Araç yıkama için Fiyat Performans Oto Şampuan, Demir Tozu Sökücü, Kurulama Havlusu Tavsiyesi

deneme123123

Asfalt Kurutucu
26 Eyl 2016
27
14
595
Türkiye
Dostlar merhaba. Denizlide yaşıyorum oto yıkama fiyatları 40 TL yi buldu. Ciddi ücret, bende fiyat performans oto yıkama şampuan arıyorum. Aklımı bir kaç soru kurcalıyor şimdi bir ön yıkama şampuanları var birde cilalı şampuanlar vs. Bana biraz pazarlama stratejisi olarak geliyor mesela ben araç yıkarken ilk önce suyla durularım sonra köpükler yıkar sonra kurularım yani araç yıkama olayı budur gözümde. 2 Kovalı sistem biraz uğraştırıyor bence. Araba yıkama konusunda tecrübeli anlayan kişilerden taktik istiyorum hem kir sökücü hemde arabayı parlatan şampuan varmı, birde yıkama eldiveni yünmü olsun yoksa https://www.luxorotomarket.com/u597/luxor-kimya-2/yikama-eldiveni.html böyle bir yıkama eldivenide olabilirmi?

Sizce her yıkamadan sonra hızlı cila yapayımmı? Aklmdaki yıkama sistemi şu 1 tane kovayla gidicem şampuanı hazırlıycam önce arabayı durulucam sonra eldiveni şampuana daldırıp arabanın her tarafını güzelce köpükleyeceğim çamurlu yerlerleri ekstra ovalayacağım demir tozu sökücü sıkacağım jantlara komple yıkayıp kurulayıp hızlı cila sıkıp bezle sileceğim sonra lastikleri parlatacağım bu kadar fakat sizin tavsiyeleriniz nelerdir

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Kullandığım ürünü tavsiye edebilirim, öncesinde meşhur turuncu sonax kullanmıştım ve bu bariz şekilde ondan daha kaliteli.
Fiyatına aldanmayın ben cidden çok memnunum, öyle çok detailingden falan anlamam ama boyayı yormuyor, kayganlık hissi ve temizlemesi de iyi.
Migros’tan daha ucuza almıştım bundan 5-6 ay önce onu da belirteyim :D
Carpex Carnauba Cilalı 1 Lt Oto Şampuanı 093024
https://www.hepsiburada.com/carpex-...to-sampuani-093024-p-OTM093024?magaza=Otogold

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Kokusu çok güzel ve fazla köpürmüyor gayet güzeldi.

Lastik parlatıcısını bilemem ama hızlı cilasından ve şampuanından @mrtkap memnun kaldı bende beğenmiştim baya.

Havlu olarakta ikimizde bunu kullanıyoruz.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
F/P Eldiven
F/P Şampuan
F/P havlu bilgim yok benim kullandığım ve kolay kullanılıp iz bırakmayan havlular twisted pile onlarda 150 lira altına pek yok. Her zaman her yerde de bulunmuyor. Çamurlu yerleri ekstra ovalamanızı aracınızı çizeceğiniz için önermem. Demir tozu temizleyiciyi her yıkmada yapmayın 2-3 ayda bir yapmanız hayli hayli yeterli olur. Hızlı cilayı da aracın durumuna göre uygulayabilirsiniz baktınız etkisi azaldı yada gitti o zaman tekrardan atabilirsiniz. Canınız istiyorsa her yıkmada da hızlı cila atılabilir. BSD kullanabilirsiniz ama uygulaması biraz zahmetli. Kolay olsun derseniz wet coat nanolex pw tarzı bir cila alıp yıkamadan sonra aracı durulayıp sıkarsınız bir kere daha duruladığınızda cila uygulanmış olur kurulayıp yolunuza devam edebilirsiniz. Hızlı cilada arabayı kuruladıktan sonra yada hafif nemliyken bir bezle yayıp sonra parlatmanız gerekir.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
604
1,463
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Merhaba, araç yıkama fiyatlarından şikayetçi değilim (işi gerçekten düzgün istediğim gibi yaparlarsa) ama arabamı kendim yıkamaktan çok daha fazla zevk aldığım ve kendi malın sonuçta daha çok özeniyorsun daha hoşuma geliyor. Kullandığım ürünler sırası ile şu şekilde:

Eldiven olarak kil eldivenini tercih ediyorum boya yüzeyini temiz tutmak adına:

Demir tozu sökücü'yü Paddock Detailing dostumuz olduğu için ücreti karşılığında kendisinden temin ediyorum :)

Lastik parlatıcı olarak Meguiars Endurance taraftarıyım ama her yıkamada lastiklerinizi fırçalayıp temizlemeyi tavsiye ederim yoksa lastiklerinizi kahverengi yapabiliyor ilerleyen dönemde.

Cila olarak tercihim her zaman Chemical Guys olmuştur hızlı cila olarakta bu ürünü çok severek kullanıyorum: https://www.parlatanadamlar.com/index.php?route=product/product&path=103&product_id=955

Hızlı cilayı çok güzel silmeniz lazım biraz yoğun olduğu için iz bırakabiliyor.

Eğer araç içinde istemediğiniz 'allah belasını versin böyle kokunun' dediğiniz taban halısı kokusu şikayetiniz varsa eğer bu ürün şiddet ile tavsiyem:

deneme123123

Asfalt Kurutucu
26 Eyl 2016
27
14
595
Türkiye
Merhaba, araç yıkama fiyatlarından şikayetçi değilim (işi gerçekten düzgün istediğim gibi yaparlarsa) ama arabamı kendim yıkamaktan çok daha fazla zevk aldığım ve kendi malın sonuçta daha çok özeniyorsun daha hoşuma geliyor. Kullandığım ürünler sırası ile şu şekilde:

Eldiven olarak kil eldivenini tercih ediyorum boya yüzeyini temiz tutmak adına:

Demir tozu sökücü'yü Paddock Detailing dostumuz olduğu için ücreti karşılığında kendisinden temin ediyorum :)

Lastik parlatıcı olarak Meguiars Endurance taraftarıyım ama her yıkamada lastiklerinizi fırçalayıp temizlemeyi tavsiye ederim yoksa lastiklerinizi kahverengi yapabiliyor ilerleyen dönemde.

Cila olarak tercihim her zaman Chemical Guys olmuştur hızlı cila olarakta bu ürünü çok severek kullanıyorum: https://www.parlatanadamlar.com/index.php?route=product/product&path=103&product_id=955

Hızlı cilayı çok güzel silmeniz lazım biraz yoğun olduğu için iz bırakabiliyor.

Eğer araç içinde istemediğiniz 'allah belasını versin böyle kokunun' dediğiniz taban halısı kokusu şikayetiniz varsa eğer bu ürün şiddet ile tavsiyem:

Bu kil eldiveni kuzu postundan daha iyimi iş görür görüntüsü itibariyle biraz değişik geldide dostum

deneme123123

Asfalt Kurutucu
26 Eyl 2016
27
14
595
Türkiye
Kokusu çok güzel ve fazla köpürmüyor gayet güzeldi.

Lastik parlatıcısını bilemem ama hızlı cilasından ve şampuanından @mrtkap memnun kaldı bende beğenmiştim baya.

Havlu olarakta ikimizde bunu kullanıyoruz.
Havlu biraz ince gibi geldi nasıl kullanımı tüm arabayı tek seferde kurularmı yoksa baya ıslanıyormu

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Yıkama eldiveni için UFS Hakiki Kuzu Yünü Yıkama Eldiveni önerebilirim. Şahsi kullanımlar için en uygun ürünlerden biridir. Kullandıktan sonra temiz suyla durulayıp, açık bir alanda kurutmanız gerek.

Her yıkamadan sonra hızlı cila yerine, içeriğinde destekleyici olan şampuanlar kullanmak daha mantıklı geliyor bana. Yine de tabii ki sizin tercihiniz. Ben bu açıdan KochChemie NanoMagicShampoo'yu önerebilirim.

Alternatif olarak uzun dönem Nanolex Reactivating Shampoo da kullandım. Gerçekten kısa vadeli bir seramik kaplama su iticiliği sağladığını söyleyebilirim.

Demir tozu sökücü olarak yine aynı iki markadan önerim olur. Koch Chemie Reactive Wheel Cleaner ve Nanolex Wheel Cleaner & Iron Remover. Bu iki ürün de sadece jantlarda değil, aracın boyalı bütün aksamında rahatlıkla kullanılabilir.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Yıkama eldiveni için UFS Hakiki Kuzu Yünü Yıkama Eldiveni önerebilirim. Şahsi kullanımlar için en uygun ürünlerden biridir. Kullandıktan sonra temiz suyla durulayıp, açık bir alanda kurutmanız gerek.

Her yıkamadan sonra hızlı cila yerine, içeriğinde destekleyici olan şampuanlar kullanmak daha mantıklı geliyor bana. Yine de tabii ki sizin tercihiniz. Ben bu açıdan KochChemie NanoMagicShampoo'yu önerebilirim.

Alternatif olarak uzun dönem Nanolex Reactivating Shampoo da kullandım. Gerçekten kısa vadeli bir seramik kaplama su iticiliği sağladığını söyleyebilirim.

Demir tozu sökücü olarak yine aynı iki markadan önerim olur. Koch Chemie Reactive Wheel Cleaner ve Nanolex Wheel Cleaner & Iron Remover. Bu iki ürün de sadece jantlarda değil, aracın boyalı bütün aksamında rahatlıkla kullanılabilir.
boyakoruma.com'dan ilk siparişimi verdim bakalım :) bir tık pahalıydı piyasadan ama hemen hemen her istediğimi tek yerde buldum önemliydi benim için.
Ucuz kurulama bezi bulamadım bir tek öneri olsun :)

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Şu ürün nasıldır? Buna kıyasla. Zaten sonax ama 15 tl yerine 45 tl vermeye değer mi?

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım