? Sanayi ustalarına ve kullanıcılara sorduk. Bakalım kimler doğru biliyor?

Lütfen, videoyu izledikten sonra BEĞEN tuşuna basarak kitlemizi büyütmemize destek olun! Videolarımıza YORUM yaptığınız her öneriyi, eleştiriyi ve bilgilendirmeyi dikkate alıyoruz!
Diğer videolarımız için BURAYA tıklayabilirsiniz.​
Otopark.com’a ait ürünlerden satın almak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Okumaya devam et...

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Haberin başında dediği gibi kuru fren mesafesine etkisi yok. Ama ıslak ? :D
Kazaların yüzde 70 i kuru zeminde oluyor diyor.3mm diş derinliği kalan lastiğin hem daha iyi yol tuttuğunu hemde yüzde 4 daha az yaktırdığını söylüyor.birde bunu anlatan kişi satış yapması gereken bir firmanın direktörü.ben ikna oldum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Kazaların yüzde 70 i kuru zeminde oluyor diyor.3mm diş derinliği kalan lastiğin hem daha iyi yol tuttuğunu hemde yüzde 4 daha az yaktırdığını söylüyor.birde bunu anlatan kişi satış yapması gereken bir firmanın direktörü.ben ikna oldum.
Bilemiyorum durmada sorun zaten yok da ben ıslakta yokuş çıkamıyom

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
https://www.haberturk.com/ekonomi/o...sal-sinira-kadar-kullanin-erken-degistirmeyin
Kendi aracımın lastiği 8 yaşında 63 binde hala 5 mm diş derinliği var.
Bu açıklamayı neye göre yapmışlar, ne maksatla yapmışlar hiç anlamadım. Lastiğin özelliklerinin devamlılığını belirleyen tek unsur diş derinliği değil ki. Lastiğin hamur ömrü en az diş derinliği kadar önemli. Dişlerin ömrünü somut olarak ölçmek mümkünken, hamur ömrü ne vaziyette ölçmek için sürücünün bilgisi ve tecrübesi gerekiyor maalesef. Michelin yetkilisinin yaptığı açıklama doğru ama eksik. Lastiklerin diş derinliği ile hamur ömrü aynı paralellikte seyir etmezse, birbirini tamamlamazsa birinin iyi seviyede olması hiç bir anlam ifade etmiyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım