Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dnzhnn

Denizhan Yurtman
Senkromeççi
30 Kas 2019
12
0
60
Ankara
Dostlar merhaba, ben Denizhan, 27 yaşındayım. Ankara’da Dikmen de oturuyorum, bilmeyenler için her yer yokuş burada 😅😅 ehliyeti aldığımdan beri evimizdeki golf 5 1.6 102 beygirlik aracı kullanıyorum. Ve artık kendime ait bir araç alacağım. Bütçem max 80 bin TL. Evim işim arası 35 km ve 32 kilometresini hiç durmadan gidiyorum en az 70-80 km/h ile. Her gün arabayla gidip gelmeyi düşünmüyorum ancak elzem bir durum olursa iş sonrası vs o zaman giderim. Yılda max 15 bin km yaparım. Aklımda bi’ 1.2-1.4 tsi Jetta var bide golf 6 1.4tsi. Comfortline ya da highline. Hangisi düşerse :) civic fb7 olabilir ama o paraya temizini bulmak deveye Hendek atlatmaktan daha zor. 1.2 tsi bir araç alsam oturduğum yer yokuş olduğu için 1.4 tsi kadar yakar mı? Derler ya 1.2tsi motorda daha fazla gaza basacaksın yokuşu çıkmak için. Bizim buralarda çekişi nasıl olur yokuşlarda yani? Aynı şeye gelecekse 1.4 tsi mı bakmalıyım. Bir yandan artık Jetta piyasası yavaş yavaş azalacak önümüzdeki senelerde, elden çıkartması zor olacaktır diye düşünüyorum 🤔 o yüzden golf sağlam liman diyorum ama yakıt üzer mi? Ya da yakıt açısından aşırı yakmayan benzinli ya da LPG’li ne önerirsiniz.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Valla piyasada az olan arabalar daha çabuk satılıyor.Piyasa araba hızlı satarsın diye bişi yok tecrübelerimle sabittir.Bakınız 301 kaç ay satılamadı @dthhasan tarafından accent 1 ayda zor satıldı.Fiat stilo yarım saatte satıldı @Munferit tarafından

Dnzhnn

Denizhan Yurtman
Senkromeççi
30 Kas 2019
12
0
60
Ankara
Valla piyasada az olan arabalar daha çabuk satılıyor.Piyasa araba hızlı satarsın diye bişi yok tecrübelerimle sabittir.Bakınız 301 kaç ay satılamadı @dthhasan tarafından accent 1 ayda zor satıldı.Fiat stilo yarım saatte satıldı @Munferit tarafından
Merhaba, aslında bunun örneklerini pek çok kez duydum daha önceden. Şuanda da aslında jetta 1.2’ye yoğunlaştım diyebilirim. Bu araç için al-alma diye önerileriniz olur mu? Powershift’li LPG’li focus 3 nasıldır. Şanzımandan emin olamıyorum.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
O stiloyu sen aldın işte, piyasada satılık kalsa ve kısa sürede satılsa tamam da sen arkadaşından almışsın arabayı, yanlış anlaşılmasın satılmaz demiyorum ama kaç günde giderdi o zaman belli olurdu.

Kendimden örnek vereyim, şubat ayında accenti 3 günde sattım.
6 parça boyası ve 1 değişeni vardı. Arayanın pazarlık edenin haddi hesabı da yoktu.

Araba işi, alma satma işi tamamen nasip, kısmet

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Ben sattığım araçlar arasında alfa romeo,chevrolet aveo ,vw polo,opel corsayı aynıgünde sattım.pejoyu 14 ayda zor sattım.fiestayı 4 ayda zor sattım.bmwyi 45 günde sattım.mercedesi aynı gün sattım.şu an bindiğim clio ise şubat mart nisan aylarında en düşük fiysr olan 45 binden 3 ay ilanda kaldı aman satılmazsa bana kalsın dedim.şehire göre araba algısıda değişiyor.malatyada pejo sevilmiyor.yokuşu bol yerlerde belki toyota.çok çukurlu yerlerde belki honda.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
O stiloyu sen aldın işte, piyasada satılık kalsa ve kısa sürede satılsa tamam da sen arkadaşından almışsın arabayı, yanlış anlaşılmasın satılmaz demiyorum ama kaç günde giderdi o zaman belli olurdu.

Kendimden örnek vereyim, şubat ayında accenti 3 günde sattım.
6 parça boyası ve 1 değişeni vardı. Arayanın pazarlık edenin haddi hesabı da yoktu.

Araba işi, alma satma işi tamamen nasip, kısmet
Stilo'yu ilanda tutup gözlemleme şansım pek olmadı ama ben aldığımda henüz 4.günündeydi ilandaki. @DouglasAdams 'a satmadan önce yine forumdan 2 dostumuz daha taliplisiydi. Biriyle konuştuk falan ama o zaman satmayacağımı söylemiştim. Son sattığım fiyattan daha yüksek bir fiyattı hatta.
Yine yanlış hatırlamıyorsam @Onemanband 'a ilana düşen başka bir Stilo'yu almaya niyetlendik o araçta sabah ilana düşüp akşama satıldı, getirememiştik foruma. :D
Nasip kısmet tabi buna kesinlikle katılıyorum ancak aracın durumuda çok önemli.
Piyasası yok denilen ve piyasada az bulunan çok temiz bir araç söz konusuysa gerçekten çok hızlı satılıyor. (Aynı şeyi 206 ile de yaşadım. O da bir kaç saat içinde satılmıştı.)

Swift 1 ay ilanda kaldı. İlandan kalktıktan sonra 3 kişi aradı sonra aynı gün gelip biri aldı mesela.

Şu ana kadar öyle pek piyasa arabası diyebileceğimiz arabalar kullanmadım. Tarzım değil. Satış sırasında da hiç sıkıntı çekmedim.
En kötü durumdaki Swift'i bile max. 1 ayda sattım. (Tavan hariç komple boyalı, 11k hasar kaydı vardı.)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Stilo'yu ilanda tutup gözlemleme şansım pek olmadı ama ben aldığımda henüz 4.günündeydi ilandaki. @DouglasAdams 'a satmadan önce yine forumdan 2 dostumuz daha taliplisiydi. Biriyle konuştuk falan ama o zaman satmayacağımı söylemiştim. Son sattığım fiyattan daha yüksek bir fiyattı hatta.
Yine yanlış hatırlamıyorsam @Onemanband 'a ilana düşen başka bir Stilo'yu almaya niyetlendik o araçta sabah ilana düşüp akşama satıldı, getirememiştik foruma. :D
Nasip kısmet tabi buna kesinlikle katılıyorum ancak aracın durumuda çok önemli.
Piyasası yok denilen ve piyasada az bulunan çok temiz bir araç söz konusuysa gerçekten çok hızlı satılıyor. (Aynı şeyi 206 ile de yaşadım. O da bir kaç saat içinde satılmıştı.)

Swift 1 ay ilanda kaldı. İlandan kalktıktan sonra 3 kişi aradı sonra aynı gün gelip biri aldı mesela.

Şu ana kadar öyle pek piyasa arabası diyebileceğimiz arabalar kullanmadım. Tarzım değil. Satış sırasında da hiç sıkıntı çekmedim.
En kötü durumdaki Swift'i bile max. 1 ayda sattım. (Tavan hariç komple boyalı, 11k hasar kaydı vardı.)
Satarken en zorlandığım Golf 7 1,6 dizel Comfort 100.000 km de boyasız kazasız tramersiz servis bakımlı.Accent era 160.000 de boyasız kazasız servis bakımlı.Megane1 110.000 de sağda iki boya tramersiz.Getz boyasız tramersiz sadece lastikler kabak.
En kolay sattıklarım: Matrix,208,Yaris,S Max,C Max,Colt
Bu piyasayı bize anlatıyorlar @Munferit @dthhasan :D

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
Dostlar merhaba, ben Denizhan, 27 yaşındayım. Ankara’da Dikmen de oturuyorum, bilmeyenler için her yer yokuş burada 😅😅 ehliyeti aldığımdan beri evimizdeki golf 5 1.6 102 beygirlik aracı kullanıyorum. Ve artık kendime ait bir araç alacağım. Bütçem max 80 bin TL. Evim işim arası 35 km ve 32 kilometresini hiç durmadan gidiyorum en az 70-80 km/h ile. Her gün arabayla gidip gelmeyi düşünmüyorum ancak elzem bir durum olursa iş sonrası vs o zaman giderim. Yılda max 15 bin km yaparım. Aklımda bi’ 1.2-1.4 tsi Jetta var bide golf 6 1.4tsi. Comfortline ya da highline. Hangisi düşerse :) civic fb7 olabilir ama o paraya temizini bulmak deveye Hendek atlatmaktan daha zor. 1.2 tsi bir araç alsam oturduğum yer yokuş olduğu için 1.4 tsi kadar yakar mı? Derler ya 1.2tsi motorda daha fazla gaza basacaksın yokuşu çıkmak için. Bizim buralarda çekişi nasıl olur yokuşlarda yani? Aynı şeye gelecekse 1.4 tsi mı bakmalıyım. Bir yandan artık Jetta piyasası yavaş yavaş azalacak önümüzdeki senelerde, elden çıkartması zor olacaktır diye düşünüyorum 🤔 o yüzden golf sağlam liman diyorum ama yakıt üzer mi? Ya da yakıt açısından aşırı yakmayan benzinli ya da LPG’li ne önerirsiniz.
Bence dizel bakmalısınız,bende bol yokuşlu bir yerde yaşıyorum, 1.4 tsi tiguan allspace dsg, karma yakıt tüketimi 11 litre ve araç ağırlığı ve kullanım stiline göre daha da çıkar yukarılara.o yüzden benzinli bakmayın derim

Dnzhnn

Denizhan Yurtman
Senkromeççi
30 Kas 2019
12
0
60
Ankara
Bence dizel bakmalısınız,bende bol yokuşlu bir yerde yaşıyorum, 1.4 tsi tiguan allspace dsg, karma yakıt tüketimi 11 litre ve araç ağırlığı ve kullanım stiline göre daha da çıkar yukarılara.o yüzden benzinli bakmayın derim
Merhaba, aslında dizel baktım ancak alacağım aracı 4-5 sene binmeyi düşünüyorum ve 80 bin’e kadar focus vs baksam 100-150 bin km’de aşağı neredeyse yok. Bana enjektör-yakıt pompası gibi Pahalı parçaları masraf açarsa, ki açacaktır, benim dizel ile yapacağım tüm ekonomi çöpe gider. Bi enjektör bakımı yaptırsam 4-5 bin TL. Takım halinde almaktan hiç söz etmiyorum bile. Sıfıra yakın dizel alabilecek olsam düşünürüm ancak güvenemediğim için dizele yönelmedim. Fiesta türü araçlar var ama çok ufak. Daha ziyade focus golf Jetta büyüklüğünde tercih ederim en az

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Alfama 3 ay 27 28 liradan yukarı veren olmadı. Satmayacağım dedim, babamın ısrarıyls 33ten ilana koydum. Bi haftaya varmadı 31.250ye sattım. Satılmayacak araba yok, nasip.

Dnzhnn

Denizhan Yurtman
Senkromeççi
30 Kas 2019
12
0
60
Ankara
dostlar, bir tane 2012 comfortline düz vites 1.2 tsi jetta buldum. kaza boya değişen hiçbir parçası yok. 99600 km'de araç. 77.000 TL istiyor. sizce fiyat iyi midir? 80.000 TL'den düştü.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
dostlar, bir tane 2012 comfortline düz vites 1.2 tsi jetta buldum. kaza boya değişen hiçbir parçası yok. 99600 km'de araç. 77.000 TL istiyor. sizce fiyat iyi midir? 80.000 TL'den düştü.

Fiyatı gayet iyi. Ama yokuş filan bu motorları yakıt olarak yoruyor haberiniz olsun. Ben yerinizde olsam dizellere yönelirdim.

Dnzhnn

Denizhan Yurtman
Senkromeççi
30 Kas 2019
12
0
60
Ankara
Dostlar merhaba, dün aracı ekspere soktuk, ustaya götürdük. Çok şükür beklediğimiz ve dendiği gibi hiçbir kaza bela yok. Bir miktar kapora verdim ve inşallah cumartesi günü devir işlemini yapacağız. Teşekkür ederim tecrübeleriniz ve fikirleriniz için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım