Bu lastik sizce değiştirilmeli mi kullanılır mı ?

fluctuantes

Düz Yol Gazcısı
21 Ara 2019
2
1
245
33
Kocaeli
Marka
Renault
Merhaba , uzun zamandır Otopark ı YouTube üzerinden takip etmekle beraber dün yaşadığım sorunla foruma yeni katılmış oldum .
Aracın lastiğinin inmiş olduğunu farkedemedim.Yaklaşık 1 km gittikten sonra birşeylerin ters gittiğini anlayıp kenara çektim .Düşük basınçtan dolayı lastik yanağı hasar almış .6-7 lastikçiye gidip danıştım kimisi değişim önerdi , kimisi birşey olmaz böylece kullanılır dedi .Sizce ne yapılmalı ,başına böyle bir durum gelen var mı öneriniz ne olur ?

F1FCF0DB-D4A3-48D3-9E80-AC8596212F24.jpegF1FCF0DB-D4A3-48D3-9E80-AC8596212F24.jpeg

Ekli dosyalar

• AC4BFD76-1146-45A9-832F-08CB13F9F33F.jpeg
    AC4BFD76-1146-45A9-832F-08CB13F9F33F.jpeg
    111.9 KB · Görüntüleme: 0

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Merhaba , uzun zamandır Otopark ı YouTube üzerinden takip etmekle beraber dün yaşadığım sorunla foruma yeni katılmış oldum .
Aracın lastiğinin inmiş olduğunu farkedemedim.Yaklaşık 1 km gittikten sonra birşeylerin ters gittiğini anlayıp kenara çektim .Düşük basınçtan dolayı lastik yanağı hasar almış .6-7 lastikçiye gidip danıştım kimisi değişim önerdi , kimisi birşey olmaz böylece kullanılır dedi .Sizce ne yapılmalı ,başına böyle bir durum gelen var mı öneriniz ne olur ?

Ekli dosyayı görüntüle 22683Ekli dosyayı görüntüle 22683
Problem oluşturacağını düşünmüyorum, @Cenk , daha bilinçli arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Problem oluşturacağını düşünmüyorum, @Cenk , daha bilinçli arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.
Estagfurullah. Boyle buradan sorun yok rahat olun ya da kesin sorun cikar degistirin demek zor.

Bir sure lastik basincini dogru ayarlayip sık sık kontrol edin dusme var mi diye. Hiz yapmayin, ozellikle virajlara sert girmeyin yanagin ustune yigilmasin arac. Lastigin icinde ki tellerde yamulma, deformasyon olusmus olabilir. Direksiyonda balans bozukluguna benzer garip titremeler varsa direkt lastikciye gidip degistirin. Yoksa dedigim uzere bir sure izleyin lastigi. Sadece bu fotograflara bakildiginda yanakta derine dogru yenme gozukmuyor gibi ama bir de lastigi iyice yikayip oyle bakmak lazim. Temizlemenize ragmen hasarin oldugu yerlerde beyaz beyaz kesitler var mi bir bakin. Varsa astara kadar hasar almis demektir. Ben sizin yerinizde olsam tedbiren de olsa gidip degistiririm. Lastik isi sakaya gelmez.

Son düzenleme:

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Fotoğrafta çok belli olmuyor ama bütçe olarak zora sokmayacaksa sizi bence değiştirin. Arabanın yerle temas eden tek yeri lastiklerdir. Hafife alınmamalı bence. 250 lira lastik parasından kaçıp, Allah korusun, daha büyük kaza yaşayabilirsiniz.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen

Ekli dosyayı görüntüle 22683Ekli dosyayı görüntüle 22683

Direk mühendisine fotografi gösterip, bilgi aldım ona istinaden bildiriyorum. "En ufak cukurda balon yapacaktır. Degistirilmesini, ertelenmeden öneriyorum." şeklinde bir tavsiyesi var.

fluctuantes

Düz Yol Gazcısı
21 Ara 2019
2
1
245
33
Kocaeli
Marka
Renault
Değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Sanayide gittiğim lastikçilerden biri lastiği söküp içine bakmadan yorum yapamayacağını söyledi. Söktü baktı , patlak bulamadı jantla lastik arasından kaçırıyor dedi jant üzerinde o bölgedeki lastik artıklarını temizleyip bir şeyler sürdü.Bu şekilde kullanılır dedi. Lastik basıncını kontrol ediyorum şunda 48 saat geçti düşüş olmadı. Yabancı forumlara da baktım bu tip hasarlarda değişim önermişler .
Sonuç olarak içim rahat etsin risk almayalım diye 2 adet goodyear ug8 satın aldım . Mevcut continental ts850 lerden çok memnundum , dikkatsizlik sonucu çöp olmasına üzüldüm .Yarısı başka yarısı başka olmuş olacak ama böyle kullanacağım artık .

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım